Головна сторінка
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Сб, 19.09.2020, 02:36

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

 
Головна сторінка
Меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  БАШТАНКА TV
  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації
адмін | відгуки | обмін
Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- КП «Міськводоканал»
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби

Баштанка та район є тут:
Баштанка на facebook  Баштанка на vkontakte Instagram Баштанка Баштанка в Однокласниках  Новини Баштанки та району в Твіттері

- сайт до 2007 року -


Переглядають сайт: 2
Незареєстровані: 2
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google

Зверніть увагу!
Тут може бути
Ваша реклама!
 
Форма входу


ЦІКАВО:

ВИПАДКОВЕ ВІДЕО НА САЙТІ:

Миколаїв, вулиця Велика М......
00:02:33
ВСЬОГО БІЛЬШЕ 400 ВІДЕО!


Випадкові світлини з фотогалереї сайту:
Центральна районна лікарня:

Покладання квітів:

Конкурс "А я - україночка":

---21:


 
Опитування для Вас
Звідкіля маєте вихід в Інтернет?
Всього відповідей: 202
 

 

 

На головну » 2013 » Лютий » 22
ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ
  В роки війни багато національно свідомих хлопців та дівчат Баштанського району стали до лав ОУН на боротьбу з загарбниками. Організацією ОУН в Баштанському районі займався Григорій Кононов псевдо «Юрко» уродженець Нижньо-Дніпровська В грудні 1942 року він прибув в с.Піски і через Курасу Тетяну зустрівся з Леонідом Сердегою. ( Сердега Леонід, вчився в Христофорівській школі. В 1943р.заарештований гестапо за анти німецьку агітацію. Відправлений в Бухенвальд. Після визволення у 1946 році засуджений радянською владою на 10 років, помер в таборі в 1954році.) «Юрко» дав почитати Сердегі листівку , в якій йшлося про знущання німців над українським народом, про розтріли українців. Також дав брошуру «Шлях народу». Так сільський юнак Леонід Сердега стає на шлях боротьби з німцями за незалежність України.
   В організацію ОУН Сердега залучив своїх товаришів Яковлєва Олександра, Чухліб Олександра.,Чухліб Григорія, Шаповалова Михайла.Шаповалову Софію,Шутєєва Василя, Халабуду Василя.,Чимбіря Володимира,Сердегу Андрія, Сердегу Євдокима, Сердюка Івана, Сердюка Андрія, Сердюка Віталія , Романенко Івана, Петренко Павла, Петренко Михайла, Мініна Івана. З с.Новогорожене Богашова Вячеслава.
   «Юрко» призначив Сердегу кущовим Піщанського куща. Станичним став Олександр.Яковлєв.Починає діяти жіноча сітка під керівництвом Валентини Волович. До неї входять: Залізна Марія, Боровик Ганна, Яковлєва Домна, Яковлєва Ніна, Кардаш Віра, Яковлєва Мотя, Таран Ліда.,Сердега Надія, Савченко Дора, Плаченко Олександра, Плаченко Варвара, Петренко Лідія. Молодь вивчає націоналістичну літературу, розповсюджує листівки, агітує селян не їхати у Німеччину, стає розвідниками і зв’язковими, допомагає знаходити патріотів і залучати їх до організації. І хоча в організації була переважно молодь були і літні люди : Задирака Парфентій, Петренко Михайло, Солопко Олексій, Нездолій Антін. Оунівці залучили до своєї організації старосту села Константинівка Сивака Петра який врятував багато молоді від відправки до Німеччини бо своєчасно попереджав про акції й молодь ховалась.Для тих хто переховувався в плавнях він возив іжу.
   Активну роботу щодо агітації молоді не їхати в Німеччину проводив оунівець Крижанівський Василь з с.Піски псевдо «Степан» після визволення Пісок пішов на фронт нагороджений «Медаль за відвагу». «За взяття Відня». Інвалід війни. Після війни за членство в ОУН отримав 25 років радянських таборів.
   Розповідає Богашов Владислав:» В Горожено до мене приєдналися Дідан Іван та Дідан Микола.Ми агітували не їхати до Німеччини не працювати на німців. Взагалі поки діяла наша трійка жоден юнак, жодна дівчина ,не поїхали працювати до Німеччини.» Богашов займав посаду станичного ОУН. Заарештований НКВД 12 вересня 1945р.Отримав 10 років ГУЛАГу на Ухті. 25 листопада 2005 року Указом Президента України нагороджений орденом «За заслуги».
   Станичним ОУН в с. Константинівці був призначений Ткаченко Микола який залучив до організації Миколу Луценка, Петра Ткаченка, Марію Задорожню,Щербину Миколу,Тихоненка Дмитра,Кравець Гаврила, Кияна Павла, Кардаш Віру, Зощенка Андрія. Виконували завдання Проводу –розвідка, зв’язки, диверсії на піщаному кар’єрі біля села Єфінгарії.У січні 1944року М.Ткаченко був заарештований німцями. У березні був визволений радянськими військами. Пішов у військомат і зареєструвався, та воювати не вдалося. Заарештований НКВД, отримав 10 років таборів.Після табору працював на заводі «Зоря» в Миколаєві, кавалер ордена «За мужність» , персональний стипендіат Президента України і фонду Солженіцина.Незалежність зустрів з радістю і з болем за тих своїх побратимів. Які загинули у боротьбі проти фашистів і комуністів.
   Активну роботу в боротьбі з фашистами проводила Христофорівська група ОУН. Членами якої були Ткаченко Петро, Буга Володимир, Олександр (прізвище невідоме), Погорілий Павло, Васильєв Володимир з с.Солдатського. В Баштанкі Скляр Василь, Корнієнко Григорій, Ганченко П., «Вчитель» (прізвище невідоме) В Д-Криниці Лагун Дмитро.
   Із архівно- слідчої справи №12316-с. Протокол допиту: Слідчий л-т Хрустальов.(24.01.1946р.) Питання: Що спонукало вас вступати в ОУН? Відповідь Сердеги Л. «До війни більшість із нас були членами ВЛКСМ. Ми бачили як німці грабують народ , арешти мирного населення , вигнання в Німеччину в рабство.Ми горіли бажанням боротися з німцями, але не знаходили підтримки. Підтримку ми знайшли при зустрічі з представником ОУН «Юрком».
   Питання: Розкрийте зміст антирадянської націоналістичної брошури «Шлях народу».
   Відповідь: Перший шлях-це йти з німцями. Цей шлях українські націоналісти відкидали.
   Другий шлях-вертатись до старого, тобто єднатись з СРСР. Цей шлях україн-
ські націоналісти відкидають.
   Третій шлях-націоналісти визнають його єдиним вірним. Це шлях створення Самостійної Української держави.
   Такі були вони справжні Захисники Вітчизни.
Категорія новин: Події, свята
Опублікував: Гриценко
Сподобалася новина? Розкажіть про неї своїм друзям через соцмережі:

Всього коментарів користувачів сайту: 0

Додати коментар. Можна коментувати через відомі соціальні мережі "Однокласники", "Фейсбук", "Вконтактє":
avatar
 

 


10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ ДО УСІХ РОЗДІЛІВ САЙТУ:

Кто выиграет гонку бомбардиров в РПЛ?
https://odds.am/ru/news/6299/kto_viigraet_gonku_bombardirov_v_rpl/

Дякую за інформацію!
Трохи відредагував вашу публікацію та додав інфографіку, що була за вказаними у статті лінками.

Вітаю з першою публікацією, що здійснена вами власноруч.
Успіхів та побільше читачів! wink

Добре, що ви взяли участь у цьому заході, адже треба зберігати пам'ять про ці трагічні події, щоб подібне не повторилося.

Подобная Testlio платформа для тестирования мобильных приложений есть и в Украине. Компания QAwerk тестирует популярные приложения и публикует отчеты об ошибках в своем блоге https://qawerk.com/bug-crawl/ Любой стартап может подать заявку на бесплатное тестирование в рамках проекта, и получить список ошибок найденных в его продукте. Таким образом к...


Від Віктора Коваленка:
"Щиро дякую вам, друзі, за гарний відгук! Я вражений вашою гостинністю та культурно-мистецькими заходами. Всього найкращого і до нових зустрічей!"

Луцький "Оберіг" 2018 щиро захопив мене своєю чудовою організацією та високим рівнем проведення. Дякую Вам, Вікторе Коваленко, за цей гарний допис. Своєю творчістю у цій публікації Ви узагальнили усі мистецькі події, що відбувалися в рамках фестивалю. Раді будемо бачити Вас і на Львівщині із творчим візитом. Щиро рада знайомству! З поваго...

Шановний Вікторе Коваленко! Дуже дякую Вам за чудовий репортаж про "Оберіг" 2018, який подарував мені багато незабутніх вражень!!! І, звичайно, знайомство з Вами та іншими творчими особистостями. Вітання із Львівщини. З повагою - Марія Гев.

Дякую за коментар. Цей розділ у фотоальбомі був давно створений.
До речі, його назву можна замінити. Вкажіть на яку.


Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         
РОЗДІЛИ НОВИН
Куточок споживача [46]
Цікаві, якісні, дешеві товари у Інтернет-магазинах та у м. Баштанка. Корисні поради і т.д.
Відверта розмова [5]
Новий фейсбук і ютуб проєкт від В. Гонти
Події, свята [663]
Суспільство [576]
Освіта, медицина [485]
Культура [193]
Бібліотека [2]
Надзвичайно [501]
Спорт [205]
Історія [26]
Політика [151]
Економіка [60]
Інформування [522]
Допомога українській армії [40]
Виконавча влада [392]
Самоврядування [194]
Сесії районної ради [72]
Вітання жителів району [91]
Пошук земляків-баштанчан [7]
Запитували - відповідаємо [12]
Конкурси, акції [18]
Миколаївщина: політика [146]
Миколаївщина: економіка [96]
Миколаївщина: суспільство [844]
Мик-щина: к-ра, мед., освіта, спорт [184]
Україна: політика [355]
Україна: економіка [321]
Україна: суспільство [884]
Україна: к-ра, мед., освіта, спорт [341]
Духовність [39]
Православним християнам [122]
Світ: суспільство [350]
Світ: наука і техніка [201]
Світ: цікаво-корисно [46]
Важливо про сайт! [36]
Цитата на Баштанка НЕТ [13]

Зверніть увагу!
Найбільше коментарів:


Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz