Сектор культури Баштанської райдержадміністрації розробив проект положення про Раду церков і релігійних християнських організацій при Баштанській райдержадміністрації.
Пропонується вашій увазі текст даного проекту Положення Ради церков. Ваші пропозиції ви можете висловлювати за телефоном 2-73-67 (сектор культури райдержадміністрації)
Проект
З А Т В Е Р Д Ж Е Н О
на засіданні ради церков і
релігійних організацій при Баштанській райдержадміністрації,
протокол № __ від ________20__ р.
ПОЛОЖЕННЯ про Раду церков і релігійних християнських організацій при Баштанській райдержадміністрації
1. Рада церков і релігійних організацій при Баштанській райдержадміністрації
(далі Рада) є представницьким міжконфесійним консультативно-дорадчим органом, що діє на громадських засадах.
2. Рада утворюється з метою об'єднання зусиль релігійних організацій по національно-духовному відродженню; координації міжконфесійного діалогу в районі; здійснення колективних заходів благодійного характеру.
3. Рада будує свою роботу на засадах рівності і рівноправ'я, поважного ставлення до внутрішніх настанов і традицій усіх офіційно діючих в Україні релігійних організацій.
4. Рада є незалежною від будь-яких політичних партій, рухів, інших громадських формувань. Рада не втручається у внутрішні справи релігійних і громадських організацій.
5. У своїй діяльності Рада керується Конституцією України, Законом України “Про свободу совісті та релігійні організації”, іншими актами законодавства України у тій частині, що стосується релігійних організацій.
6. Основні завдання Ради:
• обговорення актуальних питань релігійного життя та підготовка взаємопогоджених пропозицій по вдосконаленню чинного законодавства щодо свободи совісті та релігійних організацій;
• об'єднання зусиль релігійних організацій у благодійній діяльності;
• сприяння міжконфесійному взаєморозумінню та злагоді;
• активізація участі релігійних організацій у духовному відродженні району, зміцненні гуманістичних засад суспільства;
• організація та проведення конференцій, семінарів, нарад тощо з питань духовності, застосування і додержання законодавства про свободу совісті та релігійні організації;
• сприяння всебічному висвітленню релігійного життя в районі засобами масової інформації.
7. Для забезпечення виконання своїх завдань Рада:
• входить до місцевих державних органів, а також до районних керівних органів громадських і релігійних організацій з відповідними пропозиціями;
• одержує в установленому порядку від органів державної виконавчої влади всіх рівнів інформації з питань, які вносяться на розгляд Ради;
• звертається за необхідною інформацією до керівних органів громадських і релігійних організацій;
• залучає до роботи на громадських засадах релігієзнавців, експертів - правників, інших фахівців з питань, що вносяться на розгляд Ради;
• приймає звернення до громадськості;
• використовує для підготовки питань, що вносяться на розгляд Ради, теоретичні розробки відповідних релігійних, громадських чи державних інституцій, інші матеріали інформаційного, консультативного чи рекомендаційного характеру;
• створює на громадських засадах робочі групи з актуальних напрямів діяльності (відродження духовності, морального виховання. експертно-консультативної роботи, благодійництва та милосердя, міжцерковної злагоди, видавництва та зв’язків із засобами масової інформації тощо).
8. Членство у Раді. Порядок набуття та припинення членства.
8.1. У роботі Ради можуть брати участь наступні категорії учасників:
- члени Ради;
- спостерігачі;
- запрошені особи.
8.2. Членами Ради є діючі в районі релігійні організації, статути яких зареєстровані у встановленому законодавством України порядку, представлені в Раді своїми керівниками.
8.2.1. Членство в Раді є добровільним. Підставою для вступу до складу Ради є письмова заява релігійної організації, яка розглядається членами Ради на засіданні Ради. Заява має бути подана до Секретаріату Ради.
До заяви повинні бути додані:
А. Довідка про релігійну організацію із зазначенням наступних відомостей:
- офіційної назви релігійної організації (об’єднання);
- відомостей про державну реєстрацію власного статуту (положення);
- відомостей про власну організаційну структуру та кількість членів;
- відомостей про основні положення власного віровчення;
- стислий опис історії діяльності релігійної організації (конфесії) в Україні.
Б. Копії своїх статутних документів, зареєстрованих встановленому чинним законодавством порядку.
8.2.2. Рішення щодо поданої заяви про членство, вирішується членами Ради на засіданні Ради. Питання про надання статусу члена певній релігійній організації вирішується чинними членами Ради шляхом консенсусу.
8.2.3. Вихід релігійних організацій із складу Ради є вільним.
8.3. Права та обов’язки членів.
8.3.1. Керівники релігійних організацій, які є членами Ради мають право:
- особисто або через своїх повноважних представників брати участь у засіданнях Ради та інших органів Ради;
- делегувати своїх представників до Секретаріату Ради та інших робочих органів Ради;
- отримувати в установленому порядку всю інформацію, що стосується діяльності Ради;
- бути проінформованими та письмово запрошеними на засідання Ради та інші заходи, що здійснюються за участю Ради.
8.3.2. У випадку неможливості особистої участі керівника релігійної організації – члена Ради в її роботі, член Ради може бути представлений своїм повноважним представником, про що має бути повідомлений чинний головуючий.
8.4. Обов’язки членів Ради:
Дотримуватися вимог цього Положення та чинного законодавства України.
8.5. Запрошені особи – представники релігійних організацій, які не увійшли до складу Ради або не отримали статус спостерігача, а також представники державних органів, громадських організацій та засобів масової інформації.
9. Представники релігійних організацій, які не входять до складу Ради Церков і релігійних організацій при райдержадміністрації, можуть отримати статус спостерігача на підставі відповідної заяви та рішення Ради. Спостерігачі мають право дорадчого голосу.
10. Основною формою роботи Ради є засідання, що проводяться за необхідністю, але не рідше 1 разу на 3 місяця.
На засіданні Ради можуть бути присутні – члени Ради, спостерігачі та інші запрошені особи - представники релігійних організацій, які не увійшли до складу Ради, а також представники державних органів, громадських організацій та засобів масової інформації.
Головують на засіданнях члени Ради почергово.
11. Засідання Ради вважається правомочним, якщо усі члени Ради повідомлені і на ньому присутні більше половини її членів.
Рада приймає ухвали, які мають рекомендаційний характер.
Ухвали вважаються прийнятими, якщо рішення ухвалено усіма керівниками (повноважними представниками) релігійних організацій – членів Ради, шляхом консенсусу.
Секретар Ради обирається на одному із її чергових засідань.
12. Для організаційного забезпечення роботи члени Ради делегують повноважних представників для утворення Секретаріату Ради.
СКЛАД
Ради церков і релігійних організацій
при Баштанській райдержадміністрації
- Чудинович Микита Олександрович (КПЦ-КП),
- Каламурза Ігор Вікторович (АСД),
- Ботучел Віталій Порфілович (ХВЄП),
- Федунь Дмитро Володимирович (УАПЦ),
- Клімов О.О. (запрошена особа, представник Новобузької релігійної громади, яка не увійшла до складу Ради церков і релігійних організацій при Баштанській райдержадміністрації),
- Сопіжук Віталій Іванович (УПЦ-МП).
|