Баштанка.НЕТ

Чт, 21.11.2024, 13:22

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники України
Українські військові-захисники російсько-української війни
Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство, культура, освіта, наука
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • жіночі кросовки оптом
  • Проекти каркасних будинків
  • магазин меблів
  • Інформаційно-аналітичне інтернет-видання КиївВлада
  • Крем для обличчя
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    Конкурс "А я - україночка":

     

    Головна » Статті » Україна » Українське суспільство, культура, освіта, наука

    329 українських медіа закрилися з початку повномасштабного вторгнення РФ – дослідження ІМІ

    Про це свідчать дані Інституту масової інформації, зібрані завдяки мережі ІМІ на місцях. 329 українських медіа змушені були припинити свою роботу протягом 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення РФ. Тільки 16% з них (52 медіа) вдалося відновити свою діяльність. 

    Закриття медіа найбільше вразило регіони, які розташовані близько до лінії бойових дій. Лідерами за кількістю закритих медіа є Запорізька область (50 медіа), Донецька (35), Херсонська (34), Миколаївська (30), Харківська (29), Луганська (26) та Одеська (24). Загалом, як показало дослідження ІМІ, російська війна спричинила закриття медіа у всіх регіонах, окрім двох – Львівської та Івано-Франківської областей (однак ІМІ не відкидає, що й там є такі випадки, які поки що невидимі для дослідників).

    Основною причиною закриття медій стали тимчасова окупація територій (117 закритих медіа) та фінансові труднощі, спричинені війною (96). Наприклад, в Одеській області 83% з тих медіа, що закрились, припинили роботу через фінансові труднощі. 

    На третьому місці серед причин закриття – інтенсивні бойові дії, що унеможливили роботу журналістів (через це закрилися 82 медіа). 

    29 медій зазначили, що закрилися через інші причини – переїзд журналістів, проблеми з розповсюдженням, неможливість працювати так, як до війни.

    Цікаво, що шість медій припинили працювати через мобілізацію їхніх головних редакторів або керівників. Це по два медіа в Миколаївській та Чернівецькій та по одному в Кіровоградській та Черкаській областях.

    Що стосується типів медіа, які закрились, то найбільших втрат зазнало телебачення. За даними ІМІ, з початку вторгнення закрилося 105 телеканалів, що становить 32% всіх медіа, які припинили свою діяльність. На другому місці за кількістю закритих ресурсів – друковані медіа, зникло 95 газет (це 29% усіх медіа, що припинили свою діяльність). Російське вторгнення також спричинило закриття 77 радіостанцій (23% всіх медіа, що закрились). Онлайн-медіа постраждали найменше: закрилося 52 сайти новин, що становить 16% усіх закритих медіа.

    Регіони-лідери, де медіа вдалося відновити свою роботу, – це Херсонська (14 медіа), Харківська (12) та Миколаївська області (7). Відновлення роботи медіа відбулося переважно після деокупації захоплених РФ територій, куди повернулися журналісти.

    Нагадаємо, за два роки з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 664 злочини проти журналістів та медіа в Україні. 

    Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

    ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список прозорих і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

    Джерело 

    Категорія: Українське суспільство, культура, освіта, наука | Опублікував: bashtanka (19.11.2024)

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): ІМІ, закриття газет, українські медія, закриття медіа
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz