Головна сторінка

Нд, 22.12.2024, 20:50

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

 
Головна сторінка
Меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  ФОРУМ
  БАШТАНКА TV

  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації

Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Баштанський відділ ДРАЦС
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- ДНЗ «Баштанський професійний ліцей»
- Управління соціального захисту населення Баштанської РДА
- Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
- Центральна районна бібліотека
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби
- Баштанський РТЦК та СП
- КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»


Переглядають сайт: 1
Незареєстровані: 1
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google
 
Форма входу

ЦІКАВО:

ВИПАДКОВЕ ВІДЕО НА САЙТІ:

Шовковиця біля села
00:01:51
ВСЬОГО БІЛЬШЕ 400 ВІДЕО!


Випадкові світлини з фотогалереї сайту:
_-19:

_-37:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

---29:


 
Опитування для Вас
Чи підтримуєте Ви вступ України до НАТО?
Всього відповідей: 1741
 

 

 

На головну » 2016 » Липень » 8

Світлодіодні лампи - реальна можливість економії в умовах тотального здорожчання тарифів


  На минулому тижні Баштанка.НЕТ публікувала у розділі "Куточок споживача" інформацію про продаж світлодіодних ламп у магазині "Новосел", що знаходиться біля Баштанської ЗОШ №1. У статті була мова про наявність для продажу світлодіодних ламп потужністю 12 Вт, що дорівнює яскравості (люмени) 120 Вт звичайної "радянської" лампи розжарювання.
  Сьогодні розповім більш детально про ціни на світлодіодні лампи, придбані у магазині "Новосел", їх практичне використання та якість
.

Запрошуємо переглянути у цій публікації статті про ефективність світлодіодних ламп:

  Ціни. Світлодіодна лампа потужністю 12 Вт фірми "Global" коштує 96 грн. Майже така вартість світлодіодних ламп цієї потужності від відомішої марки "Maxus".
Лампа потужністю 15 Вт. від "Maxus" коштує 123 грн. Проте є економні варіанти, які пропонує фірма "Maxus", а саме ціна за дві лампи однієї потужності. У магазині "Новосел" є у продажу по 2 світлодіодні лампи 10 Вт та 12 Вт. Вартість 2-х ламп по 10 Вт я не пам'ятаю, але вартість 2-х по 12 Вт - 144 грн. Отже якщо одна лампа 12 вт орієнтовно 90-96 грн., то за купівлю двох маємо економію майже 40 грн.!

  Практичне використання світлодіодних ламп. Тестування світлодіодних ламп проводилося у кімнаті до 20 м кв. Спочатку у люстру вставлено одну світлодіодну лампу потужністю 12 Вт та одну потужністю 15 Вт. Використання 2-х годин цього набору привело до висновків, що для кімнати 15-20 м. кв. достатньо 2 лампи по 12 Вт. 27 Вт (12+15) - вже забагато. В той же час компонування 2х10 Вт є недостатнім для освітлення приміщення подібною площею.

  Якість. Поки можу судити лише під час використання однієї години. Проте у наступних публікаціях розповім про використання світлодіодних ламп у більший період часу. Отже якість поки не викликає нарікань щодо мерехтіння ламп (як перевірити на мерехтіння читайте у попередній публікації). Проте лампа потужністю 15 Вт влітку (температура у кімнаті була + 28) надто сильно перегрівалася. Світлодіодна лампа потужністю 12 Вт значно менше виділяла тепла. Думаю такого б не було, якби не літня спека. Взимку, коли температура приміщення значно нижча, такої проблеми не буде. Отже зважаючи на нагрів ламп, ні в якому разі не використовуйте світлодіодні лампи потужності від 10 Вт у тих люстрах, у яких лампи розташовані цоколем вверх - є ймовірність їх перегріву та передчасного виходу з ладу. Хоча, шановні читачі Баштанка.НЕТ, це застереження актуальне і для ламп розжарювання, і для люмінісцентних ламп.

Загальний висновок. За умови екологічної безпеки у квартирі та майбутнього подарунку від Уряду - підвищення тарифів на електроенергію, світлодіодні лампи - можливість реальної економії електроенергії.




















 
 

 
Люмінесцентні чи світлодіодні лампи.
Які краще купити?

  Методи енергозбереження допомагають економити свої кошти при поточних платежах за змінімізовано використану енергію. Разом з тим, це допомагає не збільшувати негативний вплив на довкілля від надлишку тепла, викидів в атмосферу. Одним із способів енергозбереження – використання енергоощадного освітлення.
  Теперішнє покоління енергоощадних ламп складається із люмінесцентних та світлодіодних (LED). Кожен тип має свої переваги та недоліки. Сучасна світлотехніка має підвищену світловіддачу і низьке споживання енергії. При цьому використовуються різні методи економії.
  При порівнянні світлодіодного та люмінесцентного освітлення слід в першу чергу звернути увагу на наявність ртуті. Власне, люмінесцентні лампи є газорозрядними, які використовують ртуть при низькому тиску. В цих лампах знаходиться інертний газ (неон або аргон), а внутрішня стінка корпусу покрита люмінофором, котрий заставляє світитися газ при подачі напруги. Світлодіодні лампи не мають цього недоліку, тому вони більш екологічні і безпечніші для людини.
  Термін служби люмінесцентної лампи до 15 тис годин. Цей поканик перекриває термін роботи ламп розжарювання в 14 разів. При цьому, витрати електроенергії знижуться на 80%. Люмінесцентні лампи виділяють менше тепла, що дозволяє використовувати в світильниках паперові чи тканинні матеріали.
  Головним недоліком люмінесцентних ламп є ртуть. Вона віднесена до першого класу небезпеки. При пошкодженні такої лампи, ртутний газ зразу попадає в повітря, а пари ртуті є токчисними і ядовитими. Люмінесцентну лампу не можна викидати в звичайний контейнер для сміття – їх потрібно передавати на утилізацію до спеціалізованої організації..
  Світлодіодні (LED) лампи не мають такого недоліку. У якості джерела світла використовують світло напівпровідникового елемента. Вони стали найекологічнішими джерелами світла. Не мають ці лампи небезпечних матеріалів, тому не створюють небезпеки при виході з ладу.
  Світлодіодні лампи використовують в побутових приладах, на виробництвах, в освітленні квартир і офісів, для підсвічування інтер’єрів, для освітлення зовнішньої реклами і вулиць.

  Термін служби ламп до 100 тис годин. Вони економніші в 10 разів від ламп розжарювання. Єдиним недоліком є висока ціна. 

  Що ж вибрати? Якщо вибирати термін служби – світлодіодні лампи мають суттєвий пріоритет. Якщо вибирати з точки зору енергозбереження – світлодіодна лампа економніша. 

 


Світлодіодні лампи: від новинки до повсякдення

  Більшість українців до недавнього часу навіть не замислювалися над існуванням таких термінів як - енергоефективність та енергоощадження. Однак зима обіцяє стати випробуванням та переосмисленням способу життя відповідальних українців. Напевно тільки людина, що відмовилась від благ цивілізації, зараз не цікавиться проблемами, які знов і знов виникають в нашій країні в енергетичному секторі. А ще ж з дня на день пересічним громадянам принесуть рахунки за комунальні послуги за новими тарифами.

  Отже, нема куди правди діти, українці справді не вміють економити - більша частина власників квартир витрачає енергоносії вкрай неекономно з власної вини. Але можна й потрібно вчитись економити на рахунках за електрику, якщо раціонально використовувати всі можливості цивілізаційних благ.

  Як зросли тарифи на електроенергію та про переваги й недоліки багатозонного обліку, ми говорили минулого разу. Тепер пропоную поговорити про найефективніший та доступний для ВСІХ(!) спосіб заощадження сімейного бюджету – заміну ламп розжарювання на більш економічні LED та люмінесцентні лампи.
  
  100% - економії

  Основа споживання електроенергії в багатоквартирному будинку в умовах міста - це освітлення (без урахування домогосподарств обладнаних електроплитами). Заміна ламп накалювання на економічні LED-лампи на 100% заощадить ваші гроші та знизить рахунки за електрику.

  Цікаво знати: Майже20% світового використання електрики припадає на освітлення.

  Замінивши звичайні лампочки на енергоощадні, споживання можна знизити в 5-7 разів (заощадження електроенергії складає 75-80%), оскільки їх світлова віддача в середньому в 5 разів більше. 100 Вт лампочку можна замінити енергоощадною потужністю 12-20 Вт. Строк служби звичайної лампи розжарювання становить 1 - 1,5 тис. годин, енергоощадна лампа – 10 тис. годин, LED-лампа - до 50 тис. годин. Замінюючи лампи, ви заощаджуєте двічі: по-перше, економне використання електрики, по-друге, заощадження на вартості лампочки.

  Залежно від кількості ламп, потужності та часу їхнього горіння, в середньому можна зекономити від 50 до 100 кВт-год електроенергії в місяць.

  В першу чергу пересічного споживача жахає вартість LED-ламп, але це як раз той випадок, коли - мета виправдовує вкладені кошти.

  Вартість LED-лампи 12 Вт (з низьким світловим потоком - аналог 100 Вт) в середньому становить 100 - 115 грн, звичайна лампочка розжарювання коштує 6,50 грн. Отже щоб перекрити строк служби LED-лампи нам необхідно 50 штук звичайних ламп, а це в свою чергу - 325 грн (6,50 х 50). Економія очевидна…

  Порахуймо, скільки насправді «їдять» електрики та грошей такі лампи.

  Для початку обчислимо споживання електроенергії за рік для обох типів ламп за умови, що лампи горять 10 годин на добу:

  Лампа розжарювання 100 Вт: 0,10 кВт-год х 10 годин х 365 днів = 365 кВт-год за рік;

  Світлодіодна лампа 12 Вт (з низьким світловим потоком): 0,012 кВт-год х 10 годин х 365 днів = 43,8 кВт-год за рік.

  Як бачимо, споживання електроенергії у світлодіодної лампи менше у 8 разів за рахунок меншої споживаної потужності.

  Тепер розрахуємо вартість електроенергії, споживаної однією лампою за новими тарифами. За основу розрахунку візьмемо усередненні данні про те, що щорічна економія від використання однієї світлодіодної лампи складає близько 150 кВт-год.

 

 
  Отже як бачите економія очевидна. Більш того навіть за тарифами 2015 року окупність LED-лампи складає трохи більше року.

  Характеристика лампи:

 - потужність – Вт;

 - світловий потік (віддача світла на зовні) – люмен – лм (Lm) - чим вищий показник, тим світліше буде;

 - температура кольору – кельвін (К): «тепле cвітло» - 2700-3300 К (температура кольору неба під час заходу сонця, «денне світло» - 4000-4200 К (природній колір – розсіяне), «холодне світло» - близько 5000 К;

 - цоколь Е14 (міньйон) та Е27;

 - коефіцієнт корисної дії (ККД) - відношення світлового потоку до потужності (Lm/Вт);

 - яскравість (одиниця вимірювання сили світла) - кандела – кд (cd).

Яку лампу обрати: «+» та «-»

Оцінимо всі плюси та мінуси світлодіодних (LED) ламп, енергозберігаючих (люмінесцентних) та ламп розжарювання.

Лампи Ілліча – дорого, неефективно, неекономічно та пожеженебезпечно.

Перевагою можна було б назвати вартість лампи, але відповідно до наших розрахунків цей показник впевнено переміщується в Недоліки:

Споживають забагато електроенергії, при цьому працюють лише 1,5 тис. годин;
Перепади струму та часте увімкнення/вимикання призводить до зменшення строку експлуатації;
Мають низьким світловий потік, тобто якість освітлення гірша, ніж у всіх інших ламп;
Небезпека пожежі - поверхня нагрівається до 120 градусів. При експлуатації може призвести до опіків й стати причиною займання.

Цікаво знати: Лампу розжарювання у грудні 1879року створив та випробував Томас Алва Едісон.

Енергозберігаючи – люмінесцентні лампи – цей тип освітлення вже доволі давно з’явився на українському ринку і завоював своїх прихильників.

Переваги:

Віддача світла люмінесцентної лампи в середньому у 5 разів більша, ніж лампи розжарювання. При цьому споживання електроенергії знижується приблизно на 80%, а звичний рівень освітлення приміщення залишається;
Працює в 6-10 разів довше, ніж у лампи розжарювання 6 – 12 тис. годин);
Енергозберігаючі лампи менше нагріваються (лампа розжарювання нагрівається до 120 градусів), тому їх можна використовувати у приборах з обмеженим рівнем температури;
Енергозберігаюча лампа має більшу площу поверхні. Завдяки цьому розподіл світла по приміщенню відбувається більш рівномірно та м’яко (очі 100% стомлюються менше).

