Механізм державної сертифікації педагогічних працівників, передбачений законопроектом "Про освіту", включатиме перевірку знань шляхом тестування з предмета, що викладається. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, в який зокрема надається фінансово-економічне обґрунтування впровадження сертифікації.
Зокрема, зазначається, що на впровадження сертифікації учителів державою, у разі прийняття законопроекту буде виділено 100 млн. грн.
Розробники законопроекту зазначають, що сертифікація педагогічних працівників є неодмінним елементом системи забезпечення якості освіти.
"Вона є обов’язковою, оскільки має засвідчити спроможність особи здійснювати педагогічну діяльність, її компетентність", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.... Читати далі »
Міністерство освіти і науки звернулось до органів управління освітою та навчальних закладів з проханням провести в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах заходи присвячені Дню пам’яті жертв голодоморів. Відповідний лист підписаний заступником міністра Андрієм Гевко.
У Міносвіти зазначають, що 28 листопада 2015 року відповідно до указу президента в усіх населених пунктах України відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів. ... Читати далі »
У 2016 році випускний іспит з історії України учні 11-х класів складатимуть у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Іспит складатимуть як випускники, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів, так і ті випускники, яким необхідно отримати лише оцінку державної підсумкової атестації з предмета.
Виходячи з цього, тест ЗНО 2016 року з історії України буде складатись з двох частин.
Результат виконання завдань першої частини буде зарахований як державна підсумкова атестація з історії України.... Читати далі »
Згідно з останніми дослідженнями, переважна більшість учителів Великої Британії вважають, що відкриті атестаційні (в англійській термінології градуювальні, ‑ пер.) уроки є однією з основних причин стресів і тривожності у професії вчителя.
Значна кількість респондентів, які взяли участь у дослідженні, проведеному на замовлення Спілки університетів і коледжів Англії, заявили, що відкриті атестаційні уроки нагадують «бомбу з годинниковим механізмом», яка все частіше використовується в навчальних закладах як «дисциплінарний батіг» для «биття персоналу».... Читати далі »
Міністерством освіти і науки розробляється комплексна система оцінювання якості вищої освіти внутрішнього і зовнішнього рівнів. Про це, під час своєї участі у Міжнародній конференції "Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу", повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
За її словами, у поточному навчальному році планується запуск пілотного проекту зовнішнього незалежного оцінювання випускників бакалаврської програми... Читати далі »
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк анонсував звільнення декількох міністрів у своєму уряді. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на інтерв'ю прем’єра виданню Politico.
Зокрема, до числа трьох міністрів, яких планує замінити Яценюк впродовж найближчих двох тижнів, включено міністра освіти і науки Сергія Квіта.
За словами Яценюка, оновлення складу Кабміну необхідно після поразки прозахідної коаліції партіям олігархів та симпатикам Росії на місцевих виборах.... Читати далі »
Національно-патріотичне виховання є державною політикою і наразі є однією з основних задач Міністерства освіти і науки. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час зустрічі з ветеранами та учасниками АТО.
За його словами, Міністерство освіти і науки України, спираючись на освітян, студентство та громадських активістів реалізує системні кроки з реформуванню національно-патріотичного виховання та військово-патріотичної підготовки.
Після тривалої паузи, що була викликана невизначеністю з програмами зовнішнього незалежного оцінювання, у Міністерстві освіти і науки вирішили проводити тестування у 2016 році за минулорічними програмами.
Про прийняття такого рішення повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти, посилаючись на відповідний лист Міністерства освіти і науки.... Читати далі »
Міністерством освіти і науки внесено зміни до наказу МОН № 557, яким впорядковано умови оплати праці та затверджені схеми тарифних розрядів працівників навчальних закладів, освітніх та наукових установ.
Відповідні зміни внесено відповідно до урядової постанови від 16 вересня 2015 року № 731 "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".
Керівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ доручено установити посадові оклади працівників у таких розмірах:... Читати далі »
Верховна Рада України вже у листопаді може розглянути новий закон "Про освіту", який має покласти початок реформування української школи, а також вплинути на усіх учасників освітнього процесу. Пропонуємо читачу найбільш актуальні положення законопроекту, що стосуються питань середньої освіти.
Отже, закон, у разі його прийняття набере чинності з 1 січня 2016 року.
Однією з найбільш обговорюваних у суспільстві змін є перехід України на 12-річну школу. Передбачається, що після ухвалення закону, початкова освіта триватиме 5 років, базова середня освіта здобуватиметься впродовж 4 років, а здобуття профільної середньої освіти триватиме 3 роки. Навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної середньої освіти, у разі ухвалення закону, розпочнеться з 1 вересня 2017 року.... Читати далі »
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про порядок призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності за результатами конкурсного відбору.
У ході засідання уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підкреслив, що відповідно до постанови директори будуть обиратися не за вказівкою керівника області чи району, а конкурсною комісією, яка складатиметься з фахівців, представників громадськості, батьківських комітетів та навіть учнів.... Читати далі »
Міністерством освіти і науки розроблено Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Текст проекту документа у своєму Facebook оприлюднив міністр освіти і науки Сергій Квіт.
Документ містить ряд новацій, які після їх громадського обговорення, можуть стати нормами, що встановлять правила вступної кампанії у 2016 році.
Зокрема, проектом документа передбачено, що абітурієнти, які вступатимуть до українських вишів для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань,... Читати далі »
У Міністерстві освіти і науки підписано наказ, яким передбачено проведення Всеукраїнського конкурсу "Класний керівник року".
У відомстві зазначають, що метою конкурсу є сприяння зростанню престижності звання класного керівника, його ролі і статусу як компетентного педагога ХХІ століття.
Згідно з документом, конкурс "Класний керівник року" буде проведено серед класних керівників... Читати далі »
Незважаючи на проголошений Міністерством освіти і науки курс на скорочення звітної роботи, більшість освітян не відчувають реальних змін у напрямі дебюрократизації освітнього процесу. Про це свідчать результати опитування, що проведено Освіта.ua.
Зокрема, переважна більшість респондентів (85%), які взяли участь в опитування зазначають, що не відчули скорочення паперової роботи у своїй діяльності. Певне полегшення відчули 8%, а реальні зміни лише... Читати далі »