Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вт, 04.08.2020, 14:38

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

День Захисника Вітчизни - 2011:

-32:

---18:

Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

 

Головна » Статті » Україна » Видатні постаті України

Бірюков Юрій Сергійович (волонтер)
  Ю́рій Сергі́йович Бірюко́в, також відомий як Фе́нікс (нар. 23 жовтня 1974) — український бізнесмен, який через створену ним групу волонтерів «Крила Фенікса» здійснює забезпечення українських військ в ході війни на сході України, радник президента Петра Порошенка (з серпня 2014), помічник міністра оборони (з жовтня 2014).

  Юрій Бірюков народився 23 жовтня 1974 року у Миколаєві. З 1981 по 1991 рік навчався в миколаївській школі № 22. Навчався у Дніпропетровському медичному інституті. Приблизно з 1994 року живе в Києві. Багато років працював у реанімації. До лютого 2014 року працював директором з розвитку в туристичній компанії. Володіє IT-бізнесом в США та агропроектом в Миколаївській області.

  З 1 грудня 2013 року брав участь у Євромайдані, був волонтером-медиком. У березні 2014 року створив групу волонтерів «Крила Фенікса», що займалася забезпеченням української армії після російської інтервенції до Криму та продовжила роботу з початком війни на сході України. 13 серпня 2014-го президент України Петро Порошенко призначив Бірюкова своїм радником, а 5 жовтня Бірюков був призначений помічником міністра оборони Валерія Гелетея з питань речового забезпечення Збройних сил України.

Після російської інтервенції до Криму та з початком війни на сході України Юрій Бірюков зайнявся допомогою українській армії. Створена ним група волонтерів «Крила Фенікса» закуповувала рації, спальні мішки, бронежилети, захисні каски. Бірюков організував виробництво бронежилетів, за півтора місяці доставивши в зону АТО більше двох тисяч бронежилетів. Також на зібрані групою кошти був відремонтований транспортний літак Ан-26 та побудований штаб для інженерно-технічного персоналу бригади під Миколаєвом.

Волонтери взяли під опіку 72-у гвардійську механізовану бригаду, 26-у Бердичівську артилерійську бригаду, 25-у Дніпропетровську десантну бригаду, 15-у Бориспільську бригаду транспортної авіації, 10-у Сакську бригаду морської авіації та 79-у Миколаївську десантну бригаду. Опіку над останньою Бірюков курирує особисто[5]. В серпні 2014-го за підтримки Бірюкова при 79-й оаембр створено 3-й добровольчий батальйон «Фенікс».

Станом на початок липня «Крила Фенікса» зібрали більше 10 мільйонів гривень пожертв. В середньому в день група отримує 250–300 тисяч гривень. Завдяки допомозі Юрія Бірюкова 21 липня 2014 року вдалося вивезти 80 тяжкопоранених солдат 79-ї окремої аеромобільної бригади з оточення терористів в Луганській області. Також він брав участь в організації повернення 8 серпня 2014-го десантників 79-ї оаембр до Миколаєва.

Одружений на Тетяні Бірюковій. Має двох дітей

Нагороди
Орден «За заслуги» III ступеня (23 серпня 2014) — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.
Орден Богдана Хмельницького III ст. (4 грудня 2014) — за громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності та безпеки Української держави.

Джерело: Вікіпедія.
Публікації про Юрія Бірюкова:

Герои нашего времени.
Как бизнесмен Юрий Бирюков помогал Майдану и армии

Бірюков Юрій Сергійович
«Герои нашего времени» — спецпроект Фокуса об украинцах, которые не ждут милости от природы, не пеняют на чиновников и не прячутся за спинами других. Наши герои знают, что нельзя отойти в сторону, когда нужно стоять; промолчать, когда нужно говорить; умыть руки, когда нужно действовать. До конца июня в каждом выпуске журнала — монологи героев нашего времени.
 

Я родом из Николаева, в Киеве живу 20 лет. До февраля работал директором по развитию в туристической компании. Полтора месяца провёл на Майдане, хозяин этого не оценил. Я не жалею, что ушёл.

Попал на Майдан 1 декабря. Сначала был приходящим, потом часто приходящим, потом стал волонтёром-медиком. У меня неоконченное медицинское образование. Много лет работал в реанимации, всякое видел.

У меня есть страх смерти, как у любого человека. Я не хочу умирать. Но те, кто вернулся на Майдан 19 февраля после 18-го, страха уже не чувствовали. 21 февраля у меня совсем психика поехала. После того как вынесешь десять трупов… Жена увезла меня на море, но я его почти не видел: всё время сидел в номере с ноутбуком, занимался распределением продуктов и медикаментов на Майдане. А когда приехал, начались события в Крыму, и я занялся армией.

Страницу в Facebook я создал ещё во время Майдана, ник «Крылья Феникса» использовал для маскировки. Я стал писать о происходящем, материть кого ни попадя (чиновников. — Фокус). Люди начали предлагать помощь. Сейчас помогают три десятка волонтёров.

Никакого фонда нет. «Крылья Феникса» — не юридические лицо. Это группа волонтёров, которая объединилась под моим логотипом. Многие советуют мне зарегистрировать юридическое лицо, чтобы было проще вести бухгалтерию. Наверное, нужно это сделать. Но мне не хочется тратить на это время.

У армии нет ничего, поэтому мы покупаем всё: рации, спальные мешки, бронежилеты, защитные каски. Кроме оружия. Но скоро и оружие будем покупать.

У нас нет разделения обязанностей, кому общаться с частями, кому размещать заказы на предприятиях. Кто-то из волонтёров помогает 72-й бригаде, кто-то — 25-й и т. д. Если возникает задача, за которую я боюсь браться из-за своей некомпетентности, пишу в Facebook и прошу помощи.

Я честно предупреждаю Министерство налогов и сборов: если хоть кто-то у меня на горизонте нарисуется, обеспечу тёплую, нежную встречу с десантниками, спецназовцами, артиллеристами, моряками, лётчиками, которым мы помогаем. Через мою персональную кредитную карточку прошло около 4 млн грн, все отчёты есть в Facebook. Должен ли я бояться? Нет, не должен. Пусть придут. Я не рассчитываю на патриотизм сотрудников Налоговой инспекции. Рассчитываю на чувство самосохранения. Я очень зол на наше государство.

Военные чиновники военным чиновникам рознь. Есть полковники, которые из-за тупости своего начальства не могут реализовать хорошие идеи. Иногда они обращаются с ними ко мне. С чинами выше у меня нет желания общаться.

Мы все соучастники того, что произошло. Каждый человек, получающий зарплату в конверте, каждый, кто не ходил на выборы или голосовал «для галочки». Не Янукович виноват. Все мы виноваты. Мы его создали, он — продукт нашей безответственности. Мы разграбили страну тем, что не платили налоги, мы разграбили армию.

Когда военные благодарят меня, говорят, что им стыдно принимать мою помощь, я им отвечаю, что стыдно мне за прошедшие 23 года. После этого мы жмём руки, и разговоров про стыд больше не возникает.

Я мечтаю выбросить телефон. За день звонят 150 тысяч раз, поэтому я не публикую свой номер в социальной сети. Очень хочу, чтобы это всё закончилось и можно было жить нормальной жизнью. Волонтёрство — долг, который хочу отдать. Но я понимаю, что всё это не устаканится в ближайшее время.

Я не вернусь в туризм. Я инвестор, есть проекты, в которые вкладывал, приносящие мне доход. Я могу вообще не работать. Мне неловко об этом говорить, но я обеспеченный человек.

Силы заниматься волонтёрской деятельностью мне придают пули, выковырянные из бронежилетов. Их периодически передают военные в подарок. У меня их уже около десятка.

Записала Ирина Гамалий


Джерело: Фокус.


 
Категорія: Видатні постаті України | Опублікував: vagonta (28.01.2015)
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:

ПОШУК за ключовими словами (тегами): волонтер Юрій Бірюков, Юрій Бірюков, Бірюков Юрій Сергійович, волонтер
Всього коментарів користувачів сайту: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz