Баштанка.НЕТ

Пт, 26.04.2024, 01:10

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Свята, події, традиції
Проповіді, Богослужіння
Основи православної культури
М.Чудинович
Церква св. Миколи Чудотворця
Свято-Михайлівський монастир
Пелагеївський, Новобузького р-ну
СВЯТО-УСПЕНСЬКА ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    З 8 березня!:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

     

    Головна » Статті » Православним християнам » Проповіді, Богослужіння

    ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ та ПРИКЛАД СПОВІДІ

    Навіть прочитавши цю статтю, все-одно,
    перед Причастям порадьтеся зі
    священнослужителем, як достойно
    та правильно підготуватись до Таїнств
    Православної церкви!



    ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ

    До таїнства Святого Причастя необхідно підготувати себе говінням, тобто: молитвою, постом, християнським, смиренним настроєм душі, поведінкою та сповіддю.

    МОЛИТВА ДОМАШНЯ ТА ЦЕРКОВНА

    Той, хто бажає достойно причаститися Святих Христових Таїн повинен почати, хоча б за тиждень, молитовне готувати себе до цього: більше і старанніше молитися вдома вранці та ввечері, а також, по можливості, кожен день протягом тижня вранці та ввечері відвідувати церковне богослужіння. Якщо робота чи державна служба не дозволяє регулярно відвідувати богослужіння, то потрібно ходити на скільки дозволяють обставини, але, у будь-якому випадку, обов'язково необхідно бути на вечірньому Богослужінні напередодні причастя.

    Для того, щоб достойно підготуватися до Святого Причастя існує особливе «Правило до Св. Причастя», яке знаходиться у більш повних молитвословах. Воно включає в себе канон покаянний Іісусу Сладчайшому, канони Пресвятій Богородиці та Ангелу Хранителю, канон та молитви до Св. Причастя, молитви на сон грядущим, які необхідно вичитувати напередодні ввечері, а зранку - ранішні молитви та молитви до Св. Причастя.

    ПІСТ

    З молитвою поєднувати піст, тобто утримуватися від скоромної їжі: м'яса, молочних продуктів, масла, яєць і, взагалі, практикувати стриманість у їжі. Потрібно їсти та пити менше ніж звичайно.

    НАСТРІЙ ТА ПОВЕДІНКА

    Той, хто готується до Св. Причастя, повинен глибоко усвідомити свою гріховність, убогість душі, нікчемність перед Богом та свою негідну поведінку. Повинен з усіма примиритися і охороняти своє серце від почуття злоби, роздратування, утримуватися від осуду інших, непотрібних думок та розмов, відмовитися від відвідування розважальних місць, яке може сприяти гріхопадінню. Повинен роздумувати про велич таїнства Причастя Тіла і Крові Христових, перебуваючи, наскільки це можливо, на самоті, і читати Слово Боже та книги духовного змісту.

    СПОВІДЬ

    Бажаючи причаститися, ти повинен прийти на сповідь. Краще це зробити ще напередодні дня Причастя до чи після вечірнього богослужіння - щиро покаятися у своїх гріхах перед священиком, щиросердечно розкрити свою душу і не приховати жодного грішного вчинку. Перед сповіддю необхідно примиритися як з тими, хто нас образив, так і з тими, кого ми образили - смиренно попросити у всіх прощення. Просити прощення потрібно в такій формі: «Прости мене, грішника (-цю), що згрішив (-ла) перед тобою», на це прийнято відповідати «Бог тобі простить, прости і ти мене грішного (-у)».

    Під час сповіді краще не чекати запитань священика, а самому розповідати все, що гнітить душу, ні в чому себе не виправдовуючи і не перекладаючи провини на інших. Для того, щоб позбутися фальшивої соромливості при сповіді своїх гріхів, їх можна написати на папері і, у крайньому разі, подати священику під час сповіді.

    Правильніше сповідатися напередодні ввечері, щоб весь ранок присвятити молитовній підготовці до Св. Причастя. У крайньому разі, можна сповідатися і зранку, але приходити на сповідь, коли Божественна літургія вже почалася - це крайня неповага до великого таїнства Причастя.

    Той, хто не сповідався, не допускається до Св. Причастя, крім випадків смертельної небезпеки.

    Посповідавшись, необхідно прийняти тверде рішення - не повторювати знову своїх гріхів. Є добрий звичай - після сповіді, звечора і до Св. Причастя не їсти і не пити. Безумовно, це забороняється після півночі. До утримування від їжі та пиття перед Св. Причастям потрібно привчати і дітей з дуже раннього віку.

    ПЕРЕД ТА ПІД ЧАС СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ

    У церкву необхідно, прийти заздалегідь, до початку читання Часів. Під час Божественної літургії, після того, як проспівають «Отче наш...», до відкриття Царських врат і виносу Святих Дарів, потрібно наблизитися до сходинок вівтаря та очікувати виносу Св. Дарів, коли відкриються Царські врата і диякон виголосить: «Со страхом Божиїм і вєрою приступіте». Першими причащаються (а також підходять до хреста, помазання) братія монастиря, потім діти, за ними чоловіки і в кінці - жінки. Підходячи до Чаші, потрібно завчасно зробити земний поклін, а у неділю та великі Господні свята - поясний поклін, доторкнувшись рукою підлоги, і скласти навхрест руки на грудях - праву поверх лівої. Перед Св. Чашею ні в якому разі не хреститися, щоб випадково не штовхнути Святої Чаші, виразно вимовити своє повне християнське ім'я, широко відкрити рот і благоговійно, з повним усвідомленням святості великого Таїнства, прийняти Тіло і Кров Христову і відразу ж проковтнути.

    ПІСЛЯ СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ

    Прийнявши Святі Тайни, не хрестячись, треба поцілувати край Святої Чаші та відразу підійти до столика з теплою водою, щоб запити і з'їсти часточку просфори.

    До закінчення Богослужіння з церкви не виходити, а обов'язково вислухати «Подячні молитви після Св. Причастя». У цей день - день Св. Причастя - не їсти дуже багато, не упиватися спиртними напоями і, взагалі, вести себе благоговійно та благочинно, щоб достойно зберегти в собі благодать Причастя.

    Все, що вище зазначено, є обов'язковим і для дітей, починаючи з семирічного віку, коли діти вперше приходять сповідатися, але і до цього віку батькам, наскільки можливо, потрібно привчати дітей до Причастя таким чином.

    КОМУ НЕ МОЖНА ПРИЧАЩАТИСЯ

    До Св. Причастя не можна приступати тим, хто ворогує зі своїм ближнім; нехрещеним; тим, хто не носить постійно натільного хрестика; тим, хто не був напередодні на вечірньому богослужінні і хто не сповідався; тим, хто зранку їв; хто запізнився на Божественну літургію, хто не пестився і не читав Правила до Св. Причастя; жінкам, стан здоров'я яких чи зовнішній вигляд не дозволяють бути у церкві, а саме: в період місячного очищення, з непокритою головою, у штанах, з косметикою на обличчі і, особливо, з нафарбованими губами. Також неправославним, хто відвідує приходи неканонічних (розкольницьких церковних угрупувань (Греко-Католицької церкви, Української Автокефальної Православної церкви, Української Православної церкви - Київський патріархат та ін.). Такі люди повинні принести покаяння в тому, що свідомо чи несвідомо перебували у розколі і цим принизили Божественне вчення про Єдину Святу Соборну і Апостольську Церкву, порушуючи постанови Вселенських Соборів.

    ПРИКЛАД СПОВІДІ ПЕРЕД ДУХОВНИКОМ

    Сповідаю я, великий грішник (-ця) (їм 'я), Господу Богу Вседержителю, во Святій Тройці славимому і поклоняємому Отцю і Сину, і Святому Духу всі мої гріхи, вчинені волею чи неволею, словом чи ділом, чи помислами.

    Согрішав: невиконанням своїх обітниць, які давав при Хрещенні, а у всьому я брехав і порушував, та непотрібним себе перед лицем Божим сотворив; маловір'ям, невір'ям, сумнівом, коливанням у вірі, які навіює ворог нашого спасіння проти Бога та Святої Церкви, зарозумілістю, самовпевненістю, забобонами, гаданням, не дбав про своє спасіння, відчаєм, надією на самого себе та на людей більше ніж на Бога; забував про правосудця Боже та не мав достатньої відданості волі Божій, непокірливістю Промислу Божому, впертим бажанням, щоб все було по-моєму, догоджав людям з корисними цілями; пристрастю до тварин та речей; небажанням пізнання Бога, волі Його, віри в Нього благоговінням до Нього, страху перед Ним, надії на Нього і ревності до Його Слави, невдячністю Господу Богу за всі Його великі благодіяння, які Він подає, не пам'ятав про них; ремством на Бога.

    Малодушністю, зневірою, жорстокістю серця, не мав до Бога любові, ні страху; невиконанням святої волі Його; поневолив самого себе пристрастями: любострастям, користолюбством, гордістю, самолюбством, бажанням слави, честолюбством (бажання поваги до себе), любостяжанням (любов до речей), чревоугодієм, лакомством, їв без молитви, об'їдався, пияцтвом, пристрастю до азартних ігор, видовищ (кіно, цирк, театр) і місць розваги; божбою, невиконанням обіцянок, примушував інших божитися і клястися, хулою на Бога та на святих, кощунством, прикликанням Божого імені всує (у поганих ділах, бажаннях); зневагою до праздників Божих, не ходив у храм Божий через лінощі та нерадіння, неблагоговійним стоянням у храмі Божому, розмовами та сміхом, неуважністю на богослужінні до читання та співу, блуканням думок, ходив по храму під час богослужіння, передчасно виходив з храму, у нечистоті приходила у храм і доторкалася до його святинь; нерадінням до молитви, не читав ранішніх та вечірніх молитов, неуважно молився, не читав Святої Євангелії, Псалтирі та інших Божественних книг; утаював гріхи на сповіді, виправдовує себе, не примирившись зі своїми ближніми, приходив на сповідь, і в такому гріховному стані насмілювався приступати до Причастя.

    Порушував пости та пістні дні (середи та п'ятниці), недбало та без благоговіння зображував собі хресне знамення; не слухав добрих порад, лінувався; виражав неповагу до батьків та старших за віком людей, був зухвалим і непокірним; не мав любові до ближнього, через нетерпеливість, образливість, роздратування, гнів, спричиняв шкоду ближньому, упертістю, ворогуванням, відплачував злом за зло, не прощав образи, злопам'ятством, ревністю, заздрістю, бажанням зла ближньому, бажанням помсти, осудом, наклепами, хабарництвом, не співчуттям до нещасних, немилосердям до бідних, скупістю, користолюбством, невірністю, несправедливістю, жорстокосердям; лукавством щодо ближніх, обманом, нещиро поводився з ними, підозрою, двоєдушністю, насмішками, брехнею, лицемірною поведінкою з іншими та улещуванням; нестримуванням свого язика, пустослів'ям, сміхотворством, розголошенням гріхів, недоліків ближнього, спокусливою поведінкою, вільністю у поведінці; забував про майбутнє вічне життя, не пам'ятав про свою смерть та Страшний Суд, нерозумною пристрастю до земного життя та насолодою ним; нестриманістю своїх душевних та тілесних почуттів, пристрастю, безсоромним спогляданням на осіб іншої статі, вільною поведінкою з ними, блудом і зрадою в подружньому житті, бажанням подобатися та спокушати інших.

    Не мав прямодушності, щирості, простоти, поваги до інших, обережності та стриманості в словах, не мав любові, невинності, скромності у словах та діях, чистоти серця, милосердя та не мислив виконувати волю Божу та спасати свою душу; (тут потрібно назвати ще гріхи, які обтяжують душу), всіма ділами, почуттями яких не пам'ятаю, у яких каюсь і прошу прощення. Назвавши гріхи, потрібно уважно вислухати відповідь священика, який після всього прочитає молитву про прощення гріхів.



    ПРИКЛАД СПОВІДІ ПЕРЕД ДУХОВНИКОМ

    Сповідаю я, великий грішник (-ця) (їм 'я), Господу Богу Вседержителю, во Святій Тройці славимому і поклоняємому Отцю і Сину, і Святому Духу всі мої гріхи, вчинені волею чи неволею, словом чи ділом, чи помислами.

    Согрішав:

    маловір'ям, сумнівом, зарозумілістю, самовпевненістю, забобонами, не дбав про своє спасіння, забував про правосудця Боже та не мав достатньої відданості волі Божій, непокірливістю Промислу Божому, пристрастю до речей; невдячністю Господу Богу за всі Його великі благодіяння, які Він подає, не пам'ятав про них.

    невиконанням святої волі Його; поневолив самого чревоугодієм, лакомством, їв без молитви, об'їдався, пристрастю до кіно

    не ходив у храм Божий через лінощі та нерадіння, неблагоговійним стоянням у храмі Божому, неуважністю на богослужінні до читання та співу, блуканням думок,

    не читав ранішніх та вечірніх молитв, неуважно молився, не читав Святої Євангелії, Псалтирі та інших Божественних книг;

    не усі гріхи казав на сповіді і в такому гріховному стані насмілювався приступати до Причастя.

    порушував пости та пістні дні (середи та п'ятниці), забував про майбутнє вічне життя, не пам'ятав про свою смерть та Страшний Суд, нерозумною пристрастю до земного життя та насолодою ним; нестриманістю своїх душевних та тілесних почуттів, пристрастю, безсоромним спогляданням на осіб іншої статі, блудом до одруження.

    не мислив виконувати волю Божу та спасати свою душу; (тут потрібно назвати ще гріхи, які обтяжують душу), всіма ділами, почуттями яких не пам'ятаю, у яких каюсь і прошу прощення. Назвавши гріхи, потрібно уважно вислухати відповідь священика, який після всього прочитає молитву про прощення гріхів.

    всіма ділами, почуттями яких не пам'ятаю, у яких каюсь і прошу прощення.

    З релігійних та етичних міркувань коментарі вимкнені.
    Ви можете не погоджувати з матеріалами статті.
    Якщо Ви маєте сумніви - у її правильності - НЕ ЧИТАЙТЕ



    Другие материалы по теме


    Джерело публікації: http://pochaev.org.ua/?p=listok/listok46
    Категорія: Проповіді, Богослужіння | Опублікував: bashtanka (29.07.2007) | Автор: Василь
    Всього коментарів користувачів сайту: 8
    avatar
    0
    1
    Почему Вы считаете что человек долэен каяться перед священником? Может все-таки это нужно делать перед Богом? Кстати, что это за глупости о том кому нельзя приступать к св. Таинству? Где Вы это вычитали? wacko
    avatar
    0
    2
    Щодо джерела: у статті, є вказівка на джерело - сайт Почаівської Лаври. Хіба це не достатньо?

    Щодо покаяння: із чого Ви взяли, що людина каяться перед священником? Людина кається саме перед Богом. Якщо Ви дочитали до кінця, то побачили б ось це: Сповідаю я, великий грішник (-ця) (їм 'я), Господу Богу Вседержителю, во Святій Тройці славимому і поклоняємому Отцю і Сину, і Святому Духу всі мої гріхи, вчинені волею чи неволею, словом чи ділом, чи помислами... І де Ви бачите тут священника? Інша справа, що священнослужитель - провідник між Богом та Вами.

    Щодо тих, кому не можна приступати до Таїнства Причастя: чи можливо якщо напередодні Причастя людина сквернословила, "гуділа" усю ніч у якомусь кабачку, не відвідувала богослужіння, то відразу ж прийшла - і ось я, Боже, приймай, яка є? Та навіть на роботу Ви приходите чистий, помитий, одяг випрасуваний. Тож хіба до Бога не треба підходити з чистою душею та добрими помислами та хоча б кілька днів провести життя благочестиво? Хіба Господь гірше Вашого керівника? Причастя - одне з найбільших таїнств Православної Церкви.

    Тож прошу, перегляньте ще подібні статті в Мережі Інтернет, а найкраще - запитайте свого духовного отця (священнослужителя церкви, у яку ходите) і він Вам теж саме скаже.

    avatar
    0
    3
    До речі. До причастя можна приступати не підготувавшись. Є винятки, ну наприклад якщо людина дуже хвора (є ще винятки, але я чесно кажучи точно не пам*ятаю, то ж писати про них не буду).

    Та якщо Ви до Церкви не ходите, то про що можна казати...

    avatar
    0
    4
    Собственно мне было очень интерестно откуда взята информация оТаинстве. Потому что владею некоторой осведомленностью о Причастии. Поэтому был изумлен и в некоторой степени возмущен стилем изложения. Ведь некоторые места в вышеизложенной рекомендации совершенно глупые. Напр.: отсутствие нательного крестика, вопрос косметики на лице, о помаде. Особо возмущает меня наглое и необоснованное утверждение о неправославии некоторох верующих. Кстати православные христиане и христиане католики совершенно необосновано обвинены в унижении Божественного учения о Церкви( это на грамотном богословском языке наз. экклезиология - с греч. учение о Церкви) ... и, что удивительно, в нарушения постановлений Вселенских соборов!!!???

    Друг мой ! Дьявол всегда в ПРАВДУ сеет мелкие но очень злокачественные семена ЛЖИ. Это очень деликатные вопросы. Что же касается т. Причастия. То хочу проинформировать вас что Церковь в этом аспекте пользуется правилом ИКОНОМИИ, а не АКРИВИИ.
    Если хотите кого то просвещать используйте пожалуйста более качественные источники и не отталкивайте людей непроверенными данными...

    avatar
    0
    5
    Які якісні джерела Ви маєте на увазі? Дайте адреси. І хіба для Вас веб-ресурс Почаївської Лаври не достатній?

    Та перш за все, хочу дізнатись, якого віросповідання Ви і яку церкву відвідуєте.
    ----
    Не хочу поки відповідати на усі твердження Вашого коментаря, адже Ви у ньому затронули дуже великий пласт церковного вчення, з яким я досконало не знайомий, а казати аби сказати - не хочу.
    ---
    Ніхто нікого не відштовхує від Церкви, а починати з чогось потрібно, бо поки ми тут з Вами вирішуємо що і як правильно робити - сотні наших громадян затягуються сектами. І спрощувати підходи до таїнства Святого Причастя я теж не буду. Наша віра - православна і ортодоксальна.

    avatar
    -1
    6
    Благодарю Вас за ответ!
    1. Я православный христианин.

    2. Веб-ресурс Почаева для меня по некоторым позициям не авторитетен (кроме догматических изложений). Причины на то политические... Кроме того иформация о Причастии подана без ссылок на источники.
    Качественные источники? Будьте любезны! Обратите внимание на творческое наследие митополита Антония Сурожского, прот. Александра Шмемана, прот. Александра Меня; рекомендую обратиться к интернет-библиотеке о. Якова Кротова. Почитайте Клайва Льюиса... На мой взгляд это лучшее что есть в современном православном наследии.

    3. Третий Ваш тезис неплох. Я готов с Вами общаться и обсуждать затронутую проблематику... , а она многогранна

    4. Хочу деликатно подсказать, что "ортодоксия" и "православие", как термины - одно и то же.
    Знаете почему секты прогресируют? Потому что ми с Вами часто запутываемся в дебрях обрядов и плодим (вольно и невольно) примитивную религиозность, сиречь язычество.

    Знаяте что меня зацепило в подтемме "Кому нельзя..." , так это то, что протестанты "вскипают" от подобного...

    Даже хорошее или самое истеннейшее если глупо подается вызывает неприятие. smile

    avatar
    -1
    7
    Кстати последняя фраза относится не к Вам, а к авторам smile smile
    avatar
    -1
    8
    К третьему пункту.

    Давайте создадим на Вашем форуме спец тему и обсудим ЭТО ВСЕ wink


    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz