Верховна Рада знову відмовилася включити до порядку денного законопроект про парламентські вибори за новою системою
Все йде до того, що дострокові вибори народних депутатів відбудуться за правилами часів Віктора Януковича, тобто за змішаною системою, коли 225 депутатів обиратимуться за партійними списками, а ще 225 за мажоритарними округами, що дає змогу широко застосовувати підкуп виборців та фальсифікації.
Власне, з цим погодився і голова Верховної ради Олександр Турчинов. За його словами, голови фракцій так і не змогли знайти формат проведення парламентських виборів, який би задовольнив усіх і міг би набрати у сесійній залі 226 голосів.
«Вибори до парламенту будуть відбуватися за чинним законодавством», - констатував Турчинов, але попросив, лідерів фракції «продовжувати консультації» щодо цього питання.
Сьогодні за внесення до порядку денного найкомпроміснішого з проектів закону щодо виборів – законопроект Сергія Соболєва проголосувало лише 169 депутатів. За цей документ голосували переважно нардепи від «Батьківщини» (75 голосів), УДАРу (37) та «Свободи» (35). З позафракційних нашкреблося 20 голосів, регіонали, «Суверенна європейська Україна», «За мир і стабільність» Економічний розвиток» не дали жодного голосу.
Власне, це голосування вкотре показало, що шансів змінити виборчі правила нема, бо більшості нардепів чиста пропорційна система, а тим більше відкриті списки, невигідні, бо жодних шансів потрапити до парламенту за новими правилами у них не буде. За пропорційною системою, мандат можуть отримати лише потужні партії, до яких уже не належать ані регіонали, ані комуністи, з яких і складається більшість "пострегіональних" фракцій та група позафракційних.
Правда, нардеп від «Батьківщини» Юрій Стець сподівається, що до питання повернуться в кінці вересня, але й він сам навряд чи в це вірить. Отже, скоріше за все навіть депутати від «Батьківщини», які найбільше вимагають зміни виборчої системи, припинять спроби щось міняти, а поїдуть «окучувати» виборчі округи.
|