В минулому році на Баштанка.НЕТ публікувався відеосюжет про те, як баштанчани кооперували кошти на ремонт державної дороги Н-11. Завдяки тому, що було підставлено плече автодору, дорога на Миколаїв від Баштанки знаходиться у більш-менш проїзному стані, а ніж дорога від Нового Бугу до Баштанки. Тепер новобужани вже понад тижень блокують дорогу Н-11.
Стало відомо, що після візиту народного депутата України Тараса Кременя до Снігурівки, громада Снігурівщини теж вирішила кооперувати кошти на ремонт доріг.
3 березня в залі засідань райдержадміністрації відбулася нарада з питань ремонту автомобільних доріг в Снігурівському районі, в якій взяли участь народний депутат України Тарас Кремінь, перший заступник голови облдержадміністрації Микола Романчук, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, начальник служби автомобільних доріг у Миколаївської області Олександр Антощук, голова РДА Тетяна Твардовська, голова райради Тетяна Мезіна та аграрії району.
На сьогодні стан покриття автомобільних доріг району є вкрай незадовільним, більша частина покриття вражені ямковістю чи іншими деформаціями та потребують негайного ремонту.
Взявши слово, перший заступник губернатора Микола Романчук наголосив, що є декілька етапів фінансування ремонту доріг. На сьогоднішній день є кошти, які закладені в обласному бюджеті, і з них 15 мільйонів гривень виділено на ремонт доріг в області. Також, депутатами обласної ради представлено програму з пропозицією для виділення додаткових коштів. Але, окрім цього також необхідно виділити кошти і з місцевих бюджетів тих районів".
Начальник служби автомобільних доріг у Миколаївської області Олександр Антощук відмітив: "В рамках експлуатаційного утримання дорожні служби Жовтневого, Снігурівського та Березнегуватського районів будуть на 100% забезпечені матеріалами (бітум, щебінь) для ліквідації ямковості та відновлення зруйнованих ділянок дорожного покриття. Ми будемо підправляти, підсипати, але ремонтувати будемо тільки після процедури проведення тендерів. Тобто, до повноцінного ремонту доведеться почекати приблизно два з половиною місяці до завершення цих процедур".
Також він додав, що служба автомобільних доріг є розпорядником коштів і пряме завдання начальника служби максимально раціонально використати ці кошти та проконтролювати якість виконаних робіт.
Народний депутат України Тарас Кремінь повідомив, що раніше була можливість використати в якості посипного матеріалу залишки технологічних процесів Миколаївського глиноземного заводу. Але після проведеного аналізу було зроблено висновок, що даний матеріал не підходить для цих цілей. Натомість, Тарас Кремінь зазначив, що наявний матеріал, який можна використати - знаходиться на території Новобузького району. Але, на даний час дорога до Новобузького району, де знаходяться кар’єри - перекрита мітингувальниками. Наразі ведуться переговори, щоб туди доїхати. Це є єдиною перепоною, яка заважає отримати матеріал для ремонту".
"Ми зібралися для того, щоб використати технічні і професійні можливості, покластися з певною відповідальністю і за короткий час зробити Снігурівську трасу, цим самим показати іншим районам як треба працювати. Але, щоб вирішити питання Снігурівського району - треба вирішити питання з Новим Бугом" - сказав Тарас Дмитрович.
Сільгоспвиробники, які були присутні в залі засідань запевнили, що готові надати допомогу та докладуть всі свої можливості, щоб перевезти матеріал. В подальшому, обсяги робіт та фінансування будуть розподілені між Жовтневим, Снігурівським та Березнегуватським районами під контролем влади та громадськості.
Після тривалих дискусій створено робочу групу зі складу аграріїв та влади, завданням якої негайно приступити до проведення ремонтних робіт. Про перебіг робіт буде повідомлено додатково.
За матеріалами прес-служби Снігурівського району