В пункті 3 статті 11 Закону України «Про Національну поліцію» чітко записано, що рівень довіри населення до поліції є основним критерієм оцінки ефективності діяльності органів і підрозділів поліції.
З телебачення та різних засобів масової інформації всім зрозуміло, що в країні майже завершено реформування прокуратури і поліції. У нас була Баштанська районна прокуратура, а стала Баштанська місцева прокуратура, відділ міліції став відділом поліції.
А як же за змістом наповнені ці структури?
Щоб давати їм оцінку ефективної діяльності бажано було б в районній газеті відкрити або на місцевому сайті відповідну рубрику, щоб громадяни поділися фактичною роботою реформованих правоохоронних органів, щоб хтось міг подякувати, а бо ж покритикувати. Це буде тільки сприяти.
Я перший хочу розповісти про свої враження, які відчув на собі в квітні-травні ц.р.
20 квітня 2016 року я звернувся в Баштанську прокуратуру щодо спільної проблеми охорони і розвитку рибних запасів, які ще залишилися. Цією справою я займаюся більше 12 років, боротьбою з браконьєрством та інше. Засоби лову риби браконьєри іноді застосовують такі, як наприклад електровудки, де за 1 кг впійманої риби, вони знищують сотні кілограм іншої, навіть кормову базу( планктон, мотиль ..) і все, що попадає в зону враження електровудки. Після таких горе рибалок ставки, річки стають стерильні.
Риба- це швидкопсуючий товар і потрібно мати ринок збуту в торгівлі таким товаром. Не буде ринку збуту, то браконьєрам не вигідно буде ловити рибу у такий спосіб, і в такій кількості.
Приводом мого звернення до прокурора були неправомірні дії працівників поліції. Так, 20.04.2016 року, працівники Баштанської поліції здійснювали перевірку правил торгівлі на Центральному ринку м.Баштанки. Перевіряючи рибні ряди, вони не оминули і нас. У моєї родини є орендований ставок, ми займаємось вирощуванням і продажем риби. Маємо для цього бізнесу всі необхідні документи на торгівлю. Працівники поліції, здійснюючи в той день перевірку документів на ринку, поводилися дуже дивно. По-перше я намагався кілька разів в присутності свідків з’ясувати їх прізвища, але вони не представились. З пів години вони передивлялися наші документи. По- друге в цей час при вході на ринок преспокійно торгував рибою, спійманою незаконним шляхом, місцевий браконьєр, в асортименті якого були маленька щука, карась і короп. Ніяких документів на рибу у нього взагалі не було. Працівникам поліції було вказано на нього, але вони не поспішали і пішли в інший бік пити каву.
В цей час я кількох чоловіків попросив постежити за діями працівників поліції, щоб вони були свідками. Попивши кави працівники поліції підійшли до браконьєра, ніякої перевірки у нього не робили, лише зробили зауваження, що він торгує при вході на ринок, та попросили перейти торгувати в ряди.
Такі дії працівників поліції узаконили торгівлю рибою, здобутою незаконним шляхом. Щоб вони там не казали але свідки бачили, що за риба, який асортимент, річкова в період нересту, і дії працівників поліції, що ніяких документів у нього навіть не просили. Всі ці дії роботи поліції і лягли в моє звернення до місцевої прокуратури.
21.05.2016 року я отримав відповідь з прокуратури, за підписом виконуючого обов’язки прокурора О.Солованюк. Ганебно, що в діях працівників поліції ні дисциплінарної, ні кримінальної чи адміністративної відповідальності не встановлено. З матеріалами перевірки мені ознайомитись не дали. Перевірку проводила ця ж сама реформована поліція. Я особисто, до сьогоднішнього дня так і не міг з’ясувати прізвищ працівників, які рейдували на ринку, мабуть були «агенти під прикриттям».
21.05.2016 року я отримав і другого листа з поліції за підписом заступника начальника Баштанського відділу поліції Лощиніна О.В. і супровідний документ до протоколу про адміністративне правопорушення, складений відносно моєї дружини Комякович Світлани Миколаївни 12.05.2016р. за порушення правил торгівлі на ринку. Так, в цей час вона дійсно торгувала на ринку. Хто склав конкретно, за що, з протоколу нічого не зрозуміло, бо навіть під лупою неможливо прочитати. Будь то би Комякович С.М. і від пояснень та підпису при складані протоколу відмовилась. Є прізвища свідків-понятих. В цей же день 21.05.16 я зустрівся з цими свідками, це є директор і контролер ринку. На моє запитання до них при свідках, чи ви бачили коли проводили працівники поліції перевірку у Комякович С.М. і те, що вона відмовлялась підписати протокол, вони відповіли «ні».
Напередодні 12.05 2016 року відбулося наступне, працівники поліції зайшли в кабінет до директора ринку і змусили його підписати, погрожуючи скласти навіть відносно нього протокол. І це ніщо інше, як фальсифікація справи. Це я зрозумів як скриту погрозу, і те що 22.05.2016 року двоє працівників поліції шукали орендаря по селу Новоолександрівка, де знаходиться орендований ставок. Ось такі підходи до роботи новоствореної поліції, і нові її методи.
З повагою Олександр Комякович
|