Баштанка.НЕТ

Ср, 06.11.2024, 02:23

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Куточок споживача, поради та рекомендації
Світ - політика
Світ - економіка
Світ - суспільство
Світ - технології, наука
Світ - освіта, культура, медицина, спорт
У світі цікавого: ідеї, факти, коментарі
Робота
Постаті
ФУТБОЛ
Відпочинь!
Сценарії свят
Сім'я - особистий досвід
Здоров'я - профілактика, лікування
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Ремонт під ключ
  • регистрации в казино
  • Кто играл на Azino
  • Геологія ділянок в Києві
  • Як правильно грати на BetOn
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    _-16:

    Конкурс "А я - україночка":

    Змагання з волейболу:

    Вітання ветеранів з Днем визволення району:

     

    Головна » Статті » Різне: новини, робота, поради, відпочинок, цікаве » У світі цікавого: ідеї, факти, коментарі

    Перш ніж братись за перо…

    Роздуми з приводу

         Дехто вважає,що завдання написати ювілейний нарис, зарисовку чи навіть фототекстівку про якусь людину не є для журналіста занадто обтяжливим. Описав життєвий шлях ювіляра, назвав позитивні риси характеру, розповів про добрі діла і помисли, побажав всього найкращого в подальшій діяльності - і, вважай, стаття готова…
        Але насправді це не зовсім так. Зараз не тільки нариси, присвячені окремим ювілярам, а просто позитивний відгук про людину, надрукований в газеті, викликає інколи неоднозначну реакцію.
        Одні висловлюють своє негативне ставлення до написаного при зустрічах, інші телефонують: "І кого ж ото ви в газеті надрукували? Та у неї (чи у нього) такий сварливий характер! А з скількома людьми він (вона) перелаялися! І в сім`ї у них не все ідеально. А отой скнара, той бюрократ, а той розпусник, той гультяй… А ви про них в газеті пишете."
        Про подібні ситуації доводиться чути від колег, траплялись вони і в мій творчій практиці. Пригадую, як в середині дев`яностих років газета надрукувала фото механізатора одного з сільгосппідприємств, відзначивши його багаторічний досвід роботи і те, що в ці дні "він по- ударному трудиться на оранці зябу,виконуючи денні норми на 115-120 відсотків."А через деякий час при зустрічі керівник підприємства зауважив, що знімка того механізатора в газету давати не слід, бо за кілька днів перед тим він вчинив вдома п`яний дебош. Хоча по роботі до нього зауважень немає.
        Я відповів, що в момент фотографування механізатор дійсно таки працював у полі і, дай бог, так працювати кожному. Бо якщо в той день у нього була чимала смуга зораного поля, то у тих, хто працював поруч - мізерні ділянки. Що ж щодо його поведінки в сім`ї, то для цього є громадськість, трудовий колектив, якщо вони вважають за потрібне, то нехай направляють колективне спростування в газету.
        Минуло близько двадцяти літ з того часу, а проблема ця не зникла. То як же бути в таких випадках?
        З точки зору блюстителів моралі виходить, що ідеальних людей зараз взагалі нема, а якщо вони і є, то аж ніяк не серед молоді.
        Охочих взяти на себе обов`язки суддів над іншими зараз існує чимало. І якщо з десяти опитаних думок про ту чи іншу людину дев`ять чоловік висловиться про неї позитивно і лише десятий скаже щось погане, то чому ми повинні орієнтуватися саме на того, десятого?
        Один з моїх знайомих, до речі, досить відома в місті людина, цікавий співбесідник, який відзначається оригінальністю думок, принциповістю і безкомпромісністю. Але жодного разу не довелось почути від нього хорошого слова про людей, які зараз проживають у райцентрі чи, навіть, у районі. Бо всі мають недоліки.
        На жаль, таких суворих "суддів" у нашому суспільстві ще вистачає . Може, нещодавно введені в шкільні програми так звані "уроки толерантності" сприятимуть тому , щоб в майбутньому їх буде менше.
        До речі, механізатор, знімок якого було надруковано в газеті, згодом перестав пити взагалі і став зразком не тільки в роботі, а й в побуті.
        Так було колись, а в наш час нелегко знайти в селі рядового трудівника, майбутнього героя газетної розповіді. На перший план героїв сучасності виходять підприємці, фермери, одноосібники.
        При підготовці публікацій, мабуть, доведеться врахувати, наскільки бездоганно вони сплачують податки і розраховуються з найманими робітниками. Бо цей показник вважається зараз чи не головним критерієм високої моральності в суспільстві. На жаль, в цьому плані ідеальних особистостей дуже мало. А якщо прислухатись до думок нелегально працюючих, то таких роботодавців взагалі нема. Отож, мізкуймо, зважуймо всі "за" і "проти ", перш ніж братись за перо…












    Категорія: У світі цікавого: ідеї, факти, коментарі | Опублікував: bashtanka (15.11.2011) | Автор: О. Басенко

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): репортаж, нарис, Басенко, ювілейний нарис
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz