НОВОСЕРГІЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
БАШТАНСЬКОГО РАЙОНУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
від 20 березня 2009 року № 4 ХХІХ сесія 5 скликання с. Новосергіївка
Про визнання безгоспним
енергообєкту на території сільської ради.
Розглянувши клопотання філії Баштанського району ВАТ ЕК
Миколаївобленерго від 04.03.2009 року № 02/10-328 на підставі статті 25
Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно до
висновку постійної комісії сільської ради з питань культури, освіти,
молоді та спорту та засобів масової інформації, промисловості,
транспорту, зв’язку, житлово-комунального господарства, будівництва,
приватизації та власності
Новосергеевка – одно из немногих сел Баштанского района, где осуществляется установка электрических конвекторов, котлов и плит вместо газовых приборов отопления. На конец ноября, как сообщил Новосергеевский сельский голова Иван Кожушко, электроотопление установлено в пятнадцати домовладениях села. В числе первых электрические конвекторы и котлы установили Екатерина Гуц, Николай Новицкий и другие жители Новосергеевки. На установку многотарифных счетчиков, а также отопительных приборов есть соответствующие разрешения, работы по их оборудованию осуществляла бригада частного предпринимателя В.Гумельника. Установка систем электроотопления обходится значительно дешевле, чем изготовление проектной документации, покупка и оборудование индивидуальных приборов газового отопления. Дешевле, чем за пользование газом ,обходится сельчанам и оплата за пользование электроприборами для отопления жилищ. Если стоимость электрического конвектора на сегодняшний день составляет 340 гривен, то газовый конвектор стоит в три –четыре раза дороже. На конец года от электросети в Новосергеевке. как сообщил сельский голова, будут обогреваться два десятка домов, в их числе – и капитально отремонтированный фельдшерско- акушерский пункт. В перспективе на систему отопления от электрической сети планируют перейти многие из жителей сел, где газификация по разным причинам невозможна.
Слід сказати, що до 2000 року майже вся земля входила до складу СТОВ «Новосергіївське», а це близько 5 тис. га. Нині товариство розформоване. Всі його працівники одержали державні акти на землю. Одні самі її обробляють, а більшість віддали земельні паї в оренду фермерам, приватним підприємцям чи підприємствам.
– Кожен з мешканців села вносить свій вклад у його розвиток, – наголосив сільський голова І. О. Кожушко, розповідаючи про його сьогодення. – Це – фермери, одноосібники, працівники медицини, торгівлі, відділення зв’язку та наші шановні пенсіонери. Мабуть, не було б усіх цих перемог та здобутків без людей, які є справжніми фанатами своєї справи, відданими своїй родині і селу.
Нині на території сільської ради працює загальноосвітня школа (директор В. В. Сербул), два ФАПи (завідуючий А. О. Іваницький), сільський клуб (завідуюча Н. П. Іванова), бібліотека (зав. В. В. Чирка), відділення зв’язку (зав. В. М. Бабченко), центр соціального захисту населення (С. М. Чернова). Працюють торгові об’єкти приватних підприємців Т. В. Сотникової, Р. М. Лук’янчук, М. І. Коновалика, Баштанського ССТ (К. І. Плужник).
Історія села сягає у далекий 1897 рік, коли привабливі родючі чорноземні грунти уподобали малоземельні та безземельні селяни з-під Одеси, Очакова, Миколаєва. Навколишня земля належала поміщику Сергію, тому й село назвали Сергіївкою. Прибулі селяни одержали по 5 десятин землі на кожного, але з часом серед селян почали виділятися заможні і незаможні й навіть безземельні. Освіту одержувала мізерна кількість селян. У трикласній церковно-приходській школі, що була побудована у 1898 році, працював один вчитель, який і вчив усіх учнів в одному класі. Діти вивчали арифметику, граматику та релігійні молитви й церковні заповіді.
У селі не було ні лікаря, ні лікарні, тому медичної допомоги селяни не отримували.
У 1929 році у Новосергіївці був організований перший колгосп, який мав назву «Марті». Його головою був житель баштанки Кубаткін, а головою сільської ради – Бурцов. Але українські селяни неохоче вступали до колгоспу, новосергіївці не були винятком.
Чорною сторінкою у історію села ввійшов голод 1932-33 років.
Теплої липневої суботи по-святковому вбрані жителі Новосергіївки сходилися до сільського клубу, бо подія для села була дуже важлива. Новосергіївка відзначала 130-річчя. А якщо врахувати, що востаннє свято села проводили ще 20 років тому, можна зрозуміти настрій новосергіївців. Та й дуже важливо, аби в потоці сірих, сповнених турботами й проблемами буднів, хтось «прихилив сонце».
І організатори свята провели величезну підготовчу роботу, доклали максимум зусиль, аби принести жителям села радість і задоволення.
Села, як і люди, кожне має свою історію, обличчя, свою ауру, свою красу і неповторність. І хоча в Новосергіївці немає ні річки, ні лісу, не можна не помітити надзвичайну красу степу, такого яскравого і багатого в цю літню пору. А ще гарно оброблені поля, що є свідченням любові людей до своєї землі, їх працелюбства.
Це відзначили й гості, які приїхали в Новосергіївку на свято: голова райдержадміністрації Іван Рубський, радник голови районної ради Валентина Єланцева, начальник відділу освіти Любов Голодівська, колишній голова КСП ім. Енгельса Микола Шевченко, яким господарі вручили на вишитому рушнику хліб-сіль, бо «допоки хліб, допоки й світ. З ним щастя і великі справи. Подоба в нього від землі, а суть – від правди».
– Незважаючи на те, що у вашому селі немає базового сільгосппідприємства, ваші поля – одні з кращих в районі, – наголосив керівник району, вітаючи новосергіївців зі святом. – Приємно, що ви зберегли всю соціальну сферу. Це один із сільських клубів, який не тільки в хорошому стані, а й опалюється. У вас чудова школа, дитячий садок. відчувається, що в селі є хазяїн, – додав Іван Васильович.
Із доленосною роллю суспільного
дошкільного виховання в становленні особистості дитини мало хто
сьогодні не погодиться. Та організація роботи дитсадків, особливо в
сільській місцевості, часто натрапляє на проблеми через дефіцит коштів
у сільській раді. Одна справа – розуміти і співчувати, інша – конкретно
допомогти малюкам. Є у нас в Новоолександрівці такі благодійники, які взяли на себе турботу про наш ДНЗ «Струмочок».
10 грудня в с.Новосергіївка (Новосергіївська сільська рада)
за участю заступника голови райдержадміністрації В.Т.Гриценка, заступника
голови районної ради Л.І.Луценко відбулось урочисте відкриття дитячого садка.
Після урочистостей група з 5 дітей віком 2-4 років розпочали своє навчання.
У заході взяли участь
представники відділу освіти райдержадміністрації, керівний актив депутатський
корпус Новосергіївської сільської ради, громадськість села.