Столиця Німеччини має проблему з підвищенням температури та посухою. Тому в місті почали збирати та зберігати дощову воду. Про це пише німецьке видання Deutsche Welle.
Берлін розташований у сухому регіоні Німеччини, і водопостачання є гарячою темою кожного літа. Тому місто вживає заходів, щоб вбирати та зберігати дощову воду, як губка, і випускати її, коли вода потрібна.
Першим кроком стало будівництво кількох масивних підземних переливних басейнів. Вони працюють як величезні стоянки стічних вод. Під час дощу вода з навколишньої території збирається в басейн, а потім перекачується на очисні споруди. Нині збудовані девʼять таких обʼєктів та в процесі десятий — найбільший. Його розташують на глибині 30 метрів і міститиме майже 17 000 кубічних метрів дощової води — це еквівалентно майже семи плавальним басейнам олімпійського розміру. Роботи планують завершити до 2026 року.
Місцева влада розповідає, що коли йде сильний дощ і каналізаційна система Берліна під загрозою перекриття, надлишок води зберігається в таких басейнах. Потім воду закачують на очисну станцію і знову викидають у канали та річки Берліна після дощу. Це запобіжить змиванню фекалій і стічних вод у річку Шпрее під час сильного дощу.
Однак під час сильних опадів об'єм води, що надходить в систему, може перевищувати її пропускну здатність. Коли це трапляється, то надлишок води — що складається з дощової води та неочищених стічних вод — виливається прямо в сусідні річки.
|