Головна сторінка

Пн, 23.12.2024, 01:12

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

 
Головна сторінка
Меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  ФОРУМ
  БАШТАНКА TV

  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації

Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Баштанський відділ ДРАЦС
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- ДНЗ «Баштанський професійний ліцей»
- Управління соціального захисту населення Баштанської РДА
- Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
- Центральна районна бібліотека
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби
- Баштанський РТЦК та СП
- КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»


Переглядають сайт: 7
Незареєстровані: 7
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google
 
Форма входу


ЦІКАВО:

ВИПАДКОВЕ ВІДЕО НА САЙТІ:

Керівник місцевої прокура......
00:11:23
ВСЬОГО БІЛЬШЕ 400 ВІДЕО!


Випадкові світлини з фотогалереї сайту:
День міліції:

Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

-29:

22 червня - День Скорботи:


 
Опитування для Вас
Чи підтримуєте вступ України до Європейського Союзу?
Всього відповідей: 969
 

 

 

На головну » 2015 » Червень » 11

Студенти вищу освіту в Україні оцінюють нижче, ніж задовільно

Студенти вищу освіту в Україні оцінюють у 2,8 бала за 5-бальною шкалою10 червня 2015 року в Укрінформ відбувся круглий стіл на тему «Реформа вищої освіти: погляд студентів та експертів».
У круглому столі взяли участь Перший заступник Міністра освіти та науки України Інна Совсун; народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич; директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна; директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук та експерти.
Під час заходу було презентовано результати загальнонаціонального опитування студентів, а також  обговорювалися питання про проблеми вищої освіти в Україні, новації реформи вищої освіти, корупції у ВНЗ.


Запрошуємо переглянути:

Директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна повідомила, що результати загальнонаціонального опитування студентів, проведеного фондом, засвідчують, що більшість студентів якість вищої освіти в Україні оцінюють нижче середнього рівня. 87% опитаних вважають важливою проблему її вдосконалення.
«Загалом студенти вищу освіту в Україні оцінюють нижче, ніж задовільно - у 2,8 бала за 5-бальною шкалою, хоч освіту в своєму навчальному закладі оцінюють дещо вище, ніж задовільно. Це треба сприймати як підвищення вимогливості студентів, вони самі починають вимагати якості навчання», - підкреслила Ірина Бекешкіна.
Вона зазначила, що для покращання якості освіти студенти вимагають першочергового розв'язання трьох проблем: невизнання дипломів більшості вітчизняних вишів у світі (51%), невідповідності викладання вимогам ринку (41%) і корумпованості викладацького складу вищих навчальних закладів (39%).
Водночас Ірина Бекешкіна констатувала, що зросла кількість тих, хто хотів би навчатися за кордоном - нині це майже 70%, у 2011-му було 55%. Але при цьому дуже мало тих студентів, які точно вже зараз не збираються працювати за майбутньою професією, але кожен 10-ий такий є, ще більше таких - у технічних ВНЗ.
Щодо корупції, то, за її словами, порівняно з 2011 роком її стало трохи менше - на 5-10% по різних питаннях. Але стало і менше відомо про корупцію: якщо в опитуванні 2011 року третина відповіла «не знаю», то зараз таких 50%.
«Головна причина корупції у тому, що студенти вважають, що так простіше вирішувати проблеми. А по-друге – найбільше в корупції задіяні ті, у кого останні оцінки були «трійки». Це означає, що частина студентів або не можуть навчатися, або не хочуть», - підкреслила Ірина Бекешкіна.
Під час обговорення результатів дослідження Перший заступник Міністра освіти та науки України Інна Совсун зазначила, що розробка нових Державних стандартів, що заплановані на новий навчальний рік – це один із важливих кроків на шляху до підвищення якості вищої освіти.
Щодо питання корупції у вищих навчальних закладах Інна Совсун повідомила, що для її подолання необхідно створити нову модель для мотивації студентів щодо навчання, а також ефективний механізм відсіву тих, які не достатньо добре навчаються. «Найефективніший спосіб боротьби з корупцією – це викоренення передумов і причин, що спонукають до неї», - наголосила Перший заступник Міністра.
За словами Інни Совсун, також повинна бути широка просвітницька кампанія, адже щоб довести факт корупції необхідно його зафіксувати, але студенти, які звертаються до Міністерства з цього питання, часто не бажають надавати інформацію.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич підкреслила значення дослідження для розуміння процесів у вищій освіті. 
Голова парламентського Комітету повідомила, що нове покоління студентства більш свідомо ставиться до якості освіти, яку отримує. Разом з тим, новий Закон «Про вищу освіту», на її думку, не почав працювати в повну силу.
За словами Лілії Гриневич, імплементація закону повільно відбувається із-за низки причин. Перша – це спротив академічних спільнот, який був проілюстрований виборами до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. «Обрання людей, які були люстровані, говорить про незрілість та неготовність до змін», - зазначила народний депутат.
Друга, на думку народного депутата, це брак новітніх технологій. Зокрема, в частині корупції та антиплагіату. За її словами, вчені ради університетів не мають необхідного антиплагіатного програмного забезпечення. Третя причина полягає в тому, що через відсутність нових стандартів в освіті студенти не відчули запровадження Закону «Про вищу освіту».
Лілія Гриневич також повідомила, що 1 липня 2015 року відбудуться комітетські слухання щодо імплементації Закону «Про вищу освіту», який був прийнятий рік тому, та запросила всіх охочих взяти участь у заході.
Своєю чергою директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук зазначив, що результати загальнонаціонального опитування студентів засвідчують, що вища освіта в Україні перебуває в кризовому стані. Для того, щоб її з цього стану вивести, необхідно зробити більш жорсткою систему вступу до вишів, а також запровадити ЗНО для випускників університетів.
 «Нам потрібно робити більш жорсткою систему вступу до вищих навчальних закладів. І друга моя пропозиція стосується завершення навчання у вищих навчальних закладах. Ми маємо почати процес запровадження зовнішнього оцінювання з усіх спеціальностей, хоча б із базових предметів – української мови, іноземної мови, - на яких ґрунтується підготовка випускника», - наголосив Ігор Лікарчук.
Джерело новини
Категорія новин: Україна: к-ра, мед., освіта, спорт
Опублікував: vagonta | Дата: 11.06.2015

ПОШУК за КЛЮЧОВИМИ словами статті: студенти, результати опитування, якість вищої освіти
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Додати коментар:
ComForm">
avatar
 

 


НОВІ КОМЕНТАРІ ДО УСІХ РОЗДІЛІВ САЙТУ:

Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.


Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

       
РОЗДІЛИ НОВИН
Пам'ятаємо... [284]
Про захисників-земляків з Баштанщини
Акценти [5]
Особистий погляд на події
Куточок споживача [69]
Цікаві, якісні, дешеві товари у Інтернет-магазинах та у м. Баштанка. Корисні поради і т.д.
Відверта розмова [12]
Новий фейсбук і ютуб проєкт від В. Гонти
Запитували - відповідаємо [23]
Життя навколо нас [7]
Події, свята [673]
Суспільство [634]
Освіта, медицина [494]
Культура [204]
Бібліотека [2]
Надзвичайно [517]
Спорт [207]
Історія [26]
Політика [152]
Економіка [60]
Інформування [528]
Допомога українській армії [43]
Виконавча влада [400]
Самоврядування [195]
Сесії районної ради [73]
Вітання жителів району [92]
Пошук земляків-баштанчан [8]
Конкурси, акції [23]
Миколаївщина: політика [146]
Миколаївщина: економіка [96]
Миколаївщина: суспільство [866]
Мик-щина: к-ра, мед., освіта, спорт [196]
Україна: політика [349]
Україна: економіка [330]
Україна: суспільство [1092]
Україна: к-ра, мед., освіта, спорт [361]
Духовність [39]
Православним християнам [123]
Світ: суспільство [357]
Світ: наука і техніка [203]
Світ: цікаво-корисно [57]
Важливо про сайт! [36]
Цитата від Баштанка НЕТ [13]
Оголошення на Баштанка.НЕТ [1]
Відібрані оголошення від жителів Баштанщини, району, а також інших областей України

Зверніть увагу!
Найбільше коментарів:

  • vagonta
  • bashtanka
  • valentin_gricenko4
  • pshichenkoi
  • майдан8318
  • Гриценко
  • dm
  • doktorzlo
  • олександр
  • Star
  • mkkit
  • dusha
  • dmbashtanka
  • prestupnoctinet
  • майдан

  • Сьогодні відвідували сайт:

     
    Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби

  • Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz