Баштанка.НЕТ

Вт, 05.11.2024, 21:24

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники України
Українські військові-захисники російсько-української війни
Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство, культура, освіта, наука
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Ремонт під ключ
  • регистрации в казино
  • Кто играл на Azino
  • Геологія ділянок в Києві
  • Як правильно грати на BetOn
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    Працівники Укртелекому:

    -1:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

     

    Головна » Статті » Україна » Політика в Україні

    На що пішли депутати заради грошей МВФ

    Верховна Рада все-таки змогла продавити бюджетні законопроекти, які повинні дати зелене світло для отримання траншу МВФ

    Вечірнє засідання, яке два рази переносилось на годину, все більше обростало емоціями. "Каменем спотикання" для нардепів став пенсійний законопроект, який передбачає скасування спецпенсій, і обмеження виплати пенсії працюючим пенсіонерам. 

    За чотири години вмовлянь, криків, ультиматумів основа коаліції знайшла аргументи для депутатів-популістів, які відпрацьовували образ захисників простого народу.

    З п’ятого разу Рада знайшла достатню кількість голосів для пенсійного закону. Причому попередні чотири рази голосів для повторного внесення законопроекту було з запасом, а на голосування не вистачало.

    Серед найбільших соціально-популістично спрямованих фракцій ("Опозиційний блок" не рахуємо) все-таки здалася і проголосувала майже вся Радикальна партія Ляшка, "Батьківщина" так і не відступила від своїх електоральних гасел.

    Еспресо.TV вирішили розібратися, як Рада змінила українське законодавство, щоб виконати новий бюджет і вгодити основному українському кредитору – МВФ.

    Бюджет

    Рада підтримала оновлений урядовий держбюджет-2015 (273 "за").

    Парламент збільшив доходи бюджету-2015 на 22 млрд гривень (на 4,6%) до 498 млрд грн і видатки на 35 млрд (на 6,6%) до 563 млрд гривень.

    Граничний обсяг дефіциту держбюджету встановлено на півні 76,3 млрд грн, що на 19,8% (або на 12 млрд 630,4 млн грн) більше суми, зазначеної у чинному бюджеті на 2015 рік.

    Верховна Рада також затвердила прогноз зниження ВВП у 2015 на 5,5% та інфляцію на рівні 26,5%.

    Але прогнозний обсяг номінального ВВП збільшено на 129,4 млрд гривень до 1 850,020 млрд, через зростання споживчих цін на 26,7% у 2014 році.

    У змінах до держбюджету передбачене збільшення видатків на субсидії для компенсації збільшення тарифів на енергоносії на 12,5 млрд гривень, на 2,9 млрд гривень на допомогу переселенцям із зони АТО, а також виділення 300 млн гривень на компенсацію відсотків за кредитами аграріїв.

    Підвищення ренти

    Також у Верховній Раді прийняли (290 "за") урядовий законопроект про підвищення рентної плати за користування надрами держкомпанії "Укргазвидобування" та компанії "Укрнафта" з держчасткою 50% + 1 акція.

    Документ передбачає збільшення ставки рентної плати за користування надрами при видобутку природного газу для потреб населення для покладів газу до 5 км з нинішніх 20% до 70%.

    В уряді розраховують, що збільшення ренти дозволить отримати в бюджет близько 9 млрд. гривень.

    Пенсії

    Потім з п’ятої спроби Рада підтримала (238 за) зміни до пенсійного законодавства, правда з деякими змінами.

    Зокрема, пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати у розмірі 85%, але не менше 1423 грн (в першій версії 949 грн) і ця норма діятиме тільки до 1 січня 2016 року.

    Затверджено  поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію та поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.

    Також законом визначено, що для обчислення пенсії застосовуватимуть середню заробітну плату в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки.

    Спецпенсії нардепам, держслужбовцям, суддям та прокурорам все-таки скасували. Але уряд зобов’язався до 1 червня подати в Раду законопроект, що скасовує взагалі поняття спеціальних пенсій, а замість цього вводить єдине правило нарахування всіх пенсій. Якщо такий законопроект не буде прийнято, то із 1 червня спецпенсії просто буде автоматично скасовано.

    Також парламент скасував пенсії працюючим депутатам, митникам і податківцям.

