Баштанка.НЕТ

Пн, 23.12.2024, 10:36

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники України
Українські військові-захисники російсько-української війни
Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство, культура, освіта, наука
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Баштанський РВ УМВС:

    -7:

    Центральна районна лікарня:

    ---22:

     

    Головна » Статті » Україна » Українське суспільство, культура, освіта, наука

    Думка громадськості: від кого залежить вихід України з кризи


      Cьогоднішня ситуація в Україні змушує кожного замислитися і відповісти на питання як знайти вихід із кризової ситуації, що склалась. Протягом місяця читачі ГУРТа відповідали на запитання "хто може допомогти Україні вийти з кризи". Результати виявились наступними:
      Як бачимо, більшість читачів вважають, що вирішення проблем України залежить від кожного з нас. Також ми звернулись за коментарем до громадських активістів, представників громадських організацій та місцевої влади і запитали їх, чи погоджуються вони з такими результатами опитування та як бачать вирішення кризової ситуації в Україні.
           
    Ганна Гопко,  координатор ініціативи "Реанімаційний пакет реформ":
           
     
     
    -  Для того, щоб вийти з кризи потрібно спочатку провести ключові реформи. Це і судові реформи, і адміністративні. Тобто, першочергове завдання держави -  це сприятливе  законодавство. Децентралізація влади і боротьба з корупцією - це одні із самих найважливіших напрямків. Але все це не можливо без контролю з боку громадян держави.
     
    Повинен бути збільшений громадський контроль за діями  влади, за тим, щоб гроші використовували за цільовим призначенням. Тобто, повинен бути створений ефективний механізм контролю за цільовим використанням грошей з боку громадян. Держава повинна сприяти створенню центрів громадського контролю. У нас є такі центри, але їх дуже мало. Наприклад, такий як Центр протидії корупції. Такі центри повинні постійно збільшуватись і удосконалюватись. Тому,  громадяни можуть сприяти виходу з кризи безпосереднім  контролем за використання грошей, створюючи для цього відповідні центри. А держава провинна створювати для цього всі необхідні умови.
     
    Віктор Трухан, селищний голова Бородянки
     
     
    - Ми всі повинні об’єднатися, а не тягнути в різні сторони як лебідь, рак і щука. Ми самі собі створюємо такі  умови і поки не зрозуміємо, що нам робити, то ніхто  не допоможе: ні Європа, ні Росія.

    Люди очікують, що вони прийдуть до голови селищної ради і він повирішує всі їх питання. Повноважень у місцевих органів немає взагалі. Голова не впливає ні на міліцію, ні на санстанцію, ні на прокуратуру, ні на освіту, ні на медицину. Від влади залишилася одна абревіатура. Зараз ми багато  зустрічаємося з людьми,  ми хочемо, щоб  вони переводили самі свої будинки на індивідуальна опалення. Ми пропагуємо і заохочуємо, щоб вони самі займалися цим, самоорганізовувалися. Влада допоможе, але лише в тому випадку, коли люди почнуть активно працювати самі спочатку.
     
    На зібраннях я помітив одну закономірність  -  коли людину починають інформувати, а не примушувати, вона активізується і сама починає запитувати. В нас в Бородняці наприклад, самоорганізовуються власники будинків. Система дуже бюрократична, і щось зробити -  титанічна праця. Проте, люди це проходять, організовуються і усвідомлюють, що можуть зробити щось самі, без допомоги.  Не потрібно шукати  винуватців, потрібно робити самим.
     
    Наталя Гнатюк, президент Фонду Сталого Розвитку «Стара Волинь»
     
     
    -  Ніхто нам не  допоможе, окрім нас самих. Насамперед потрібно відмовитися від  агресії, навчитися домовлятися. Кожен має знайти для себе оптимальне рішення. Наша організація займається просвітницькою діяльністю: культура, громадські організації, екологія, саморозвиток. Я була на семінарі стосовно екотуризму  і сталого розвитку в країнах Причорномор’я. Те, що я там побачила, дуже перекликається з тим, що зараз відбувається в Україні. Кожна країна має перейти від цей перехід від державних зажимів до народовладдя. Жити своїм життям, а не життям держави. В кожній він проходить по своєму: агресивно чи більш спокійно. Головне в цій ситуації кожному громадянину діяти свідомо: розуміти, що і навіщо ти робиш.
     
     
    Олег Міхальов, агентство стійкого розвитку Луганського регіону
     
     
    -  Україна повинна сама розібратися зі своїми проблемами.  В  крайньому випадку, якщо не  буде знайдено шлях вирішення,  тоді потрібно буде звернутися за допомогою  з-за кордону, НАТО, залучати миротворчі сили Євросоюзу, ООН, навіть Росії. Але це в крайньому випадку. На  даний момент наша організація займається моніторингом об’єктів, які були зруйновані. Проводиться збір інформації у якому стані знаходиться територія Луганської, Донецької областей. Громадські організації мають зараз направити свою діяльність  на організацію волонтерів, збір коштів для біженців, поранених. Медична допомога зараз дуже потрібна. Одна людина не може зробити нічого, проте, якщо люди об’єднаються, організуються, то зможуть домогтися свого. В першу чергу необхідно підтримувати владу країни, її ініціативи, не перешкоджати і не бути терористами.
     
    Володимир Парасюк, активіст Євромайдану
     
     
    -  Люди повинні сподіватися лише самі на себе, влада не буде опікуватися  людьми.  Потрібно, щоб люди самі організовувалися. Не подобається прокурор  - пішли і домоглися його зняття.  Потрібно  контролювати владу, дивитися, якщо вони нічого не зробили за рік, значить необхідно міняти. Потрібно викорінити корупцію.
     
    Якщо люди на Майдані не знають, що робити, то нехай краще розходяться додому. Вони говорять, що вони щось контролюють, проте ніякого контролю немає. У нас купа проблем: купа зрадників, купа генералів і міністерств, які нічого не роблять. Треба цим цікавитися, проводити мітинги, протести, проте ніхто нічого не робить. До влади потрібно допускати перспективну молодь, а цього не відбувається. Зараз в країні війна, але після її закінчення теперішня влада точно не буде на своєму  місці.
     
    Має змінюватися людська свідомість. Коли людина приходить голосувати – потрібно думати, кого обираєш, а не жалітися потім на результат. І не правда, що немає кого обирати, потрібно більше цікавитися.
     
    А як вважаєте Ви, від кого залежить вихід України з кризової ситуації?  Діліться своїми думками у коментарях!
     
    Підготували: Вікторія Хренова, Соломія Мардарович
     
    Категорія: Українське суспільство, культура, освіта, наука | Опублікував: bashtanka (03.07.2014)

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): Економічна криза, думка громадськості, шляхи виходу з кризи, вихід України з кризи
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz