За даними Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України (станом на 1 січня 2016 року) в країні зареєстровано 1 223 604 хворих на цукровий діабет (без урахування даних АР Крим, м. Севастополя та територій, що не підконтрольні Україні). Із них понад 200 000 пацієнтів є інсулінозалежними.
Про це йшлося під час робочої наради з питань реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну, що відбулась 26 липня під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації В’ячеслава Боня, за участю голів райдержадміністрацій, начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарити Капусти, заступника начальника Наталі Кравцової, фахівців УОЗ ОДА, головних лікарів районних закладів охорони здоров’я, начальника міського управління охорони здоров’я та інших спеціалістів.
Під час своєї доповіді Маргарита Олександрівна зазначила, що Миколаївська область увійшла в п’ятірку провідних областей, які найкраще та в установлені терміни впоралися з першими завданнями в рамках реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Вона висловила щиру вдячність медикам за професійно виконану роботу в цьому напрямку.
Нагадаємо, що 23 березня Уряд затвердив порядок відшкодування вартості препаратів інсуліну. Відповідну постанову «Про затвердження Порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну» ухвалено Кабінетом Міністрів України на виконання постанови КМУ від 5 березня 2014 року №73 «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну».
Постанова дозволить запровадити механізм відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечним закладам за відпущені ними хворим на діабет препарати інсуліну. Відшкодування здійснюватиметься на рівні затвердженої МОЗ України референтної ціни (ціни відшкодування) на лікарський засіб, з урахуванням надбавок, податків та зборів.
Витрати, пов’язані з відпуском препаратів інсуліну, здійснюватимуться за рахунок цільових видатків місцевих бюджетів на безоплатне забезпечення такими препаратами осіб, хворих на діабет.
Процедура реімбурсації вартості лікарських засобів аптечним закладам здійснюватиметься на рецептурній основі відпуску препаратів та є загальноприйнятою практикою забезпечення лікарськими засобами амбулаторних пацієнтів у європейських країнах.
Під час наради з головами райдержадміністрації обговорено питання про передачу субвенції з обласного бюджету бюджетам міст і районів на здійснення видатків, пов’язаних з відпуском препаратів інсуліну для забезпечення хворих на інсулінозалежний цукровий діабет у мовах реалізації вказаної Постанови КМУ.
Серед іншого, вирішено до 1 вересня поточного року створити комісії з визначення критеріїв відбору до аптечних закладів, які будуть задіяні в реалізації проекту.
|