    Пенсії військовим, інвалідам 1-3 групи, учасникам АТО, членам загиблих учасників бойових дій скорочуватися не будуть. Прем’єр Яценюк особливо наголосив, що підняття пенсійного віку із 60 до 65 років не відбувається і піднімається спецстаж для працівників шкідливих сфер.

    "Нафтогаз"

    Далі Верховна Рада прийняла за основу законопроект, який дає "Нафтогазу" більше інструментів для стягнення боргів з підприємства-боржників. Цим законопроектом НАКу надається право обмежувати газопостачання підприємствам-теплокомуненерго до рівня технологічної безпеки.

    До таких заходів компанія зможе вдаватися у разі порушення умов оплати за поставлений газ та при перевищенні виділених лімітів газу.

    Крім цього, пропонується зупинити з 1 липня 2015 року дію мораторію на виконавче провадження та примусове стягнення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу.

    Відповідальність банкірів

    Також парламент законодавчо посилив відповідальність банкірів і пов'язаних з банками осіб. Змінами, зокрема, вводиться кримінальна відповідальність пов'язаних з банком осіб, керівника банку, контролера, іншого власника істотної частки в банку за вчинення дій, що призвели до неплатоспроможності банку.

    Під кримінальну відповідальність такі особи потрапляють в тому випадку, якщо їхні дії завдали істотної матеріальної шкоди державі чи кредитору.

    Як пояснив у своєму виступі лідер фракції БПП Юрій Луценко, ціна документу - 110 мільярдів гривень неповерненого рефінансування, яке було виділено банкам минулою владою.

    Єдиний соціальний внесок

    Нардепи спростили умови, за яких можна застосувати знижувальний коефіцієнт 0,4 до ставки єдиного соціального внеску. Раніше прийнята норма по зниженню ЄСВ не дала належного ефекту, бо бізнесу було майже неможливо виконати умови, які б дозволили їм платити менше податку. Очікується, що завдяки цьому "з тіні" вийде близько 20% заробітних плат.

    Також раніше для зниження ЄСВ вимагали, щоб середній платіж податку с однієї особи після застосування понижуючого коефіцієнту складав не менше 700 грн. В новій версії цей платіж повинен бути не менше середнього платежу за 2014 рік.

    Нардепи також скасували норму згідно якої, середня зарплата по підприємству повинна бути не менше 3-х мінімальних.

    Додалась нова норма згідно якої, кількість застрахованих осіб на підприємстві не може перевищувати 200% в порівнянні з середнім показником за 2014 роком.

    Сам понижуючий коефіцієнт розраховується як відношення середньої зарплати в 2014 році до зарплати на поточний місяць, при цьому, якщо отримане співвідношення менше 0,4, застосовується коефіцієнт 0,4.

    Захист прав інвесторів

    Також Рада в першому читанні підтримала законопроект про захист прав інвесторів.

    Зокрема документом передбачається підвищити рівень захисту прав інвесторів через:

    - запровадження похідного позову (право міноритарного акціонера подати позов в інтересах товариства про відшкодування збитків);

    - впровадження відповідальності посадових осіб господарських товариств у випадку завдання шкоди товариству їхніми неправомірними діями;

    - встановлення порядку визнання правочину, вчиненого посадовою особою, недійсним та повернення прибутку, отриманого за результатами такого правочину;

    - надання права позивачу на отримання відшкодування від товариства своїх витрат у зв’язку з судовим розглядом справи за позовом до посадової особи товариства про відшкодування завданих товариству збитків – у межах фактично одержаних товариством сум;

    - створення умов для переходу квазі-публічних акціонерних товариств у приватну форму;

    - введення інституту "незалежних директорів", які будуть представляти інтереси міноритарних акціонерів у публічних акціонерних товариствах;

    Соцдопомога малозабезпеченим сім'ям

    І насамкінець Рада проголосувала за продовження доплати на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпечених сімей віком до 13 та від 13 до 18 років, у розмірі 250 гривень та 500 гривень відповідно.



    Джерело публікації: http://espreso.tv/article/2015/03/03/za_scho_proholsuvala_rada_zarady_hroshey_mvf
    Категорія: Політика в Україні | Опублікував: vagonta (03.03.2015) | Автор: Віктор Кіщак

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): зміни до держбюджету, держбюджет, Нафтогаз, ЄСВ, спецпенсії, пенсії, кредит МВФ
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz