22 лютого голова райдержадміністрації Олег Сидорика за участі керівника Центру допомоги учасникам АТО в Баштанському районі, начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ніни Якимчук провів семінар-нараду з питання отримання учасниками АТО земельних ділянок.
В семінарі взяли участь в.о.начальника районного відділу Держгеокадастру Зінаїда Стасюкевич, голова районної громадської організації учасників АТО, голова Ради ветеранів при райдержадміністрації Анатолій Олійник, голова Ради волонтерів при райдержадміністрації, депутат районної ради Олександр Береговий, головний спеціаліст відділу забезпечення райвіськкомату Валерій Бородьонок.
Відкриваючи семінар-нараду, Олег Анатолійович зазначив на важливості питання видачі земельних ділянок нашим Героям, що брали участь у проведенні антитерористичної операції на сході нашої країни: "Держава піклується про своїх захисників, тому ми на місцевому рівні повинні зробити все для найкоротшого отримання нашими хлопцями земельних наділів".
Зінаїда Іванівна, в свою чергу, ознайомила присутніх із Порядком надання земельних ділянок учасникам АТО. Повідомивши про те, що саме Миколаївщина є учасником пілотного проекту з цього питання, запевнила, що учасники АТО Баштанщини мають нагоду оформити всі необхідні документи в найкоротші строки.
Керівник відділу Держгеокадастру відповіла на всі питання, що турбували присутніх та запросила голову громадської організації учасників АТО безпосередньо звертатися до неї задля вирішення будь-яких земельних питань.
ПРО ПОРЯДОК НАДАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК УЧАСНИКАМ АТО
Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки за відповідним цільовим призначенням та надав документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції.
Необхідно відмітити, що відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, зокрема, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва, городництва.
Відповідно до окремого доручення Голови Держземагентства України від 01.07.2014 №349/3-14-0.1 щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО та сімей загиблих в АТО, які ще не скористалися правом безкоштовної приватизації землі, зазначені особи мають першочергову можливість отримати у власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва та для ведення особистого селянського господарства
Учасники АТО можуть отримувати ділянки із земель державної власності (в межах областей) або комунальної власності у межах населених пунктів) у таких розмірах:
* для ведення особистого селянського господарства – до 2 га;
* для ведення садівництва – до 0,12 га;
* для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) – до 0,25 га в селах, до 0,15 га – в селищах і до 0,10 га – в містах;
Для безоплатного отримання земельної ділянки військовослужбовцю або його представнику, за дорученям, необхідно звернутися безпосередньо до Головного управління Держгеокадастру у відповідній області за місцем проживання із заявою (Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області).
При собі заявнику потрібно мати:
– заяву довільної форми (у ньому визначається розміри і цільове призначення ділянки);
– додаток: графічні матеріали, в яких вказується бажане місце розташування ділянки.
– погодження землекористувача – подається тільки у випадках, якщо дана ділянка знаходиться в користуванні іншої особи;
– документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ і т.д.).
– належним чином завірені копія 1, 2, 11 сторінок паспорту громадянина України («згідно з оригіналом, дата і підпис особи, що завіряла копію паспорту);
– належним чином завірена копія ідентифікаційного коду фізичної особи – платника податку;
Після отримання необхідного пакету документів відповідний орган протягом строку не більше одного місяця розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою. Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою відповідно до закону, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Після розробки проект землеустрою погоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів (за місцезнаходженням ділянки). Погоджений проект землеустрою направляється відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (якому до
цього прямував пакет документів для отримання ділянки), який протягом строку не більше ніж 2 тижні з дня одержання проекту (а якщо необхідно провести обов’язковий землевпорядну експертизу – після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у власність.
Повідомляємо, що на офіційному Інтернет – сайті Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області (http://mkzem.net.ua/) є вся актуальна інформація для учасників АТО. У відметах з правого боку головної сторінки веб-сайту під назвами «Земельні ділянки учасникам АТО» (міститься покрокова схема для отримання земельної ділянки), а також віджеті під назвою «Альбом-атлас зарезервованих земельних ділянок для учасників АТО» (документ, де містяться дані по кожному району і кожній сільській раді). У випадку з Альбомом – атласом, необхідно перейти на вказане посилання, обрати функцію «Скачать», при випливанні діалогового вікна з проханням зареєструватися на сайті, обрати опцію «Нет, спасибо, продовжити просмотр» та завантажити прямим завантаженням Альбом-атлас. Файл об’ємний, тому завантаження займе деякий час. Цей Альбом-атлас постійно оновлюється на сайті Головного управління, тому інформація є актуальною.
Відділ Держгеокадастру
у Баштанському районі
Миколаївської області
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.