Баштанка.НЕТ

Пт, 19.04.2024, 22:12

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Влада, установи
Привільненська сільська рада
Громада
Історія
Люди
Освіта, культура, медицина, спорт
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    -8:

    -20:

    _-52:

    Візит М.П.Круглова до Баштанської ЗОШ №1:

     

    Головна » Статті » Привільненська сільрада » Люди

    Бабуся Ніна – довгожителька

    25 липня свій дев’яносто п’ятий день народження відзначила довгожителька села Привільне Ніна Григорівна Гончаренко.

    Секрет довголіття цієї жінки – в праці. З дитячих років і майже до сьогоднішніх днів Ніна Григорівна працювала від зорі до зорі. Прожила вона складне життя. І в мирний час, і у воєнне лихоліття трудилася, не покладаючи рук. Знала ціну вирощеного хліба з самого дитинства. Народилась і виросла Ніна Григорівна в бідній селянській сім’ї в с. Леніне. Так як була найстаршою, то на її руках виросли ще четверо сестер і братів, клопоти про яких лягли на її плечі. Батьки працювали в полі від раннього ранку до пізньої ночі, а Ніна няньчила дітей, варила й прала, носила воду за 300 м від оселі. Відра були більші за дівчинку.


    Батько, Григорій Літвінов, був дуже хазяйновитим і працелюбним господарем. Після Жовтневої революції і громадянської війни він своєю працею створив міцне господарство. Мали Літвінові свою землю, тримали овець, худобу, птицю, бджіл, кузню.

    Коли розпочалася колективізація, Григорій Літвінов передав частину худоби й кузню у колгосп і сам там працював. Тож їхню сім’ю оминуло розкуркулювання.

    Ніна закінчила всього 3 класи і пішла працювати. Робота в полі була для неї звичайною. Тож працювала нарівні з дорослими.

    Одного разу на весіллі односельчанки познайомилась з Василем Гончаренком з Привільного, який був боярином у свого друга. Трохи позустрічавшись, у 1931 році Василь і Ніна побралися. Як нитка за голкою, так і молода дружина пішла за чоловіком у його село.

    Це були не найкращі часи. Всі дуже голодували. Молоде подружжя виручали батьки Ніни, які допомагали продуктами.

    У 1932 році в родині народилась донечка Люба, а в 1935 – син Микола. Життя потрохи почало налагоджуватись. Та чорною хмарою на нашу землю насунулася фашистська навала. З перших днів війни чоловік пішов захищати рідну землю. А Ніна залишилась з двома дітьми на руках. Як уже горювала з ними, чим годувала, обігрівала, одному Богу відомо.

    Василь загинув у березні 1944 року, звільняючи Молдову від фашистських загарбників. Ніна розуміла, їй немає на кого більше покладатися. Самій треба ростити дітей. І вона, зціпивши зуби, впряглася в роботу так, що не помічала, коли закінчується день і починається ніч. Зранку й до пізнього вечора – в полі, смерком – на власній садибі. Садила, копала, полола, прала, пекла і варила, шила і штопала. Одним словом, не жила, а бігла з останніх сил, добуваючи копійку, щоб діти жили не гірше, ніж у людей.

    Коли вони підросли, стали допомагати мамі, взявши на себе домашні турботи. А Ніна Григорівна працювала в колгоспі «Родина», звідки й пішла на заслужений відпочинок. Керівництво товариства не забуває про свою пенсіонерку. Вітає зі святами, надає пайки. Опікується Ніною Григорівною й сільська рада.

    Коли літа повернули на зиму, забрала маму до себе донька Любов Василівна, де вона й нині проживає. 13 років тому схоронила Ніна Григорівна свого сина, тяжко перенісши таку втрату.

    Здоров’я й сил з кожним роком не додається. Вже й зір поганий, і слух підводить. Все забрала тяжка праця з ран-нього дитинства.

    Від щирого серця вітаємо Ніну Григорівну з ювілейним днем народження – її 95-літтям. Бажаємо здоров’я та сил, аби топтати ряст до свого століття.



    Другие материалы по теме
    Категорія: Люди | Опублікував: bashtanka (03.08.2007) | Автор: Виноградова Олена
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz