Міністр освіти і науки підписав наказ про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів, згідно з яким у цьому навчальному році буде проведено 21 учнівську олімпіаду та 12 учнівських турнірів.
Перший етап Всеукраїнських учнівських олімпіад буде проведено у жовтні, другий етап відбудеться у листопаді-грудні, у січні-лютому 2016 року проведуть третій етап шкільних олімпіад.
Кабінет Міністрів затвердив Порядок державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами. Відповідна постанова оприлюднена на Урядовому порталі.
Зокрема, документом визначено процедуру державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання осіб, які здобули вищу освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у вищих духовних навчальних закладах.... Читати далі »
Міністерством освіти надіслано рекомендації до відзначення 70-ї річниці завершення Другої світової війни, яких мають додержуватися загальноосвітні навчальні заклади. Рекомендації надано відповідно до указу Президента України від 24 березня 2015 р. № 169.
Відзначення річниці завершення Другої світової війни відбуватиметься 2 вересня, у день, коли разом із підписанням Акту капітуляції Японії було офіційно закінчено світову війну.... Читати далі »
Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час проведення розширеного засідання Кабінету Міністрів, в якому брали участь голови обласних державних адміністрацій, поінформував громадськість про основні тенденції освітньої галузі напередодні початку нового навчального року.
Міністр повідомив, що у 2015/16 навчальному році кількість учнів в українських школах збільшиться на 38 тисяч, а до перших класів цього року піде 414 тисяч дітей.... Читати далі »
Вже у вересні цього року на розгляд Верховної Ради буде представлено законопроект «Про освіту», яким передбачається 12-річне навчання у школі та закладено профільну старшу школу. Про це повідомила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун в програмі «Від першої особи» на радіо Ера 13 серпня 2015 року.
«Програми в школі перевантажені, і це одна із ключових причин подовження терміну навчання в школі до 12 років з тим, щоб вкласти в часові рамки той обсяг матеріалу, який необхідно знати за повну середню освіту», - повідомила Інна Совсун.... Читати далі »
У разі, якщо з фінансових причин нові підручники не будуть доставлені школам до початку нового навчального року, Міносвіти пропонує в навчально-виховному процесі використовувати підручники та матеріали інших років.
Про це йдеться у методичних рекомендаціях надісланих Міністерством освіти і науки України до загальноосвітніх навчальних закладів.
Рекомендації стосуються використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах при вивченні... Читати далі »
Через технічні проблеми в роботі Українського центру оцінювання якості освіти Міністерством освіти і науки ухвалене рішення про продовження вступної кампанії до вищих навчальних закладів до 2 серпня. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міносвіти.
Також, у зв’язку із тимчасовим призупиненням виконання певних функцій Українським центром оцінювання якості освіти, у Міністерстві освіти радять абітурієнтам, у яких виникли проблеми при подачі заяв дотримуватися наступних дій:... Читати далі »
В українській системі середньої освіти є криза. Про це заявив Арсеній Яценюк, під час виступу у програмі "10 хвилин із Прем'єр-міністром". За словами прем’єра, середня освіта має проблеми.
"Щойно завершилось зовнішнє незалежне оцінювання, 10 % наших дітей не здали тести з української мови, 25 % наших дітей не здали тести по математиці, а 70 % наших дітей не відповіли на питання коли була підписана Угода про асоціацію з Європейським Союзом. Це означає, що в системі середньої освіти є криза, яка виникла не вчора і не позавчора", - сказав прем’єр.... Читати далі »
Український центр оцінювання якості освіти склав рейтинг ліцеїв та гімназій за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, що було проведено у 2015 році. До рейтингу включено 723 українських гімназії та ліцеїв, що функціонують в системі загальної середньої освіти.
Рейтинг складено на основі загального рейтингу шкіл України за результатами тестування з української мови і літератури, що отримали випускники навчальних закладів.
Найбільше представництво у ТОП-200 найкращих ліцеїв та гімназій мають навчальні заклади столиці України – 49, Львівської області – 22, Івано-Франківської області ... Читати далі »
Міністерство освіти і науки України рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015-2016 навчальний рік Першим уроком, тематика якого відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що була затверджена у червні цього року. Про це йдеться у відповідному листі Міністерства освіти і науки до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.... Читати далі »
23 липня 2015 року в Єдиній державній електронній базі з питань освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра зареєстровано 1 396 681заяв від 412 690 вступників.
У тому числі:
21 липня 2015 року в студії ПАТ «Укртелеком» за участю Міністра освіти і науки Сергія Квіта відбулася селекторна нарада з головами обласних та Київської міської державних адміністрацій з питань реформування галузі освіти та мережі освітніх закладів.
У нараді взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський, заступник Міністра-керівник апарату Олег Дерев’янко, керівники та фахівці департаментів МОН.
Під час селекторної наради Сергій Квіт підкреслив важливість розуміння процесу реформ в освіті.... Читати далі »
В Україні 10 липня розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів, яка вперше проходитиме за новим законом про вищу освіту
Абітурієнти можуть подати одночасно максимум 15 заяв (до п'яти вишів і на три спеціальності в кожен), надавши кожній певну пріоритетність, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Укрінформ. Таким чином, вступники зможуть позначити, де хочуть навчатися найбільше: заява з пріоритетом №1 - найбільш бажаний варіант, №15 - наймеш бажаний.... Читати далі »
Наступного навчального року всі випускники шкіл, а також учні які здобуватимуть загальну середню освіту у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації складатимуть шкільні іспити у формі ЗНО. Про це, за результатами засідання Колегії Міністерства освіти і науки, у своєму Facebook повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
За його словами, у 2015/16 навчальному році, перелік предметів, з яких можна буде скласти ЗНО, не зміниться.
Усі випускники шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО з трьох обов’язкових предметів:... Читати далі »