Минздрав отметил нехватку медработников в южных и центральных областях Украины. В особом дефиците — патологоанатомы, онкологи, педиатры, семейные врачи, пиште Интерфакс-Украина
В Украине, по статистике, на 10 тысяч населения работает 27,3 врача, в то время как в Евросоюзе эта цифра составляет 33 врача.
Стране не хватает онкологов, педиатров и патологоанатомов, тогда как стоматологов даже переизбыток, сообщил директор департамента работы с персоналом, образования и науки Минздрава Николай Осийчук на брифинге в Киеве 18 июля.
«Как выглядит укомплектованность в целом у нас по Украине? Она обеспечена на 82% по врачебным должностям, по младшим медработникам ситуация несколько лучше — почти 89%», — сообщил Осийчук.
Он отметил, что самая лучшая ситуация с укомплектованностью вакантных должностей медицинской отрасли в западных областях, хуже обстоят дела на юге и востоке.
«Хорошая ситуация на Западной Украине. Во Львове есть избыток медицинских кадров. Менее 70% — это Юг и Восток», — сказал чиновник.
По данным Минздрава, показатель укомплектованности медицинскими кадрами во Львовской области составляет 100%, в Черновицкой – 98%, в Ивано-Франковской – 96%, в Закарпатской области – 92%. При этом есть нехватка медработников в горных районах Западной Украины.
Осийчук отметил, что количество стоматологов в Украине превышает потребность в них.
«У нас стоматологов более 100%, дерматологов — 91%. Не совсем хорошая ситуация у нас с патологоанатомами, онкологами, педиатрами, семейными врачами», — подчеркнул представитель МОЗ.
По данным Минздрава, количество работающих в сфере здравоохранения (не учитывая санитарно-эпидемиологическую службу) в 2012 году составило 1 млн 22 тыс. специалистов.
Как сообщается в пресс-релизе, розданном журналистам, в 2014 году планируется увеличить государственный заказ в медицинских вузах почти на 600 мест, в нынешнем году госзаказ на подготовку медиков составляет 3,5 тыс. мест
Лікарів хватає.Платить потрібно нормально.Регіональна влада зробила так, що в Україні найнижчі умови забеспечення лікарів.Таке відношення влади до лікарів скоро приведе до катастрофи системи охорони здоровя.
Валентине Трохимовичу, мені здається, що ця проблема визріла давно, ще з радянських часів, а під час незалежності України вона постійно поглиблювалася. Переконаний, що довго ще її не зможуть вирішити чиновники, адже крім лікарів, на підвищення чекають працівники багатьох галузей економіки. Просто як тільки вибори - у нас згадують чомусь лише лікарів та вчителів. А інші як? Чому за них забуваємо (це я про працівників культури, пошти, держслужбовців нижчих рангів та багатьох інших)?
Повністю з Вами згодний, але дана стаття говорить конкретно тільки про лікарів, а не про все населення в цілому. Поглиблюється ця проблема за Незалежності тільки тому, що Україна перебуває під тихою окупацією бувшої партноменклатури і притому найгіршої. Країною керує купа манкрутів радянської системи. Перефарбувавшись у демократів вони створили цю сучу владу. Назвіть хоча б одного із керівного складу місцевої влади який не був комуністом? Куди не кинься на ключових посадах представники бувшої колоніальної адміністрації.Тому, мабуть, потрібно було провести люстрацію, а потім вже будувати незалежність.Є впевненість в тому, що націоналісти виправлять помилку демократів які дали червоне світло цьому свавіллю.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.