Баштанка.НЕТ

Чт, 23.01.2025, 03:10

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Явкинська сільська рада
Громада
Люди
Освіта, культура, медицина, спорт
Доступ до публічної інформації
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Володимир Новіков з Баштанського РВ УМВС:
    Володимир Новіков з Баштанського РВ УМВС

    ---41:

    День міліції:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

     

    Головна » Статті » Явкинська сільрада » Люди

    Без села не буде України, без молоді ─ села

    Без села не буде України, без молоді ─ села.

    (Думки людей про своє життя-буття)

     Колись одне з заможних і затишних сіл Баштанщини на 150 дворів Красний Став, неможливо впізнати. Його останні вулички зустріли нас пусткою розвалених будинків. Залишилось 50 дворів, в яких переважно проживають пенсіонери.

    Із запитанням, як зараз живеться людям у глибинці, ми звернулись до мешканців цього населеного пункту.

    Іван Іванович і Надія Петрівна Єфіменки, пенсіонери.

    ─ А що тут говорити, самі бачите, пустуючих дворів більше, ніж жилих. Залишились переважно пенсіонери. Молодь тікає з села. А що їй тут робити? Ні клубу немає, ні роботи, ні інших для повноцінного життя об’єктів.

    Спасибі нашому директору товариства Петру Івановичу Козирєву, який турбується про село і про людей. З будь-яким питанням йдемо до нього. Нікому не відмовляє: ні тим, хто йому здав землю, ні тим, хто віддав у СТОВ «Комсейл». Завжди розраховується за паї. Навіть у цьому році, коли багато чого згоріло від засухи. Завозить людям воду. Дякуючи йому, п’ять разів на тиждень ходить автобус у Баштанку, тож добратись у райцентр тепер немає проблеми. Тим, хто хоче працювати, дає заробити гроші. Адже багато у нас людей не пенсійного віку, працювати не хочуть. Тож у товаристві працюють і жителі Явкине, і Новоєгорівки.

    Вдячні люди й приватному підприємцю І. В. Іщенко, яка раз на тиждень завозить товар у ларьок, а тричі ─ хліб із пекарні фермера В. В. Ященка з Явкине.

    Одне не зрозуміло пенсіонерам, чому в сусідньому селі Висунь Березнегуватського району ціни нижчі, ніж у Баштанці чи в їх селі.

    Своє обурення висловили Єфіменки на адресу Баштанської філії ВАГ ЕК «Миколаївобленерго». Через збій у комп’ютері, пояснили їм в РЕМ, виник ще один рахунок на їх будинок. Вже двічі Іван Іванович їздив у Баштанку з книжечками про оплату за електроенергію, де його кожного разу запевняють, що більше проблем не буде, а коли приходять контролери, то в їх книгах обліку зазначено два рахунки. Є й таке, що люди померли більше 10 років тому, вже й хати їх зруйновані, а у них продовжує рости борг. Коли ж наведуть лад у цьому питанні, обури людей.

    А про молоденьку фельдшерку з їх ФАПу А. О. Чухрай, яка лише з травня працює в них, а вже завоювала пошану в людей своєю уважністю, старанністю, пенсіонери відгукнулися схвально. За станом здоров’я не працює. Перебуває на обліку в Баштанському центрі зайнятості. Через рік буде оформлятись на пенсію.

    Все життя прожила в цьому селі, виростила трьох дітей. Сини живуть окремо: один в Снігурівці, інший ─ в Явкино. Наймолодша донька, закінчивши навчання, сидить вдома, роботи немає. Живуть на пенсію чоловіка та за рахунок молока, яке здають на сирзавод від двох корів. Жінка бідкається, як пережити цю зиму й весну, адже на городі нічого не вродило, бо дощів не було, все знищила засуха.

    ─ Не потрібні люди на селі нашій державі, ніхто з вищого керівництва не хоче думати про селян і їх біди, ─ каже жінка.

    Сергій Раковський і Євген Ратушний ─ учні Явкинської ЗОШ, 14-15 років.

    ─ А що нам в селі робити? Ні заробити немає де, ні відпочити. В селі сумно і взагалі погано. Цілий день тиняємось без діла, а ввечері, щоб поїхати в Явкине на дискотеку, не завжди є гроші на бензин.

    ─ Я закінчив 9 класів і збираюсь їхати на заробітки в Миколаїв. Там працює мій старший брат, ─ поділився Сергій. ─ Вчитися більше не хочу, треба працювати, щоб якось вижити.

    ─ А я думаю закінчити 11 класів, ─ каже Євген, ─ а потім разом з батьками виїдемо, мабуть теж в Миколаїв. Я, напевне, десь піду вчитися далі, а батьки зможуть знайти роботу.

    Боляче було слухати цих юнаків. А таких, як вони в селі до 20 чоловік, діти з сумом говорили про своє майбутнє, адже вони народилися в цьому селі, виросли. Але перспективи тут для себе не бачать.

    А шкода. Бо немає перспективи і в села.

    Категорія: Люди | Опублікував: bashtanka (23.08.2007) | Автор: Редакція районної газети
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz