Баштанка.НЕТ

Нд, 22.12.2024, 18:50

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники України
Українські військові-захисники російсько-української війни
Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство, культура, освіта, наука
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    ---34:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    ---42:

     

    Головна » Статті » Україна » Історія України. Патріотам.

    Роль українського козацтва в розбудові державності України

    14 жовтня щороку в Україні відзначається День українського козацтва – свято всього українського народу, свято людей, небайдужих до благородної справи розбудови української державності.

    Українське козацтво складне і багатогранне суспільне явище, яке відіграло надзвичайно важливу роль в історії України та її народу. Саме завдяки козацтву в середині XVII століття була створена суверенна українська держава, яка продовжила державотворчу традицію українського народу. Унікальність України полягає в тому, що це був єдиний край, де козацтво створило свою державу, організовану на козацьких засадах. У другій половині XVIIпершій половині XVIII століть Українське козацтво не лише виступало як національні збройні сили, а й було головним чинником збереження української державності. Завдяки впливові козацтвана українську культуру, збереженню козацьких традицій українці і в подальшому, у часи бездержавності, зберегли прагнення до волі і незалежності, а образ козака став уособленням ідеалу чоловіка-воїна, захисника вітчизни. Це значною мірою сприяло відновленню української державності у XX столітті, під час Української революції 1917 - 1921 років.

    Впродовж усього часу, до здобуття Україною незалежності у 1991 році, український народ зберігав козацькі традиції. Після проголошення незалежності України козацький рух охопив широкі кола громадян.

    Сьогодні козацькі організації та їх об’єднання роблять вагомий внесок у зміцнення державності, відродження та розвиток історичних, патріотичних, господарських і культурних традицій Українського народу.

     

    З 2005 року при  Президентові України діє Рада Українського козацтва. Головною метою діяльності Ради є забезпечення реалізації потенціалу козацької ідеї для консолідації українського суспільства, залучення козацьких громадських організацій до охорони культурної спадщини, фізкультурно-спортивної роботи, військово-патріотичного виховання молоді. Основними завданнями Ради є: здійснення аналізу стану розвитку Українського козацтва та заходів із забезпечення взаємодії органів виконавчої влади і козацьких громадських організацій у сфері відродження історико-культурних, господарських традицій Українського козацтва; участь у розробленні та реалізації державних програм розвитку Українського козацтва; внесення в установленому порядку пропозицій щодо формування та реалізації державної політики у цій сфері. Аналогічні Ради діють при всіх обласних державних адміністраціях, в тому числі й Рівненській.

     

    Враховуючи історичну роль козацтва у становленні української державності й з метою посилення взаємодії органів виконавчої влади та козацьких громадських організацій у здійсненні заходів щодо відродження і розвитку історичних, патріотичних, господарсько-культурних традицій Українського козацтва Президент України Віктор Ющенко у травні минулого року видав Указ „Про заходи з підтримки розвитку Українського козацтва”. Указом передбачено залучення в установленому порядку козацьких громадських організацій до участі в: забезпеченні охорони громадського порядку; співпраці з особовим складом аварійно-рятувальних служб і пожежно-рятувальних підрозділів у питаннях щодо ліквідації надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи; науково-пошуковій і громадсько-краєзнавчій роботі для виявлення нових об’єктів з історії Українського козацтва; утворенні та розвитку козацьких мистецьких самодіяльних колективів і проведенні фестивалів козацької творчості; змаганнях із козацьких бойових мистецтв; фізкультурно-спортивній, туристично-краєзнавчій і культурно-просвітницькій роботі серед учнівської молоді, в організації дитячо-юнацьких військово-спортивних ігор та ін.

    Категорія: Історія України. Патріотам. | Опублікував: bashtanka (14.10.2009)
    | Коментарів відвідувачі лишили: 2
    ПОШУК за ключовими словами (тегами): 14 жовтня, свято людей, свято українського народу, нацисты, День Українського козацтва
    Всього коментарів користувачів сайту: 2
    avatar
    0
    1
    Брат мой!Если ты не хочешь быть "украинцем"- не будь им.
    А если тебя заставляют,эти укроды-"украинцы" сопротивляйся.
    Не дадим из священной Русской земли сделать "украинское" вонючее болото.
    Активно борись за свои права говорить на Русском языке,восхищаться своей Русской культурой ибо другой не существует.
    .........
    Відповідь: Далі коментар видалено...
    Користувач заблокований...
    avatar
    0
    2
    Не можу мовчати ))) Коли моє рідне сруть...
    Superetnosrusov якщо тобі все одно до українців, то якого біса ти тупий кацап... твоє місце під "Кремлем" сидіти і слухати настанови зверху, як шістка, ваш "етнос" завжди, був и буде підпорядкований владі ... ви ніколи не будете мати свого "Я" ніде, ви подібні звірям у цирку, які підкоряються дресувальнику .... .
    PS. *** МОСКАЛЬ!!!)))))))))
    Відповідь: Коментар відредаговано! Нецензурщина на сайті заборонена!

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz