Про долю Баштанського ліцею та інших професійно-технічних закладів Миколаївщини
18:28
Сьогодні професійно-технічна освіта на стадії реформування. Жителі Баштанки цікавляться, яка ж доля фінансування Баштанського ліцею та Андріївського ПТУ. Поки однозначної відповіді ніхто не дає, тому для читачів Баштанка.НЕТ пропонуємо інформацію від директора департаменту освіти, науки та молоді Алли Веліховської, яка була оприлюднена під час відповідної наради у Миколаївській облдержадміністрації за участю заступника Миколаївської ОДА Оксани Янішевської.
За словами Алли Веліховської, в Миколаївській області всі професійно-технічні навчальні заклади повністю профінансовані, заробітна плата виплачується. Для прикладу вона навела той факт, що більше ніж 100 ПТНЗ в Україні не профінансовані, в нашій же області ситуація під контролем.
Крім того, вона розповіла про реорганізацію та модернізацію системи ПТНЗ: «Для того щоб провести реорганізацію створюється Рада «стейкхолдерів» – в яку увійдуть ті організації, які зацікавлені в підготовці робітничих кадрів. Вони вже накидали план по реорганізації. Аналізується демографічна ситуація, на науковому рівні аналізується стан фінансування, прогноз того, які спеціальності будуть актуальні в майбутньому»..
До складу вищезазначеної Ради також заплановано залучити народних депутатів України, представників Миколаївської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, Миколаївської ради профспілок.
Найближчим часом планується засідання Ради з метою розробки та затвердження заходів щодо модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів Миколаївської області з урахуванням необхідності їх укрупнення та здійснення підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону та ринку праці, використання потенціалу таких навчальних закладів для здійснення підготовки та перепідготовки незайнятого населення, не допустивши при цьому їх закриття чи перепрофілювання впродовж 2016-2018 років.
Отже як бачимо зі слів Алли Веліховської, Баштанські професійно-технічні заклади поки не плануються закривати. Фінансування забезпечується (проте чи виплачуються усі законом передбачені доплати і надбавки поки не вказується).
З Вікіпедії про стейкхолдери:
Зацікавлені сторони, зацікавлені особи, стейкхолдери (англ. Stakeholders) — фізичні і юридичні особи, які мають легітимний інтерес у діяльності організації, тобто певною мірою залежать від неї або можуть впливати на її діяльність. Іноді їх називають групами інтересів або групами впливу.
Зацікавлені сторони по відношенню до організації можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми. До зовнішніх зацікавлених сторін відносяться клієнти, кредитори, постачальники, представники органів державної та місцевої влади, громадські організації, засоби масової інформації, а серед внутрішніх зацікавлених сторін називають власників, вище керівництво, робітників. Наприклад, зацікавленими особами інкубаційної програми для інноваційного стартапу можуть бути представники різних організацій - банків, місцевого уряду, підприємств, університетів і організацій економічного розвитку. Вони можуть бути членами правління директорів інкубатора чи правління директорів його материнської організації чи консультативного комітету клієнта. Зацікавлені особи також можуть фінансувати програму, мати політичний інтерес у програмі чи займатися підтримкою розвитку нового підприємства на своїй території.
Зацікавлені сторони можуть бути як позитивними (що підтримують діяльність), так і негативними (що творять опір діяльності, або матимуть свій зиск із атак на таку діяльність). Як приклад негативної зацікавленої сторони можна навести грабіжника у відношенні до діяльності фінансової установи (банку).
Не тільки під питанням доля Баштанського ліцею (ПТУ), але мабуть і гімназії. Адже відповідно до освітньої реформи в опорних школах навчатимуться 12 років. Після закінчення 9 класу всі учні здаватиму ЗНО. Ті хто здасть, продовжать навчання в цій же опорній школі, в 10, 11,12 профільних класах.Яких, відповідно до реформи буде два природничо-математичний і гуманітарно-правовий тут учнів готуватимуть для продовження навчання у вищих навчальних закладах. Це у сільській місцевості у місті навчатимуться у гімназіях.Ті хто не здасть ЗНО навчатимуться у ПТУ.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.