Протягом минулої доби відбулося 74 бойових зіткнення. Ворог завдав 3 ракетних та 43 авіаційних удари, здійснив понад 64 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
Також, в ніч на 22 листопада окупанти завдали чергового удару по Україні, застосувавши 14 ударних БпЛА типу "Shahed-136/131". Протиповітряна оборона знищила усі 14 шахедів. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення.
Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.Авіаційних ударів зазнали: Харківська Луганська та Донецька області.
Під артилерійським вогнем опинилися понад 100 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей.
Міністр оборони України Рустем Умєров увечері 22 листопада повідомив про підсумки проведення 17 зустрічі у форматі "Рамштайн".
За словами Умєрова, на засіданні сформували нову коаліцію наземних засобів протиповітряної оборони (Ground-Based Air Defence).
Лідери – Німеччина та Франція, загалом до коаліції увійшли 20 країн.
Нідерланди підготували 2 млрд євро на військову допомогу Україні.Естонія надає пів мільйона доларів на діяльність ІТ-коаліції на додаток до зобов’язань Люксембургу у розмірі 10 мільйонів євро.Велика Британія та Норвегія в рамках Морської коаліції шукатимуть способи ще більше посилити безпеку у Чорному морі. Також спільно з колегами в Брюсселі продовжиться робота над рухом України в НАТО.
Міноборони вперше закупить активні навушники для ЗСУ
Міністерство оборони України планує закупити засоби індивідуального захисту для військових. Вперше ухвалено рішення про купівлю активних навушників. Також придбають бронежилети та шоломи.
Усі лоти – нагальні потреби Збройних Сил України. Загалом планують придбати:
– 15 000 активних навушників;
– 15 000 бронежилетів VI класу;
– 5 000 бойових шоломів балістичних з високою обрізкою, не нижче класу захисту ІІІА;
Про оголошення тендерів на платформі електронних закупівель Prozorro Міноборони оголосить додатково.
Канада планує виділити понад 1,3 мільярда канадських доларів на військову допомогу Україні до 2026 року, випливає з економічного звіту, оприлюдненого 21 листопада на сайті уряду країни.
З цієї суми 816 мільйонів канадських доларів призначені на 2023-2024 роки, 515 - до 2026 року.
Від початку повномасштабної війни Росії проти України Канада надала понад дев'ять мільярдів доларів військової, фінансової та гуманітарної допомоги. Останній транш військової допомоги на пів мільярда доларів оголосили у вересні цього року. Серед іншого, ЗСУ отримали від Канади партію німецьких танків Leopard 2.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що змусити росію зупинити наступ на Україну і вивести свої війська можуть спільними закликами США та Китай.
Про це він сказав в інтерв'ю The Sun.
"Україна сьогодні перебуває в центрі глобальних ризиків Третьої світової війни. І я справді думаю, що наступати Росія продовжить до того моменту, поки США та Китай спільно не закликатимуть її вивести свої війська з української території", - сказав Зеленський.
За словами президента, війна ХАМАСу проти Ізраїлю відвернула світову увагу від подій в Україні. Зеленський вважає, що напад терористів ХАМАС був "великим бажанням Росії".
Окрім того, президент України відповів на заяви колишнього президента США Дональда Трампа про те, що на посаді лідера країни знову він зможе завершити війну в Україні за один день. Зеленський заявив, що готовий зустрітися з Трампом."Якщо у нього є реальний план, будь ласка, нехай покаже нам. Але у цій війні вже досить слів", - наголосив він.
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі повідлмив, що Сполучені Штати побоюються, що Іран готується надати Росії сучасні балістичні ракети малої дальності для ведення війни проти України.
Стурбованість щодо балістичних ракет посилилась після візиту міністра оборони РФ Сергєя Шойгу до Тегерана у вересні, де йому показали іранські балістичні ракети "Абабіль" і "Фатех-110".
Єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон наполягає, що до весни 2024 року виробничий потенціал оборонних підприємств у ЄС сягне мільйона артилерійських снарядів щороку, але для передачі боєприпасів Україні потрібна політична воля.
Водночас, за його словами, "проблема полягає в ситуації з контрактами загалом", оскільки близько 40% продукції залишає Європу і йде в треті країни. А для того, щоб усі вироблені боєприпаси були передані Україні, країни Євросоюзу мають віддати пріоритет виробництву саме для неї. За словами єврокомісара, такою спочатку була його пропозиція, проте її не підтримала Рада ЄС.
|