Міністр освіти і науки Сергій Квіт вважає, що разом із переходом на 12-ти річну школу держава має змінити матеріально-технічну базу, збільшити оплату праці вчителів та реформувати мережу шкіл. Про це він сказав в інтерв’ю РБК-Україна, відповідаючи на питання про ключові зміни, що передбачає
... Читати далі »
У суботу регіональні центри оцінювання провели перше пробне ЗНО, під час якого абітурієнти мали можливість пройти пробне тестування з української мови і літератури.
Пробне незалежне оцінювання навчальних досягнень з української мови і літератури є добровільним тестуванням, яке мали можливість пройти одинадцятикласники та випускники шкіл минулих років, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів.... Читати далі »
Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект постанови про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності. Відповідне рішення було прийнято в ході засідання профільного парламентського комітету.
Проектом постанови за реєстраційним № 2173 пропонується впровадити до прийняття Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік"... Читати далі »
Логікою проведення реформи освіти є децентралізація і дерегуляція. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час звіту Кабінету Міністрів, присвяченого 100 дням роботи уряду.
За його словами, зараз триває імплементація закону "Про вищу освіту".
"Це означає, що нам потрібно зробити нову ситуацію в освіті, це новий уклад, нове життя, стосунки, інша організація навчального процесу. І дуже часто виявляється, що автономії нам забагато і ми не знаємо, що з нею робити. У нас є вузи, які до цього готові, є такі які ми спонукаємо, кажемо, що міністерство не повинно наказувати", ... Читати далі »
Визначення порогового бала зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів за принципом "склав/не склав" триватиме впродовж кількох тижнів після проведення тестування. Про це під час вебінару повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, розповідаючи про особливості визначення результатів ЗНО у 2015 році.... Читати далі »
Державна політика у сфері культури має ґрунтуватися на українському змісті, і ця позиція Міністерства культури буде незмінною попри всі російські інформаційні та культурні впливи. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко під час публічного звіту Кабінету Міністрів України про сто днів діяльності.
«Я ніколи не погоджуся з тими, хто вважає, що може бути українська культурна політика без українського змісту. Тому опонентам, які так чи інакше виступають з позиції «русского міра» в Україні, я хочу сказати, що мої погляди на культурну політику не зміняться», - сказав В’ячеслав Кириленко.
Віце-прем’єр окреслив чотири основні напрямки реформ у культурній галузі.... Читати далі »
У день 201-ї річниці від дня народження Великого поета Тараса Шевченка Президент Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка 2015 року.
Цього року лауреатами Шевченківської премії стали поет Юрій Буряк – за книгу поезій «Не мертве море», художник Микола Компанець – за мистецький цикл «Земля моїх батьків» та ілюстрації до творів Миколи Гоголя, письменник Костянтин Москалець – за книгу літературної критики та есеїстики «Сполохи», а також актор Петро Панчук – за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.... Читати далі »
Міністерством освіти і науки розроблено проект Порядку надання доступу фізичних та юридичних осіб до реєстру документів про вищу освіту. Відповідний документ оприлюднено на сайті Міносвіти з метою його громадського обговорення.
Зокрема, розроблений документ встановлює механізм надання доступу фізичних та юридичних осіб до реєстру документів про вищу освіту Єдиної державної електронної бази... Читати далі »
Міністерством освіти і науки затверджено новий Порядок державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, який встановлює основні завдання, умови та процедуру проведення атестації навчальних закладів, згідно з вимогами освітнього законодавства.
Документом визначено, що державна атестація є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування, типів і форм власності.
Міністерством освіти і науки підписано наказ про проведення державної підсумкової атестації учнів у системі загальної середньої освіти у 2014/15 навчальному році, яким визначено терміни проведення ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах, а також орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань.
Згідно з наказом, у школах І ступеня державна підсумкова атестація буде проведена у період з 12 до 21 травня з трьох навчальних предметів: української мови, читання та математики.
Учні дев’ятих класів з 1 по 8 червня складуть три шкільних іспити:... Читати далі »
Міністерство освіти і науки звертається до педагогів, учнів, студентів та батьків із закликом належно вшанувати героїзм українських захисників у день Героїв Небесної Сотні.
У міністерстві зазначають, що рік Революції Гідності та російсько-української війни на сході країни ста
... Читати далі »
Міністерство освіти і науки оприлюднило проект розвантажених навчальних програм для учнів 1-3 класів.
В освітньому відомстві зазначають, що рішення про призначення експертизи навчальних програм для учнів 1-3 класів на предмет їх розвантаження було ухвалене у зв’язку з численними зверненнями батьківської та педагогічної громадськості. До експертної групи увійшли, вчителі-практики, науковці, психологи, експерти з освітніх питань. ... Читати далі »
На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України опубліковане звернення щодо кадрових призначень на посаду начальників управлінь, відділів освіти а також керівників навчальних закладів. Тиждень тому на мою електронну пошту надійшов лист з проханням опублікувати дане звернення та запросити громадськість до обговорення. Що я і роблю. Тож запрошую висловити власну думку з даного питання. Також приводжу повний текст звернення МОН:
"Останнім часом громадськість неодноразово збурювалася спробами місцевих органів виконавчої влади призначити керівниками... Читати далі »
Парламентський Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про освіту", що передбачає встановлення надбавки педагогічним працівникам в розмірі 20 % від посадового окладу.
Відповідний законопроект внесений шістьма народними депутатами, які представляють у парламенті ВО "Свобода".
У профільному парламентському комітеті повідомили, що законопроектом, який було розглянуто на засіданні комітету, пропонується шляхом внесення змін до статті 57 Закону України "Про освіту"... Читати далі »
Міністерство освіти і науки України стурбоване ситуацією, що склалася з фінансуванням позашкільних навчальних закладів у 2015 році та закликає обласні державні адміністрації не допустити їх безпідставної ліквідації або реорганізації. Про це йдеться у листі МОН щодо збереження мережі позашкільних навчальних закладів.
У Міносвіти зазначають, що з метою економії коштів місцевою владою приймаються рішення щодо ліквідації, першочергово, позашкільних навчальних закладів, що не відповідає основним засадам державної політики, визначеним у Законі "Про позашкільну освіту". Такі рішення нерідко приймаються без урахування освітніх потреб і соціальних запитів населення, ... Читати далі »