Таке рішення ухвалили під час «круглого столу» представників обласної влади, народних депутатів України та аграріїв. За оперативними даними, на Миколаївщині збір ранніх зернових завершено на площі 775 тис. гектар, що становить 98%. Аграрії вже зібрали 2 мільйони 298 тисяч тонн зерна, середня врожайність - 29,6 центнерів з гектара. «Упевнений, що завдяки вашій праці і сприятливим кліматичним умовам і цей рік стане рекордним по урожаю, а попереду у нас ще збір пізніх зернових», - зазначив Вадим Меріков.
Голова облдержадміністрації поінформував, що за результатами робочої зустрічі Міністра аграрної політики з аграріями області ним було направлено ряд звернень Прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку. Насамперед, це питання про електронне адміністрування ПДВ, забезпечення господарств області якісним насіннєвим матеріалом для проведення посівної кампанії 2016 року, збереженні аграріям пільгового режиму з ПДВ, введення єдиного земельного податку, розмірі орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які зайняті під господарські споруди.
Сьогоднішній «круглий стіл» став продовженням робочої зустрічі з міністром і дав можливість аграріям підняти ряд важливих проблем, внести свої пропозиції щодо їх вирішення, а народним депутатам розповісти про свої законодавчі ініціативи в аграрній сфері. У ньому взяли участь провідні аграрії області, голова обласної ради Володимир Луста, народні депутати Тарас Кремінь, Олександр Жолобецький, Олександр Лівік і Андрій Вадатурський.
Під час зустрічі обговорили питання мораторію на продаж землі; ціни на електроенергію, умови кредитування і дотацій окремим сферам АПК. Але головним питанням залишається введення єдиного для всіх податку. «Сьогодні ми звертаємося до групи народних депутатів з проханням внести це питання на розгляд до парламенту», - сказав Вадим Меріков.
Він акцентував увагу, що новостворена депутатська група «Південь України» дасть можливість вирішити ряд важливих для аграріїв проблем.
А для постійного конструктивного діалогу Вадим Меріков запропонував створити при облдержадміністрації Раду з питань АПК: «Проблем у аграріїв достатньо. Тому цей консультативний орган стане майданчиком для щоденної та результативної роботи. Рада не закрита, і готова прийняти всіх бажаючих, які готові працювати над вирішенням актуальних проблем. Я радий, що сьогодні у нас вийшов відкритий діалог, наступна зустріч пройде у вересні».
|