Той факт, що 1 березня 2022 року російський агресор не зміг закріпитися в Баштанці, яка за його планами мала перетворитися на один з опорних пунктів просування ворожих військ, безумовно пов’язаний з героїзмом оборонців Баштанщини. Але ж не забуваймо, що такі риси характеру як волелюбність і непохитність у боротьбі, стійкість, без перебільшення пов’язане із нашим історичним минулим. І не лише з подіями Баштанської республіки, що усім відомі. Наше героїчне коріння сягає козацької доби.
Центр міста Баштанка 1 березня 2022 року
після бою з російськими окупантами
Саме про волелюбність пращурів, які колись населяли Миколаївщину, з метою патріотичного виховання, військовослужбовець Баштанського РТЦ та СП (директор Баштанського краєзнавчого музею) взяв участь у краєзнавчому заході "Козаччина на Миколаївщині: місця та постаті", що відбувся минулого тижня у Миколаєві, Центрі навчання і освіти дорослих «Південь».
Олег ТРЕБУХ разом із іншими спікерами провів цікаву і пізнавальну мандрівку козацькою Миколаївщиною, про становлення і розвиток українського козацтва протягом XVI-XVIII століть. Розповіли детально про одне з місць поселення козаків у нашому регіоні – урочище Гард, де знаходився адміністративний, релігійний та економічний центр Бугогардівської паланки війська запорізького Низового. Для прикладу, острів Гардовий був прекрасною природною фортецею, яка майже не потребувала додаткових заходів для укріплення. Це місце було найближче до кордону з Османською імперією і Гард вважався найзручнішим прикордонним форпостом, який захищав із півдня українські землі.
Матеріали, що розглянуті під час краєзнавчого заходу, у формі лекцій озвучувалися особовому складу Баштанського РТЦК та СП під час занять з Національно-патріотичної підготовки у цьому та минулому роках.
Більше інформації та світлин -
на фейсбук-сторінці Центру навчання і освіти "Південь"
|