В організації зайнятості на селі немає системної роботи. До такого висновку прийшли члени постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села. Якщо в 2013 році в області було виявлено 2318 нелегальних робочих місць, то тільки за 4 місяці нинішнього року - 2210. При цьому Обласний центр зайнятості інформує, що в період з січня по березень вдалося працевлаштувати 3560 миколаївців. З них 950 на селі.
З одного боку чиновники заявляють про необхідність стимулювання цього процесу, і навіть говорять про можливе відродження сільськогосподарських кооперативів. З іншого боку, скаржаться на те, що міжвідомчі комісії з виявлення нелегальних працівників на підприємства часто взагалі не пускають.
Аграрії визнають: роботодавці змушені йти в тінь через високий рівень оподаткування з заробітної плати та тиску з боку перевіряючих органів. Куди вигідніше не реєструвати бізнес і платити людям в конвертах. Однак, в цьому випадку втрачають самі найняті працівники та місцевий бюджет, який суттєво недоотримає податки.
Ця проблема властива не тільки Миколаївській області, але вирішити її можуть лише в Києві. Тому постійна депутатська комісія рекомендувала підготувати відповідне звернення до парламенту, уряду й іншим обласним радам.
Говорили на засіданні і про так звані "листи щастя". Виявляється, податківці відновили практику розсилання по всім юридичним особам районів області листів про надання інформації стосовно аграрного бізнесу. Цей факт викликав обурення, а запрошений на комісію Володимир Луста, перший заступник голови ОДА, пообіцяв цього ж дня розібратися з цим питанням.
Розглянули депутати обласної ради і звернення своїх колег з Веселинівської районної ради. Ті скаржаться на те, що у держави є землі сільськогосподарського призначення, але отримати до них доступ неможливо.
За словами начальника місцевого головного управління Держземагенства Андрія Мальованого, в Миколаївській області загальна площа таких земель становить 37 тисяч гектарів. Таку корупційну пастку залишила у спадок попередня влада: законних підстав для передачі цих земель в оренду прибрали, але відповідальність за їх "нічийність" ввели.
На даний момент у Верховній Раді зареєстровано пакет законодавчих актів, які дозволять зрушити це питання з мертвої точки, але сидіти і чекати, коли це станеться, миколаївці не мають наміру. Депутати обласної ради виступають за створення тимчасового механізму, що дозволить дати можливість селянам обробляти цю землю.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.