Цікаво знати: Перша люмінесцентна (або флуоресцентна) лампа офіційно була створена американським інженером-винахідником Пітером Купером Хьюїтт (патент 17 вересня 1901 року). Така лампа містила ртуть, пари якої нагрівалися за допомогою проведення через неї струму. Лампа Хьюїтта мала форму злегка зігнутої кулі, вона давала більше світла, ніж лампа Едісона, однак це світло мало блакитно-зелений колір – неприємний для ока. Саме тому перші ртутні лампи використовували тільки фотографи й вони не отримали широкого розповсюдження.

Дехто оскаржує першість Хьюїтта у винаході, називаючи «батьком» люмінесцентної лампи маловідомого німецького фізика Мартіна Аронса (проводив експерименти із ртутними лампами в кінці XIX ст.).

Недоліки:

Наявне мерехтіння, що впродовж тривалого часу викликає втому очей та роздратування;
Присутній т. з. ефект розігріву – при увімкненні лампи вона поступово набирає яскравості;
Ще один, але в краї суттєвий недолік - вміст ртуті від 1 до 3 міліграмів. Цей показник не несе прямої загрози людському здоров’ю. Але якщо така лампа розіб’ється у вашій оселі необхідно вкрай ретельно зібрати всі залишки, потім обробити місце падіння звичайним розчином марганцівки, а кімнату ретельно провітрити.

Саме тому подібні лампи не можна просто викидати у смітник. Більш того робити це заборонено чинним законодавством України, а за недотримання вимог щодо поводження з відходами на фізичних осіб накладається штраф у розмірі від 340 до 1360 грн, на посадових осіб та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

Звісно, що на практиці ніхто не буде ловити порушників біля смітника, але хто буде турбуватись про нашу безпеку, як не ми самі? Ртуть має властивість накопичуватись в організмі людини, а це призводить до розладів центральної нервової системи та внутрішніх органів (в першу чергу страждає печінка, нирки та дихальні шляхи). Крім того, 1 грам ртуті, при потраплянні у навколишнє середовище забруднює (показник перевищення рівня гранично допустимих концентрацій) більше ніж 3,3 млн кубометрів повітря або 200 тис. кубометрів води. За підрахунками експертів, на українські звалища щороку потрапляє понад 500 кг ртуті. І можна тільки із жахом уявити, до чого це може призвести.

Світлодіодні лампи – LED- лампи - поступово завойовують прихильність українських споживачів.

Цікаво знати: 7 жовтня 2014 року Нобелівську премію з фізики присуджено японським винахідникам - Акасакі Ісаму, Амано Хіросі, Сюдзи Накамура. Винахід – сині світлодіоди, що можуть у поєднанні з зеленими та червоними світлодіодами утворювати біле світло. Журі назвало цей винахід «революційним», оскільки раніше були відомі лише червоні та зелені діоди, а з появою синіх стало можливо створити білі світлодіодні лампи, що мають високу енергоефективність, мають довгий термін служби та є екологічно чистими. Лампи розжарювання освітили ХХ століття. ХХІ століття будуть освітлювати світлодіодні лампи.

У той час як світлодіоди зеленого і червоного кольорів використовуються приблизно з 1950-х років, створення блакитних діодів стало індустріальним викликом, який протягом десятиліть зводив нанівець усі зусилля галузі, аж допоки в 1990-х роках інженерам-науковцям вдалося створити світлодіод синього кольору.

Переваги:

Економічне та ефективне енергоспоживання, тривалий час експлуатації;
Екологічність - не містять ртуті;
Максимальний світловий потік досягається одразу після вмикання;
Стійкість до удару та вібрації;
Чистота та різноманіття кольорів, до кінцевого строку експлуатації LED-лампа не втрачає температури кольору (в деяких випадках цей показник навіть зростає) та високий рівень передачі кольору;
Направленість випромінювання - немає втрат світлового потоку;
Має можливість регулювання інтенсивності освітлення (відрізняються ціною від звичайних світлодіодних ламп), а це дозволяє їх використання в приборах з регуляторами яскравості, в датчиках руху, таймерах та ін.;
Протипожежна безпека – нагрівається лише до 40 градусів;
Експлуатуються при низьких температурах;
Спектр випромінення більш наближений до натурального, відсутнє мерехтіння – не викликають втоми очей;
Не потребує спеціальної утилізації;

Недоліки:

Можна було б зарахувати вартість, але світові технології постійно змінюються, і незабаром такі лампи значно подешевшають, більш того, наш розрахунок доводить, що ціна дуже швидко перекривається реальною економією;
Світловий потік, вказаний на коробці, не завжди відповідає реальній світловіддачі та з часом може знижуватись до 20 %;
Погано переносять герметичність та високу вологість.

Практичні настанови:

При купівлі звертайте увагу на потужність лампи та кількість годин роботи гарантованих виробником;

Зберігайте упаковку, якщо лампа швидко перегоріла можна звернутися по заміну до виробника чи продавця;

Отже, вибір за Вами! Але в Україні вже планують заборонити використання звичайних ламп розжарювання. Відповідний законопроект внесений на розгляд Верховної Ради. Згідно з ним, забороняється ввезення та виробництво освітлювальних приладів, які мають низький клас енергоефективності.

Для тих, хто «товаришує» із інтернетом, знайти необхідний товар без магазинної націнки та ще й з безкоштовною доставкою в Україну - не важко. Варто тільки зауважити, що більшість так званих преміум-виробників з РФ – не що інше, як перепродаж китайського продукту. Тому давайте будемо свідомими та підтримаємо українських виробників!

 
Категорія новин: Куточок споживача
Опублікував: vagonta | Дата: 08.07.2016

ПОШУК за КЛЮЧОВИМИ словами статті: світлодіодні лампи, магазин Новосел
Всього коментарів користувачів сайту: 2
avatar
0
1
До уваги читачів! Даний матеріал про світлодіодні лампи у магазині "Новосел" не замовлявся власниками магазину! Запрошую і Вас, друзі поділитися цінами на світлодіодні лампи, які у інших магазинах міста Баштанка.
avatar
0
2
Сьогодні повідомили, що у магазинах біля Пагорба Слави м. Баштанка вартість 2-х світлодіодних ламп потужністю 12 Вт коштує на 1 грн дорожче, аніж у "Новосел", тобто 125 грн.

Додати коментар:
ComForm">
avatar
 

 


НОВІ КОМЕНТАРІ ДО УСІХ РОЗДІЛІВ САЙТУ:

Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.


Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

       
РОЗДІЛИ НОВИН
Пам'ятаємо... [284]
Про захисників-земляків з Баштанщини
Акценти [5]
Особистий погляд на події
Куточок споживача [69]
Цікаві, якісні, дешеві товари у Інтернет-магазинах та у м. Баштанка. Корисні поради і т.д.
Відверта розмова [12]
Новий фейсбук і ютуб проєкт від В. Гонти
Запитували - відповідаємо [23]
Життя навколо нас [7]
Події, свята [673]
Суспільство [634]
Освіта, медицина [494]
Культура [204]
Бібліотека [2]
Надзвичайно [517]
Спорт [207]
Історія [26]
Політика [152]
Економіка [60]
Інформування [528]
Допомога українській армії [43]
Виконавча влада [400]
Самоврядування [195]
Сесії районної ради [73]
Вітання жителів району [92]
Пошук земляків-баштанчан [8]
Конкурси, акції [23]
Миколаївщина: політика [146]
Миколаївщина: економіка [96]
Миколаївщина: суспільство [866]
Мик-щина: к-ра, мед., освіта, спорт [196]
Україна: політика [349]
Україна: економіка [330]
Україна: суспільство [1092]
Україна: к-ра, мед., освіта, спорт [361]
Духовність [39]
Православним християнам [123]
Світ: суспільство [357]
Світ: наука і техніка [203]
Світ: цікаво-корисно [57]
Важливо про сайт! [36]
Цитата від Баштанка НЕТ [13]
Оголошення на Баштанка.НЕТ [1]
Відібрані оголошення від жителів Баштанщини, району, а також інших областей України

Зверніть увагу!
Найбільше коментарів:

  • vagonta
  • bashtanka
  • valentin_gricenko4
  • pshichenkoi
  • майдан8318
  • Гриценко
  • dm
  • doktorzlo
  • олександр
  • Star
  • mkkit
  • dusha
  • dmbashtanka
  • prestupnoctinet
  • майдан

  • Сьогодні відвідували сайт:

     
    Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби

  • Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz