Шахрайство сьогодні є одним із найпоширеніших видів злочинів проти власності. Кваліфікується даний вид злочину відповідно до статті 190 Кримінального Кодексу України, яка дає визначення шахрайства, як заволодіння чужим майном або придбання права на нього шляхом обману або зловживання довірою.
Останнім часом особливого поширення набув такий спосіб заволодіння грошима громадян, як шахрайство «по телефону».
Не обов’язково бути психологом, щоб зрозуміти – коли близька людина у небезпеці, її рідні у будь-який спосіб намагатимуться допомогти їй. Саме на цьому і грають аферисти.
Шахрай телефонує і, представившись співробітником міліції, повідомляє, що хтось із близьких накоїв щось незаконне і знаходиться у райвідділі міліції, а для того, щоб допомогти йому, необхідно перерахувати гроші на вказаний ним рахунок або передати через водія таксі.
09 серпня 2012 року, вночі, в квартирі 51-річної місцевої мешканки пролунав телефонний дзвінок. Жінка почула голос нібито свого сина, який повідомив, що він в міліції, і назвав номер телефону, за яким їй терміново потрібно передзвонити. Стурбована мати у той же час зателефонувала за вказаним номером. Слухавку підняв чоловік та, представившись співробітником міліції, сказав, що для «залагодження» ситуації потрібно передати 8 тис. гривень водію таксі, який буде очікувати біля під’їзду
Виконавши всі умови «псевдоміліціонера», батьки поїхали до сина додому. Але яким було їх здивування, коли син відчинив двері та сказав, що увесь час він був дома та спав.
Миколаївське міське управління УМВС України в Миколаївській області звертається до громадян з проханням бути пильними в разі отримання аналогічних повідомлень від невідомих осіб. Якщо вам зателефонували і повідомили про те, що ваш родич потрапив у біду і для вирішення цього питання необхідна певна сума грошей, обов'язково перевірте достовірність цієї інформації, передзвонивши своєму родичеві, людям, поряд з якими він може знаходитися, на телефонну спецлінію «102» або до територіальних відділів міліції вашого району.
|