Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Чт, 13.08.2020, 23:42

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Світ - політика
Світ - економіка
Світ - суспільство
Світ - технології, наука
Світ - освіта, культура, медицина, спорт
Цікаво
Робота
Постаті
ФУТБОЛ
Відпочинь!
Сценарії свят
Знадобиться!
Сім'я - особистий досвід
Здоров'я - профілактика, лікування
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

-31:

З 8 березня!:

Відкриття офісу Партії регіонів:

 

Головна » Статті » Різне: новини у Світі, робота, відпочинок, цікаво » Світ - освіта, культура, медицина, спорт

ТОП-5 кроків-реформ у грузинській медицині

Журналісти Еспресо.TV з'ясували, завдяки яким крокам вдалося відродити безнадійну грузинську медицину
 


 

Відучора новим міністром охорони здоров'я України став грузин-реформатор Олександр Квіташвілі. 

Деякі українські медики вже висловили своє скептичне ставлення до цього призначення. Зокрема відомий педіатр і телеведучий Євген Комаровський боїться того, що в черговий раз країні пропонують людину, а не програму і команду. Мовляв, без команди однодумців і потужної служби безпеки в МОЗ не вижити - тамтешні акули будь-якого демократа-реформатора з'їдять і не поперхнуться.

Чи вдасться "вижити" і наскільки довго новопризначеному міністру в українських жорстких реаліях, покаже час. Також згодом стануть відомі і найближчі кроки грузина-реформатора.

Поки що журналісти Еспресо.TV пропонують дізнатися, завдяки яким реформам грузинам вдалося змусити працювати медицину по-новому:

- Лікарні стали власністю бізнесу.

Це відбулося із зобов'язанням не змінювати профіль діяльності протягом семи років. При чому інвестори, отримуючи у власність лікарню, гроші в бюджет не вносили, а мали побудувати на них нові лікарні в інших районах країни. За рахунок цього на даний момент в Грузії нараховується близько 150 нових лікарень. З’явилась  ринкова конкуренція між приватними клініками, що змусило компанії вдосконалюватись і надавати кращі послуги за менші гроші. Грузинські експерти вважають, що за рахунок реформ на 40% знизилася вартість медичних послуг.

- Медицина в Грузії офіційно перестала бути "безкоштовною". 

Після реформ грузини самі купують медичні страховки або офіційно оплачують медичні послуги в медичному закладі. На 2012 рік більше половини грузин були застраховані, при цьому для лікування соціально незахищених верств населення були вигадані спеціальні ваучери, дітей віком до 5 років і літніх взагалі лікують безкоштовно.

- Ліквідація більшості корумпованих держорганів.

Наприклад, була закрита Державна інспекція з санітарного нагляду. Мабуть, найбільш корумпована галузь системи охорони здоров'я. Штат міністерства був скорочений на 60%, всі заклади охорони здоров'я переїхали в один будинок, звільнивши тисячі квадратних метрів для комерційного використання.

- Максимальне спрощення процедури реєстрації ліків.

У Грузії вирішили, якщо певні ліки дозволено використовувати в Європі, США, Японії, Кореї та інших країнах, то проводити  додаткові процедури з реєстрації - не обов'язково. У результаті: більшість світових фармкомпаній відкрили в Грузії склади і почали продавати ліки і аптекам, і госпіталям. Крім того, вартість препаратів знизилися в середньому на 25%.

- Загальний профіль для лікарів у сільській місцевості.

До реформування брак лікарів був катастрофічним. Тому було вирішено замінити декількох спеціалістів (педіатр, гінеколог, офтальмолог), яких по факту все одно не було на місцях, лікарем "загального профілю". Для цього на рівні держави були впроваджені спеціальні медичні освітні програми.Джерело публікації: http://espreso.tv/article/2014/12/03/yak_v_hruziyi_reformuvaly_medycynu
Категорія: Світ - освіта, культура, медицина, спорт | Опублікував: vagonta (04.12.2014) | Автор: Катерина Рещук
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:

ПОШУК за ключовими словами (тегами): українська медицина, грузинська медицина, реформа медицини, медична реформа, Олександр Квіташвілі
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz