Слід сказати, що до 2000 року майже вся земля входила до складу СТОВ «Новосергіївське», а це близько 5 тис. га. Нині товариство розформоване. Всі його працівники одержали державні акти на землю. Одні самі її обробляють, а більшість віддали земельні паї в оренду фермерам, приватним підприємцям чи підприємствам.
– Кожен з мешканців села вносить свій вклад у його розвиток, – наголосив сільський голова І. О. Кожушко, розповідаючи про його сьогодення. – Це – фермери, одноосібники, працівники медицини, торгівлі, відділення зв’язку та наші шановні пенсіонери. Мабуть, не було б усіх цих перемог та здобутків без людей, які є справжніми фанатами своєї справи, відданими своїй родині і селу.
Нині на території сільської ради працює загальноосвітня школа (директор В. В. Сербул), два ФАПи (завідуючий А. О. Іваницький), сільський клуб (завідуюча Н. П. Іванова), бібліотека (зав. В. В. Чирка), відділення зв’язку (зав. В. М. Бабченко), центр соціального захисту населення (С. М. Чернова). Працюють торгові об’єкти приватних підприємців Т. В. Сотникової, Р. М. Лук’янчук, М. І. Коновалика, Баштанського ССТ (К. І. Плужник).
Іван Олексійович нагородив грамотами сільської ради сільгоспвиробників за високі досягнення у виробництві та вагомий внесок у розвиток соціальної сфери та з нагоди 130-річчя Новосергіївки: В. П. Матвієнка (ТОВ “Баштанська райсільгопхімія”), В. М. Сербіна (ПОСП «Красна Баштанка»), В. О. Фроленка (ПП «Вісла»), О. С. Шляму (ф/г «Урожай»), голів фермерських господарств В. О. Совщака, М. І. Руденка, одноосібників В. О. Петроченка, В. Г. Андреєва, ПП А. О. Єгорова та О. Ф. Сотникова. Щоправда, багато з них завершували жнива, тому грамоти їм вручать при нагоді.
Сільські голови, які не мають на території сільради базового господарства, розуміють, як нелегко знаходити спільну мову з великою кількістю товаровиробників, треба мати неабиякий талант керівника, психолога, бути справжнім диригентом, аби величезна акапела грала і співала в унісон. І Івану Олексійовичу цього вдалося домогтися. Пам’ятаю, з якими проблемами він відкривав дитячий садочок. Згодом зумів знайти спільну мову з товаровиробниками, зібрати коло однодумців, запрацювала рада соціального партнерства, бо зрозуміли, що досягти мети можна тільки разом. Адже рідне село, батьківська хата, стежина, по якій кожного дня проходиш, дитячий садок, у якому виховуються твої онуки, школа, де здобуває освіту твоя дитина, клуб, у якому ти зустрів перше кохання – це і є наша батьківщина. І якщо ти вносиш свою частку у їх розбудову, ти робиш це в першу чергу, для себе, для своїх дітей і онуків, своїх односельців, щоб вони та правнуки згадували тебе добрим словом. Якщо той, хто живе у селі, не потурбується про добробут свого села, то, тим більше це не зробить «добрий дядя» з Києва. Чим швидше зрозуміють наші орендарі, що треба вносити частку у розвиток соціальної сфери села, у якому ти орендуєш землю, тим швидше воно оживе.
Як розповів сільський голова, за рахунок бюджету сільради відремонтовано 9 км дороги до села та 1 км по вулиці Вишневій, відремонтували громадські колодязі, обладнали вуличне освітлення, встановили пам’ятник жертвам голодомору 1932-1933 років, придбали приміщення православного храму у с. Новосергіївка. Нині планують відремонтувати ФАП та дорогу в Тарасівку.
У селі стало значно чистіше. На святкуванні дня села сільська рада, її виконком відзначили грамотами його мешканців. У номінації «Вулиця зразкового утримання» визнана вул. Центральна. За це були нагороджені депутати сільської ради Валентина Шелаєва та В’ячеслав Петроченко. У номінації «Будинок зразкового утримання» за І місце нагороджено подружжя Анатолія Івановича та Валентини Миколаївни Бабченків. За ІІ місце подружжя Сапіжак – Василь Васильович та Людмила Анатоліївна. За ІІІ місце – Надію Сергіївну Савченко.
Під час урочистостей було відзначено й найстарішу жительку Новосергіївки, якою є 87-річна Надія Дмитрівна Кожемякіна та наймолодшу жительку – Аліночку Кирюхіну.
Ведучі свята Світлана Чернова та віра Балдук назвали прізвища й всіх 28 жителів села, які у липні відзначили свій день народження.
Ввечері, коли всі попоралися по господарству, свято продовжувалося на сільському стадіоні. Палало святкове вогнище, грала музика, люди танцювали, співали, всіх пригощали юшкою. Народні гуляння у селі тривали до ранкової зорі.
Жителі Новосергіївки дякують сільському голові, всім організаторам і спонсорам за чудове свято.