Більшість українців уміють їздити на велосипеді. Зазвичай ця навичка формується в дитинстві, коли такий транспорт доступний для кожного. Проте навчитися кататися в дорослому віці теж можливо. Ми дамо кілька корисних порад, як це зробити. Рекомендації підходять для майбутніх райдерів будь-якого віку.

1. Мала вага конструкції
Вчитися потрібно на велосипедах із полегшеною конструкцією. Масивні громіздкі рами залиште на потім. Невелика вага робить керування транспортним засобом простішим, райдер менше втомлюється.
2. Велосипед на виріст
Для навчання це погана ідея. Коли ви ще не здатні розібратися, що робити руками, ногами та тілом, навіть невелика невідповідність розмірів може виявитися серйозною перешкодою. Для навчання можна позичити модель відповідного розміру у друзів або придбати відповідний до вашої тілобудови велосипед в Алло.
3. Відпрацювання посадки
Це перше, з чого потрібно починати. Успішна взаємодія з транспортним засобом зробить вас більш впевненим у собі.
4. Перші кроки на велосипеді
Не треба одразу намагатися крутити педалі. Сідайте на сідло та просто відштовхуйтеся ногами від землі, як на беговелі. Через деякий час ви знайдете баланс, необхідний, щоб тримати рівновагу під час їзди.
5. Користування гальмами
Водночас із ходінням тренуйте навичку використання гальм: переднього та заднього. Їх треба задіювати одночасно. Якщо користуватися лише переднім, є ризик перекинутися через кермо. Одні лише задні гальма зупиняють транспорт, але дуже поволі, з великим гальмівним шляхом.
6. Рухайтеся швидше
Пробуйте збільшити швидкість під час тренувань без використання педалей. Прийшов час періодично підводити обидві ноги, щоб велосипед їхав завдяки набутій інерції. Треба, щоб у ці моменти було комфортно. Якщо так — прийшов час пробувати їздити по-справжньому.
7. Захисні елементи
Навіть коли ви звільнені від страху падінь, користуйтеся всіма доступними захисними аксесуарами. Одягайте шолом, окуляри, рукавички, пластиковий жилет. Усі ці речі можна замовити на сторінці інтернет-магазину Алло в Одесі.
8. Як почати їхати
Щоб почати рух, потрібно однією ногою спертися на дорожнє покриття, другу — перекинути через раму та встановити на педаль. Далі треба відштовхнутися щосили та почати рух. Далі обережно ставите другу ногу на педаль і починаєте їх крутити.
Не потрібно відразу ставити перед собою мету проїхати якомога довше. Навпаки, краще зупинитися та почати з початку, щоб закріпити навичку.
9. Як їхати
Знайдіть місце, де вам ніхто не заважатиме. Спочатку навчіться пересуватися прямою.
Не треба їхати повільно, навпаки, чим більша швидкість, тим стійкіший транспортний засіб.
10. Повороти
Якщо на прямій ви вже почуваєтеся впевнено, починайте опановувати повороти. Повертайте кермо повільно, дивіться туди, куди їдете. Тримайте швидкість на рівні, інакше залізний кінь може втратити рівновагу.
|