Баштанка.НЕТ

Нд, 22.12.2024, 19:28

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Свята, події, традиції
Проповіді, Богослужіння
Основи православної культури
М.Чудинович
Церква св. Миколи Чудотворця
Свято-Михайлівський монастир
Пелагеївський, Новобузького р-ну
СВЯТО-УСПЕНСЬКА ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    ---5:

    Конкурс "А я - україночка":

    Центральна районна лікарня:

    -8:

     

    Головна » Статті » Православним християнам » Свята, події, традиції

    2 серпня – День святого Пророка Іллі

    Історія переносить нас в часи до нової ери за майже 900 років до Різдва Христового.

    Пророк Ілля іменується фесвітянином ( за назвою міста, з якого походив).Єдина іудейська держава на ту пору розділилась: південна частина з столицею Єрусалим і північна з столицею Самарія. Служіння пророка Іллі відбувається переважно в північній частині за царювання царя Ахава. Північна держава Ізраїль через духовний упадок схилялась до занепаду. Ось у цей час до свого служіння був покликаний Пророк Ілля. Своїм полум’яним закликом пророк закликав до оновлення життя. Харектеризуючи в його в цілому, можна сказати: «Життя його було блискавичним».

    В один із сонячних днів він несподівано з»являється в столиці і рішучим кроком іде до царя відступника, який запроваджував ідолопоклонство. Незвичайний вигляд привертав увагу: босий, з довгим волоссям на голові в грубому плащі з верблюжої шерсті з шкіряним поясом, в руках висока палиця.

    Зустріч була короткою. «Живий Господь Ізраїля, - промовив Ілля, - За гріхи ці роки не буде ні роси, ні дощу. Хіба що тільки по моєму слову.» Сказавши це відійшов з міста зовсім. На деякий час Ілля зупиняється біля потоку Хорафа. Між тим вирок Божий набуває сили: спека починає сушити землю, потік висихає.

    Ілля покидає межі Ізраїля і поселяється в Сарепті. В домі де поселився Ілля по даються Божі благословення. В цей час цар , стривожений станом справ в державі, шукає зустрічі з пророком. Ілля сам з’являється і до кінця розкриває причини трагедії. Цар із своїм домом впав в ідолопоклонство, і народ наслідуючи приклад царя, дійшов до загрозливої розбещеності, що поставило на грань існування держави. Пророк ставить умови: перевірити істинність батьківської віри і ідолопоклонства.

    На горі Карміль були поставлені два жертівники: біля одного з них був Ілля, а біля другого – ідольські жреці. Умовою пророка Іллі було те, що він принесе жертву Богу, а ідольські жреці принесуть жертву ідолу. І при цьому ніхто не повинен запалювати вогонь на жертівнику. Істинність віри повинна виявитись в тому, що Бог сам зішле вогонь.

    При всьому своєму суворому вигляді Ілля благородний – він пропонує жрецям розпочати першими свої моління. І як треба було чекати, їхні зусилля були марними. Наступає черга Іллі. Він молиться сходить вогонь з неба, який спалює жертву принесену Іллею.

    Бачачи це, народ приносить покаяння, падає на коліна, прославляє істинного Бога. Ілля торжествує – мета його життя досягнута. Бог дарує землі рясні дощі і життя оживає.

    Далі ми бачимо Іллю на Синаї. Подібно Мойсею він сподобляється слави Божої і знову продовжує служити Богові і людям.

    Незвичайний був кінець його життя. Як переповідає Біблія, він на вогненній колісниці був взятий на небо.

    І в теперішній час, коли люди поклоняються ідолу гордині, комфорту ми бачимо і наслідки: для зручності в житті люди не заводять дітей, а скільки дітей позбавлені батьківської ласки, скільки пристарілих доживають віка без уваги і любові дітей. Предметом стурбованості є те, що наповнює сучасну людину псевдокультура (лжекультура), відбувається розшарування людей на багатих і бідних, набирає обертів жадоба до грошей, а значить поклоніння «золотому тільцю».

    В найтяжчі хвилини випробувань пророка Іллі йому було звіщено, що є сім тисяч, які не поклонилися перед ідолом. Так і в наш час можна св’ято вірити, що не всіх захопила лихоманка ідолослужіння і що Бог буде воздвигати і в нашому народі людей, які вогненним словом будуть відвертати людей від ідольської омани.

    Категорія: Свята, події, традиції | Опублікував: bashtanka (02.08.2007) | Автор: Чудинович М.О.
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz