Поверненням «корупційних» коштів у власність держави займатиметься міжвідомча комісія
18:07
Виконуючий обов'язки Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав Указ «Про деякі заходи щодо захисту майнових інтересів держави». Зокрема, ним передбачено створення міжвідомчої комісії з питань повернення у власність держави коштів та майна, одержаних внаслідок корупційних правопорушень.
За словами керівника Міжвідомчої робочої групи з питань антикорупційного законодавства Олени Тищенко, створення такої міжвідомчої комісії є дуже важливим кроком, оскільки актуальність питання повернення коштів, незаконно отриманих колишніми високопосадовцями, важко переоцінити.
«Влада змушена позичати в міжнародних фінансових установах гроші у той час, коли мільярди доларів та євро, вкрадених у держави, лежать на рахунках зарубіжних банків. Арештоване майно, що знаходиться на Сході України, незаконно реалізується, а гроші йдуть на фінансування диверсантів та терористів». – зазначила О.Тищенко.
За її інформацією, зараз, наприклад, на території Луганської області під арештом перебуває великий обсяг нафтопродуктів, які належать сумнозвісному бізнесмену Сергію Курченку. Через тимчасову неспроможність влади контролювати це майно, викликану специфічною ситуацією в регіоні, є інформація, що щоденно близько 5% цього обсягу нафтопродуктів реалізовується, а отримані кошти йдуть на потреби Курченка, «сім’ї» та фінансування сепаратистів.
Як пояснила керівник Міжвідомчої робочої групи з питань антикорупційного законодавства схеми, за якими працювали корупціонери-промисловці, які повтікали з України, нікуди не поділися. Керівники їхніх підприємств приходять до представників нової влади й пропонують брати участь у таких схемах, тільки не чіпати цих керівників. Тобто підприємства, навіть за умови арешту акцій, продовжують працювати, годуючи колишніх чиновників та сепаратистів півдня та сходу України.
«Іншим аспектом у діяльності, спрямованій на повернення у власність держави коштів та майна, одержаних внаслідок корупційних правопорушень, є співпраця з зарубіжними партнерами України,» - сказала О.Тищенко.
За її словами, йдеться про перспективу повернення до України коштів, які вже виведено в зарубіжні банки колишніми високопосадовцями. Тобто, влада зарубіжних держав порушує кримінальні справи щодо українських чиновників-корупціонерів та віддає банківським структурам розпорядження щодо замороження рахунків. Все це відбувається за оперативною інформацією української сторони або ж за власною ініціативою – в якості реакції на події, які відбуваються в Україні.
«Проте замороження рахунків колишніх українських високопосадовців не означає їхнього автоматичного повернення у власність Української держави, - зазначила Олена Тищенко. - Станом на сьогоднішній день прецеденти повернення коштів до України з рахунків у зарубіжних банках поки що відсутні. Але всі необхідні міжнародні механізми є і робота над цим вже почалася».
Відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи щодо захисту майнових інтересів держави», до складу міжвідомчої комісії з питань повернення у власність держави коштів та майна, одержаних внаслідок корупційних правопорушень буде залучено Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Державної служби фінансового моніторингу України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Адміністрації Президента України, представників іноземних держав та міжнародних організацій, незалежних, зокрема міжнародних, експертів.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.