Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вт, 20.08.2019, 02:18

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Привільненська сільська рада
Громада
Історія
Люди
Освіта, культура, медицина, спорт
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
загрузка...
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Працівники Укртелекому:

День Захисника Вітчизни - 2011:

Конкурс "А я - україночка":

_-31:

 
- ваша реклама на Баштанських Інтернет-сайтах -
загрузка...
вебмайстрам, які бажають встановити цю рекламу на сайт

Головна » Статті » Привільненська сільрада » Влада, установи

Творці зеленої краси

Ліс у Причорноморському степу – рукотворний, випестуваний руками лісників, збережений їх трудами і клопотами. Якщо в лісовій зоні України дерева ростуть із насіння і не потребують особливого догляду, то наші ж ліси вимагають постійної і копіткої уваги.

– Місія лісників – садити, ростити, оберігати ліс – оберіг нашого духу, окрасу і захист землі, – говорить лісничий Привільненського лісництва ДП «Баштанське лісове господарство» О. В. Петренко.

Привільненське лісництво займає площу 5115 га, з них – 3146 га ліси, решта – яри, балки, схили, які неможливо обробити, немає необ-хідних коштів, спеціальної техніки. Крім цього, лісництво має 30 га сільськогосподарських угідь, де вирощують культурні рослини, які в цьому році, на жаль, згоріли. Та головне, вдалося зберегти минулорічний і цьогорічний розсадник на 150 тисяч саджанців. Тож лісники не тільки себе забезпечують молодими саджанцями, а й мають можливість продавати їх.

У цьому році посадили 30 га лісових культур, з яких прижилось 60%. Через 5-6 років на цьому місці буде ліс. Також засадили 100-метрову зону біля сіл Старогорожене й Світлицьке. Гордістю лісників є насадження 1 га ялинки, яка буде готова для реалізації через 10 років. А для цього потрібно ще багато сил і праці, щоб деревця виросли.

Щоб заробляти гроші, незабаром лісники встановлять стрічкову пилораму, де будуть виготовляти необрізну й обрізну дошку, штахетник та інші вироби на замовлення.

Робота лісника – не з легких. Щодня він «намотує» десятки кілометрів, обходячи свої ділянки, ризикуючи зустрітися із самовільними «вальщиками» лісу, озброєними бензопилами. А якщо трапляються пожежі... Тож охочих йти на роботу в лісництво не густо.

В Привільненському лісництві працює 20 постійних і тимчасових працівників. Серед них чимало ентузіастів своєї справи, для яких ліс – не просто робота, а стан душі. Це – лісники О. В. Петренко, В. В. Бузажи (с. Кашперо-Миколаївка), О. Л. Кононенко (с. Старогорожене), помічник лісничого Г. А. Марковська, робітники О. О. Кучмій, В. Д. Пнівчук та весь колектив лісництва.

З настанням спеки прийшли й тривожні дні. Люди палять суху траву, не замислюючись, що вони знищують домівки наших менших братів – звірів і птахів, шкодять деревам, завдають збитки ліс- ництву.

Працівники лісництва звертаються до всіх любителів природи: перед тим, як підпалити суху траву, де б це не було: в балці, біля лісу, на пагорбі чи сінокосі, подумайте, навіщо. Не розводьте вогнища і не кидайте їх непогашеними. Подумайте перед тим, як кинути сірника чи недопалок, до чого це може призвести. Поважайте й любіть не тільки себе, а й навколишню природу, працю людей. Кошти, які доводиться викидати лісникам на гасіння пожеж, могли б бути використані на засадження нових площ лісів.

Маючи стару техніку, лісники розраховують на фермерів, приватних підприємців, які допомагають гасити пожежі.

Категорія: Влада, установи | Опублікував: bashtanka (02.08.2007) | Автор: Василь
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
Статтю переглянули 1553 чол.
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

           

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz