Баштанка.НЕТ

Чт, 23.01.2025, 15:09

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Куточок споживача, поради та рекомендації
Світ - політика
Світ - економіка
Світ - суспільство
Світ - технології, наука
Світ - освіта, культура, медицина, спорт
У світі цікавого: ідеї, факти, коментарі
Робота
Постаті
ФУТБОЛ
Відпочинь!
Сценарії свят
Сім'я - особистий досвід
Здоров'я - профілактика, лікування
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    З 8 березня!:

    -8:

    Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

    -13:

     

    Головна » Статті » Різне: новини, робота, поради, відпочинок, цікаве » У світі цікавого: ідеї, факти, коментарі

    Портал до царства мертвих

    Італійські археологи повідомили, що знайшли портал, який веде до царства мертвих. Він відомий також як врата Плутона (повелителя загробного світу в давньоримській міфології), повідомляє Discovery.

    Про знахідку було оголошено в березні на конференції в Стамбулі. Відкриття було зроблене під час розкопок руїн стародавнього фрігійського міста Іераполіса на південному заході Туреччини групою під керівництвом професора класичної археології в університеті Саленто Франческо д'Андрія. Професор розповів, що археологи знайшли "врата до пекла" шляхом реконструкції маршруту термального джерела

    Врата Плутона вважалися точкою входу до царства мертвих. Давні люди описували це місце як заповнену отруйним повітрям печеру, досить велику для того, щоб туди через обгороджений вхід могла потрапити людина.

    "Це простір, заповнений туманом, таким щільним, що неможливо побачити землю. Будь-яка тварина, що потрапило всередину, вмирає миттєво, - писав давньогрецький історик Страбон. - Я кинув туди горобців, вони випустили останній подих і впали мертвими".

    Сьогодні від святилища Плутона збереглися залишки храму, басейну і розташованих зверху сходів.

    "Люди могли спостерігати священні обряди зі сходів, але не могли наближатися до брами. Перед ними могли стояти тільки священики", - пояснив італійський археолог.

    Храм, що функціонував до 4 ст. н.е., був важливим місцем паломництва часів пізньої античності. Щоб дізнатися майбутнє, паломники робили обмивання в басейні і спали поруч з брамою. Пари, що виходили з-під землі, могли викликати галюцинації.

    Під час розкопок учені змогли переконатися в правоті Страбона: кілька птахів загинули у них на очах, занадто наблизившись до "брами в пекло".
    Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/history-photo/_italijski-arheologi-znajshli-vhid-do-carstva-mertvih-de-ginut-ptahi/490511">Gazeta.ua</a>



    Джерело публікації: http://gazeta.ua/articles/history-photo/_italijski-arheologi-znajshli-vhid-do-carstva-mertvih-de-ginut-ptahi/490511#phot
    Категорія: У світі цікавого: ідеї, факти, коментарі | Опублікував: NovynA (02.04.2013)
    | Коментарів відвідувачі лишили: 1
    Всього коментарів користувачів сайту: 1
    avatar
    0
    1
    Зібрати б докупи це неадекватне,регіональне можновладне мурло, та скинути в той портал царства мертвих, щоб очистити державу від окупантів. Дивлячись по телебаченню на те, як києвляни закидували представників окупаційного режиму сніжками, цей час не загорами.

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz