Головна сторінка
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вт, 22.09.2020, 23:40

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка
Меню сайту

Категорії  СТАТтЕЙ

Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Баштанка рекламна
 
Головна » Статті » Україна » Історія України. Патріотам.

В категорії матеріалів: 26
Показано матеріалів: 1-15
Сторінки: 1 2 »

Сортувати за: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам

 
  Днями на щорічному конгресі Європейської асоціації археологів Наталія Бурдо і Михайло Відейко розповіли про спільну знахідку українських і британських учених на Кіровоградщині.  Новина вмить облетіла світові й вітчизняні медіа.
  Насправді мова йшла про знайдене під час розкопок на території Новоархангельського району поблизу села Небелівка поселення трипільців, яке можна назвати мегаполісом у часи мідного віку. Знахідка хронологічно відноситься до 5500-2750 років до нашої ери. Вік шість тисяч років має і величезний древній храм, який археологи віднайшли на території цього поселення. Він схожий на культові споруди Близького Сходу того ж періоду. Вражає? Та ще більше приголомшать ті факти, які в ексклюзивному інтерв’ю «КП» розповів кіровоградський археолог Валентин Собчук. Він безпосередньо брав участь у розкопках, про які нині заговорила світова спільнота...
   ...
 
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 04.03.2015

 


Майже сто років тому - 29 січня 1918-го нерівний бій біля невеликого містечка на Чернігівщині, хоч і не врятував Київ від захоплення більшовиками, проте став символом самопожертви українських юнаків

5 грудня 1917 року більшовицький російський уряд Леніна оголосив війну УНР. В середині грудня розпочалися реальні бойові дії. Ленін дав зрозуміти, що Радянська Росія не змириться з існуванням незалежної України, —  більшовики передбачали поширення революції (те ж саме зараз зветься "Рускім міром") і на терени України...
   ...

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 29.01.2015

 

 
«Сьогодні ми говоримо про Сандармох, згадуємо відомі імена. Але є імена, 10 тисяч українців, які загинули у нас на Карельській землі, їх вирвали з рідної землі. Це у 1933-1937 роках. Вони були розміщені у 26 постійних спецселищах. Їх вивозили до лісу і в мороз 30 градусів там залишали, кидали на сотню людей п’ять сокир. Там були діти. Людей ховали на якихось тимчасових цвинтарях, навіть мені, людині, яка ходить постійно лісами, ці тимчасові цвинтарі не доступні. У нас у Карелії було 24 спецселища, де жили українці. З них три залишилися»
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || АВТОР: Галина Терещук | ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 18.11.2014
   Cандармох має стати місцем всеукраїнської скорботи – дослідники      Cандармох має стати місцем всеукраїнської скорботи – дослідники»                 

 

Историк Андрей Зубов - один из первых российских интеллектуалов, кто открыто высказался против аннексии Крыма. 1 июля профессора, который находится в оппозиции к официальной линии Кремля, уволили из МГИМО.

Тем не менее, на сайте "Новой газетой" Андрей Зубов запустил он-лайн кафедру истории. Вместе с коллегами он пытается объяснить исторические предпосылки сегодняшней ситуации в России, опасность синдрома величия и необходимость декоммунизации.

Объяснить все то, что пока плохо воспринимает российское общество.

"Если вы видите, что друг бредит во сне, его ни в коем случае не надо будить резко, надо ему тихо начинать говорить что-то приятное, тогда сменится сновидение, и он проснется в хорошем настроении. Вот именно этим сейчас занимаемся в отношении нашего больного общества", - говорит историк.

Часть лекций посвящена Украине. Историки рассказывают о том, как возникло украинское национальное движение, кто такие "бандеровцы", как складывалась альтернативные формы политического мировоззрения на территории нашей страны.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: vagonta | 25.07.2014

 
Фільм про злочинців та їх керівників на чолі з леніним, сталіним, бронштейном, кауфманом, шмідтом, луначарським та ін., які у відповіді за винищення мільйонів ні в чому не винних людей...


Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 02.07.2012

 

мифотворчество, Сталин и православие, православие, вера, репрессии    В последнее время некоторые верующие активно занялись мифотворчеством относительно отношения Сталина к православию. Сегодня часто можно услышать, что Сталин был верующим, и что после войны благодаря нему Церковь чуть ли не достигла своего расцвета. Представитель Московской патриархии иеромонах Филипп Рябых заявил, что генсек был не покровителем Церкви, а ее яростным гонителем.

    Из одного Интернет-СМИ в другой кочуют мифы о посещении Сталиным блаженной Матроны Московской и о том, что генсек в войну управлял страной, выполняя указания какого-то митрополита с Ливанских гор. А тот, дескать, получал эти указания от Богородицы.

В августе председатель Комиссии ЦК КПРФ по военно-патриотической работе Евгений Копышев попросил председателя Отдела внешних церковных связей (ОВЦС) Московского патриархата архиепископа Волоколамского Илариона разъяснить его позицию в отношении роли личности Сталина в истории. Во вторник письмо с разъяснениями на имя Копышева отправил заместитель председателя ОВЦС иеромонах Филипп Рябых.

    В письме приводятся огромные цифры арестованных и расстрелянных при Сталине священников. Например, в 1937 году арестовали 136 900 православных священников, из них расстреляли 85 300. В 1941 году арестовали 4000 священников, расстреляли 1900. По мнению иеромонаха Филиппа, Сталин несет за это ответственность. 15 мая 1932 года генсек подписал Декрет о второй пятилетке. В нем была, в частности, поставлена такая цель: к 1 мая 1937 года "имя Бога должно быть забыто на территории страны".


Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 01.05.2010
Коментарів: 1

 

14 жовтня щороку в Україні відзначається День українського козацтва – свято всього українського народу, свято людей, небайдужих до благородної справи розбудови української державності.

Українське козацтво складне і багатогранне суспільне явище, яке відіграло надзвичайно важливу роль в історії України та її народу. Саме завдяки козацтву в середині XVII століття була створена суверенна українська держава, яка продовжила державотворчу традицію українського народу. Унікальність України полягає в тому, що це був єдиний край, де козацтво створило свою державу, організовану на козацьких засадах. У другій половині XVIIпершій половині XVIII століть Українське козацтво не лише виступало як національні збройні сили, а й було головним чинником збереження української державності. Завдяки впливові козацтвана українську культуру, збереженню козацьких традицій українці і в подальшому, у часи бездержавності, зберегли прагнення до волі і незалежності, а образ козака став уособленням ідеалу чоловіка-воїна, захисника вітчизни. Це значною мірою сприяло відновленню української державності у XX столітті, під час Української революції 1917 - 1921 років.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 14.10.2009
Коментарів: 2

 

    22 травня 2009 року Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Кримінального Кодексу України. 

    Підставою для порушення кримінальної справи стали звернення голови Українського інституту національної пам’яті І.Юхновського, народних депутатів України Г.Омельченка, О.Чорноволенка, голови Асоціації дослідників голодоморів в Україні Л.Лук’яненка, голови товариства  «Меморіал» ім. В.Стуса Р.Круцика, а також заяви інших громадян України з вимогами провести розслідування обставин вбивства голодом мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках.

    Розглянувши заяви та повідомлення про злочин – геноцид, Службою безпеки України у співпраці з Генеральною прокуратурою України та Українським інститутом національної пам’яті здійснено перевірку, в ході якої встановлено, що після повалення Української Народної Республіки у 1921 році на цій території більшовицький режим розпочав активні протиправні дії щодо недопущення створення незалежної української держави, спрямовані на денаціоналізацію України, її уніфікацію на звичайну адміністративно-територіальну одиницю Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР).

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 26.05.2009
Коментарів: 1

 
ВЕЛИЧ І ТРАГЕДІЯ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ     65 років тому, 14 березня 1939 року отець Августин Волошин проголосив державну незалежність Карпатської України. Закарпатські українці, забувши про традиційні суперечки між народовцями і русофілами, згуртувалися навколо Українського Національного Об‘єднання в єдину монолітну силу, завершивши, за словами покійного Олекси Мишанича, еволюцію від підкарпатських русинів до закарпатських українців. Погано озброєні й недосвідчені, в основному юнаки і дівчата, в тому числі з-під польських Галичини і Волині, пішли на ворога — угорських гонведів. Та сили були нерівні — 18 березня припинили опір останні захисники держави, якій історія дала лише неповну сотню дорогоцінних годин.

    Матеріали про Карпатську Україну вміщені в підручниках з історії для шкіл та вищих навчальних закладів. Президент Карпатської України Августин Волошин удостоєний посмертно звання Героя України, а один із його ювілеїв відзначався на державному рівні. Однак вченим ще чимало треба зробити, аби в історії Карпатської України не залишилося жодних «білих плям»...
Утворення й падіння уряду Андрія Бродія

    8 травня 1919 року Центральна Руська Народна Рада прийняла в Ужгороді рішення про приєднання Закарпаття до Чехословаччини на правах автономії; однак празький уряд постійно зволікав із виконанням своїх обіцянок — закарпатці, мовляв, ще не «дозріли» до самостійного життя. Перший етап автономії був реалізований тільки 8 жовтня 1938 р. Це була перемога всіх політичних сил краю, які протягом міжвоєнного періоду боролися за автономні права. Ще 2 вересня 1938 р. представники русофілів (москвофілів) і народовців (українофілів) підписали декларацію, на яку чехословацький уряд не відреагував. Вимоги, які оголосив Е.Бачинський, передбачали приєднання Пряшівщини до Підкарпатської Русі, надання фінансової допомоги верховинським округам і персональну заміну представників в урядових установах.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 26.03.2009
Коментарів: 1

 
Щорічно відзначаючи День пам’яті героїв Крут, мимоволі задумуємось над долею сучасної молоді     Щорічно відзначаючи День пам’яті героїв Крут, мимоволі задумуємось над долею сучасної молоді. Адже молода жертва в боротьбі з чужою силою для кожного покоління українців стає ледь не історичною закономірністю. Наші матері з жалем згадують які молоді, гарні і віддані Україні хлопці загинули в боротьбі УПА. Кажуть, що таких тепер немає… Напевно є, але вони інакші і боротьба в них інакша. Виникає затаєна думка: чи можуть бути нові Крути? Більшість скаже, що ні. Проте нам важко позбутись переживань за нашу молодь, пам’ятаючи як історія клала на плечі кожного молодого покоління новий хрест української долі. Здається, що вже такого не буде. Але чи знаємо і розуміємо все, що діється з Україною? Без цього знання ми не зможемо бути впевненими у власному майбутньому. Якщо провести паралелі з передісторії трагедії під Крутами до сьогодення, можна побачити багато аналогій. Інформаційна доба дає можливість багато що попередити, змінити і не залишати так таку кількість проблем наступному поколінню українців. Пам'ять Крут повинна застерігати нас хоча б від повторення фатальних помилок. Вони завжди ті самі і їх щонайменше дві: нездорове захоплення красивими ідеями соціал-лібералізму і незрозуміле небажання до плекання власної сили. В сучасній Україні все це є в багатьох варіантах і поєднаннях. Результат один - українська молодь втрачає перспективу українськості. Суспільство швидко і дивно змінюється, на Україну стало модно казати “ЦЯ КРАЇНА”. Відходить українська душа. Це не хочеться чути як і слова “духовний Чорнобиль” чи хтось придумає – “духовні Крути”. Ми мастаки себе застрашувати і творити “красні слівця”, але найбільше ми себе заспокоюємо, присипляємо. Пам’ять про Крути пробуджує, як український символ-докір вини зрілого покоління політиків перед поколінням молодим.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 28.01.2009

 
    Голодомор стал наказанием за то, что люди восстали против Бога, считает постоянный член Синода Украинской православной церкви Московского Патриархата (УПЦ МП) митрополит Черновицкий и Буковинский Онуфрий, передает ВОВРЕМЯ.
    "Голодомор - это было вразумление, усмирение со стороны Господа нашей гордыни, которая восстала против себя самой, против бытия человека. Есть такое украинское выражение, немного вульгарное - катюзi по заслузi. Мы получили то, что заслужили", - заявил православный иерарх.
По его мнению, "есть такие силы, которые пытаются сделать голодомор клином между Россией и Украиной, мол, русские, россияне угнетали украинцев". "Но, я думаю, в России тогда от голодомора погибло больше народу, чем на Украине", - сказал митрополит.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 25.11.2008

 
 Тільки Сталін на стіні!    Уривки з книги запорізького журналіста Пилипа Юрика "Тільки Сталін на стіні! Фольклор епохи соціалізму та будівництва комунізму", виданої в друкарні Запорізького об'єднання "Просвіта"
в 2003 році.

    Важно відносити цю народну творчість до розділу "Кумедії" з огляду на її сумне підгрунтя. Гумор та дотепність завжди були притаманними нашому народові й допомагали в скрутні часи.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 25.08.2008

 
За підсумками 91 засідання Українського клубу:

    1. Закликає Президента, Прем’єр-міністра, Голову Верховної Ради, міністрів та народних депутатів досконало оволодіти державною мовою і слугувати прикладом правильного її вживання.

    2. Звертається до Президента України Віктора Ющенка з проханням створити при Президентові України національну комісію з питань мовної політики, в яку увійдуть політики, представники виконавчої гілки влади, науковці, письменники, журналісти, яка виконуватиме наступні завдання:

    а) Закладе наукові основи мовної політики в державі;
   б) Розробить єдину методику соціо-лінґвістичних досліджень;
   в) Здійснюватиме мовне консультування керівництва держави;
   г) Здійснюватиме мовну експертизу законопроектів та проектів рішень Кабінету Міністрів;
   д) Здійснюватиме консультаційний контроль за адекватним застосуванням мовних стандартів в телерадіопросторі (випуски новин, репортажі, мова ведучих).

   3. Закликає власників українських ЗМІ ввести до штату фахівців-лінґвістів для унеможливлення засмічення та спотворення мови новин, повідомлень, репортажів.

.....
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 22.08.2008

 
...
V
Ввечері голову вчора одрізала
Галі... дитині моїй,
Вдосвіта, вранці сьогодні поснідала...
Що це я, що це я? Боженьку мій!

Так, я одрізала пилкою голову,
Думала: м'ясо я з'їм...
Думала - м'ясо, я їла я коливо...
Коливо, коливо, бий мене грім!

Царство небесне їй. Ти не лишилася
В світі без мене сама,
Мати твоя не корилась, а билася,
Тільки... вже сили нема.

Людоньки!.. (Що це я - сплю?)
Вбила дитину свою!..
З холоду, з голоду я збожеволіла...
Людоньки!.. (Що це я - сплю?)
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Історія України. Патріотам. || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 14.08.2008
Коментарів: 1

 
1-15 16-26

Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz