Баштанка.НЕТ

Нд, 22.12.2024, 19:44

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники України
Українські військові-захисники російсько-української війни
Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство, культура, освіта, наука
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • почати грати в слоти
  • казино з великим вибором
  • де знайти інформацію про Столицю розваг
  • увійти в Місто Слотів
  • Трубогиби
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    Фотографія 7:

    Змагання з волейболу:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

     

    Головна » Статті » Україна » Видатні постаті України

    Яценюк Арсеній Петрович - біографія


    Біографія А. Яценюка з офіційного сайту: Український політик, економіст, юрист. Голова Політичної ради Партії «Народний Фронт». Прем’єр-міністр України.

    27 листопада 2014 року Кабінет міністрів України під головуванням Арсенія Яценюка склав повноваження перед новообраною на позачергових виборах народних депутатів України Верховною Радою VIII скликання. Цього ж дня Арсеній Яценюк знову призначений Прем’єр-міністром України.

    Із 22 вересня 2014 року - голова Політичної ради Партії «Народний Фронт».

    27 лютого 2014 року рішенням Верховної Ради України призначений на посаду прем'єр-міністра України.

    Яценюк Арсеній Петрович

    У 2014 році зупинив членство у ВО «Батьківщина».

    Із червня 2013 року – голова Політичної ради партії ВО «Батьківщина».

    Із 2012 року - народний депутат Верховної Ради України сьомого скликання, голова парламентської фракції ВО «Батьківщина», один із лідерів Об'єднаної опозиції.

    Із 2008 року - народний депутат Верховної Ради України шостого скликання. Лідер партії «Фронт Змін».

    2007 – 2008 роки – Голова Верховної Ради України.

    2007 рік – Міністр закордонних справ України, член РНБОУ.

    2006 – 2007 роки – перший заступник Голови Секретаріату Президента - представник Президента в Кабінеті міністрів.

    2005 –2006 роки – Міністр економіки України.

    2005 рік – перший заступник голови Одеської облдержадміністрації.

    2003 – 2005 роки – перший заступник голови Національного банку України, в. о. голови НБУ.

    2001 – 2003 роки – міністр економіки Автономної Республіки Крим.

    1998 – 2001 роки – консультант кредитного департаменту, радник голови правління, заступник голови правління банку "Аваль".

    1992 – 1997 роки – президент юридичної фірми "ЮРЕК-ЛТД", м. Чернівці.

    2001 рік - закінчив Чернівецький торгово-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету.

    1996 рік - закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, юридичний факультет, спеціальність - правознавство.

    1991 рік - закінчив спеціалізовану середню школу №9 ім. Панаса Мирного в місті Чернівці.

    Дружина - Терезія Яценюк, голова Наглядової ради Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

    Доньки - Христина та Софія, навчаються у школі.

    Джерело: офіційний сайт А. Яценюка


    Біографія А. Яценюка з Вікіпедії:
     
    Народився 22 травня 1974 в місті Чернівці у родині історика Петра Івановича Яценюка та філолога Марії Григорівни Яценюк (в дівоцтві — Бакай).

    Батько — Яценюк Петро Іванович, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, заступник декана. На цьому ж факультеті викладає історію і його двоюрідний брат — Тадей Яценюк[5].

    Мати — Марія Григорівна Бакай, викладачка французької мови факультету іноземних мов Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

    Одружений з Терезою Вікторівною Яценюк (в дівоцтві — Гур) (народилася у 1970). Подружжя має дві доньки — Христину та Софію.

    Освіта

    У 1991 закінчив з відзнакою спеціалізовану англомовну середню школу № 9 імені Панаса Мирного в Чернівцях.[6] До того деякий час навчався в міській школі № 1 в Коломиї.

    У 1996 — юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича зі спеціальності «правознавство».

    У 2001 здобув другу вищу освіту зі спеціальності «облік та аудит» в Чернівецькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету.

    У 2004 здобув науковий ступінь кандидата економічних наук в Українській академії банківської справи, захистивши дисертацію на тему «Організація системи банківського нагляду і регулювання в Україні».

    Робота у приватному секторі

    Під час навчання стає співзасновником юридичної компанії «Юрек-Лтд» та працює на посаді її президента з 1992 по 1997.

    У 1998–2001 працює консультантом кредитного департаменту, радником голови правління, заступником голови правління АППБ «Аваль».

    Політична кар'єра
    Міністр економіки Автономної республіки Крим

    19 вересня 2001 почалася політична кар'єра Арсенія Яценюка. В цей день Верховна Рада Автономної Республіки Крим обрала його виконувачем обов'язків Міністра економіки Автономної Республіки Крим в уряді Валерія Горбатова. 21 листопада того ж року рішенням кримського парламенту Арсеній Яценюк став повноцінним Міністром економіки. 29 квітня 2002 Арсеній Яценюк разом з усім урядом подає у відставку, тому що до роботи приступила новообрана Верховна Рада Криму. І хоча в той же день виконувачем обов'язків голови ради міністрів замість Валерія Горбатова став Сергій Куніцин, Арсеній Яценюк зберіг свою посаду. Вже 15 травня він удруге повноцінно очолив Міністерство економіки. Однак на цій посаді Арсеній Яценюк пробув менше року, будучи переведеним на нову роботу в Київ.

    Перший заступник Голови Національного банку України, в.о. Голови Нацбанку

    У січні 2003 голова Національного банку України (НБУ) Сергій Тігіпко призначив Арсенія Яценюка своїм першим заступником. Коли Сергій Тігіпко 4 липня 2004 став главою виборчого штабу кандидата в Президенти України Віктора Януковича, Арсенію Яценюку доручили виконувати обов'язки глави НБУ до кінця передвиборної кампанії. Цей етап його діяльності тривав до 16 грудня, поки Верховна рада України не прийняла відставку Сергія Тігіпка й не призначила новим керівником НБУ Володимира Стельмаха.

    30 листопада 2004, під час політичної кризи, Арсеній Яценюк видав постанову НБУ № 576/2004 («Про тимчасові заходи відносно діяльності банків»)[11] про тимчасову заборону на дострокове зняття банківських вкладів, що запобігло можливим негативним наслідкам політичного протистояння. У лютому 2005 Арсеній Яценюк подав у відставку й був звільнений із займаного ним поста.

    Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації

    9 березня 2005 голова Одеської обласної державної адміністрації Василь Цушко призначив Арсенія Яценюка своїм першим заступником. На цій роботі він працював до свого призначення на пост міністра економіки України, яке відбулося 27 вересня того ж року.

    Міністр економіки України

    27 вересня 2005 Арсеній Яценюк був призначений міністром економіки України в уряді Юрія Єханурова. 25 травня 2006 новообрана Верховна Рада України 5 скликання відправила уряд у відставку, доручивши йому при цьому продовжувати виконувати свої обов'язки до обрання нового. Через парламентську кризу Арсеній Яценюк працював у режимі виконувача обов'язків більше двох місяців, поки 4 серпня не був відправлений у відставку разом з усім Кабінетом міністрів.

    Заступник Глави Секретаріату президента України

    20 вересня 2006 Президент України Віктор Ющенко призначив Арсенія Яценюка першим заступником глави Секретаріату президента України — представником Президента України в Кабінеті Міністрів України. Яценюк очолював Спеціальну комісію Секретаріату Президента України з реформування СБУ.[12] Крім того, з 25 вересня 2006 Арсеній Яценюк був призначений членом Ради Національного банку України, а також членом наглядацьких рад ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» і ВАТ «Державний ощадний банк України». Від виконання останніх двох посад він був звільнений 13 березня 2007. 21 березня 2007 Арсеній Яценюк був затверджений на посаді міністра закордонних справ України та припинив свою діяльність у Секретаріаті Президента.

    Міністр закордонних справ України

    21 березня 2007 426 голосами з 450 Верховна рада України обрала Арсенія Яценюка міністром закордонних справ України. Його кандидатура була запропонована Президентом України Віктором Ющенком після того, як парламент двічі (22 лютого і 20 березня) відхилив кандидатуру Володимира Огризка. При поданні своєї кандидатури 21 березня 2007 Арсеній Яценюк зробив наголос на пріоритеті економіки в зовнішній політиці країни. За його словами, зовнішня політика України повинна стати реалістичною, прагматичною і прогнозованою. Основний курс України, на думку Арсенія Яценюка, — євроінтеграція та вихід на європейські ринки. Росію він назвав надзвичайно важливим партнером України. У день свого призначення на пост міністра Арсеній Яценюк був включений також до складу Ради національної безпеки та оборони України (РНБОУ).

    Майже все перебування Арсенія Яценюка на посаді міністра закордонних справ припало на час гострої політичної кризи, яка призвела до розпуску українського парламенту указом президента України від 2 квітня 2007.

    5 липня партійний Блок «Наша Україна — Народна самооборона» висунув Арсенія Яценюка кандидатом у народні депутати Верховної ради України під третім номером свого виборчого списку. Через це 17 серпня Яценюк пішов у неоплачувану відпустку, але щоб не втратити контроль над Міністерством закордонних справ, цю відпустку, що тривала до кінця вересня, він час від часу переривав. У другий раз Арсеній Яценюк пішов у відпустку 6 грудня, через два дні після свого обрання на пост Голови Верховної ради України. 18 грудня Верховна Рада України відправила його у відставку з поста міністра закордонних справ.

    Голова Верховної Ради України

    23 листопада 2007 Арсеній Яценюк прийняв присягу народного депутата Верховної Ради України, а вже 4 грудня 2007 за результатами таємного голосування він став дев'ятим головою українського парламенту. За його кандидатуру віддали свої голоси 227 депутатів, що представляли фракції «Наша Україна — Народна самооборона» і «Блок Юлії Тимошенко».

    21 грудня 2007 Президент України вивів Арсенія Яценюка зі складу Ради національної безпеки та оборони України, тому що за посадою голова парламенту на відміну від глави МЗС не повинен обов'язково бути членом цієї установи. Однак у той же день Арсеній Яценюк знову був уведений до складу РНБОУ указом президента України № 1242/2007.

    17 вересня 2008 Арсеній Яценюк подав у відставку у зв'язку із припиненням існування правлячої коаліції. 11 листопада пройшло таємне голосування із приводу прийняття відставки Арсенія Яценюка. Однак дане голосування було визнано недійсним, тому що в ньому взяли участь лише 109 депутатів при необхідних 226. 12 листопада народні депутати Верховної Ради України змінили процес прийняття відставки Голови парламенту — таємне голосування було замінено відкритим. За відставку проголосували 233 депутати і таким чином рішення було прийнято. 21 листопада 2008 Президент України вивів Арсенія Яценюка зі складу РНБОУ своїм указом № 1060/2008.

    У цей же період через конфлікт[13][14] Яценюка із заступником начальника спецпідрозділу ДАІ «Кобра» підполковником Кожею, підполковник і два його підлеглих були звільнені «за дискредитацію служби», а підрозділ згодом розформовано наказом міністра внутрішніх справ Юрія Луценка[15][16]

    15 січня 2009 обраний членом Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я.

    Прем'єр-міністр України

    27 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала 371 голосом «за» призначення Арсенія Яценюка прем'єр-міністром України. Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов зазначив, що це рекордна кількість голосів за історію голосувань кандидатур на цю посаду[17].

    12 березня Арсеній Яценюк провів переговори з президентом США Бараком Обамою[18].

    Демарш відставки

    24 липня 2014 внаслідок розпаду парламентської коаліції після виходу з неї партій «Удар» та «Свобода», Арсеній Яценюк під час виступу з трибуни оголосив про самоусунення з посади прем'єр-міністра України, висловив небажання вступати в альтернативну коаліцію з залишками Партії регіонів і Комуністичної партії України. Головою Верховної Ради України Олександром Турчиновим було запропоновано фракціям «Удар» та «Свобода» (за основною участю яких відбувся розпад коаліції) внести технічну кандидатуру на посаду прем'єр міністра України.[19].

    Подія викликала широкий резонанс як серед прихильників так і серед скептиків, причому, об'єднувала всіх спільна думка, що зміна влади далась занадто дорогою ціною щоб приймати наразі відставку.

    28 липня 2014 повернувся до виконання обов'язків Прем'єр-міністра України, провівши закрите засідання, на якому розглянули законопроекти щодо внесення змін до держбюджету на 2014 рік.

    31 липня 2014 на засіданні Верховної Ради заява щодо відставки не була прийнята, та отримала 16 голосів «за», та 103 «проти».

    Переобрання

    4 листопада після парламентських виборів Президент України Петро Порошенко підтримав кандидатуру Арсенія Яценюка на посаду прем'єр-міністра України[22]. 27 листопада Верховна Рада 341 голосом підтримала обрання Яценюка головою уряду[23]. 15 грудня А. Яценюк на спільній прес-конференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом в штаб квартирі НАТО заявив про відновлення курсу України на членство у Північноатлантичному альянсі[24].

    9 грудня 2014 року Яценюк заявив, що Україна почала процедуру подачі позову до Міжнародного суду ООН проти Росії за порушення антитерористичної конвенції. Суму збитків від бойових дій на сході України Яценюк оцінив у 8 мільярдів доларів[25].

    15 лютого 2015 року Яценюк запропонував поставити питання про репарації з боку Російської Федерації за відновлення Донецької та Луганської областей[26].

    Партійна кар'єра

    Лідер політичної партії «Фронт Змін»

    З 28 листопада 2009 — лідер політичної партії «Фронт Змін». У 2010 Арсеній Яценюк взяв участь у виборах президента України. Посів 4 місце, отримавши 6,96% голосів виборців. Політична партія «Фронт Змін» уперше взяла участь у місцевих виборах 31 жовтня 2010, на яких посіла третє місце по Україні, отримавши голоси майже 7% українців (відсоток підтримки рівний по всій території України). Загалом депутатами різних рівнів від партії стали 2827 осіб. 12 представників «Фронту Змін» стали мерами міст.

    Юлія Мостова у статті у «Дзеркалі тижня» від 12 серпня 2011 стверджувала, що на початку літа 2011 було проведено соціологічне дослідження, вибірка якого у 30 разів перевищувала стандартну, в ході якого було з'ясовано, що Арсеній Яценюк переконливо переміг би чинного Президента Віктора Януковича у другому турі президентських виборів[27].

    «Об'єднана опозиція»

    У квітні 2012 лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк і лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко оголосили про формування спільного списку для участі у парламентських виборах[28]. 23 квітня Яценюк та Турчинов оголосили про підписання Декларації єдності.[29] 12 травня відбувся Форум, на якому було презентовано програму від Об'єднаної опозиції.[29] У червні 2012 Яценюк був обраний головою ради Об'єднаної опозиції «Батьківщина»[30].

    У липні 2012 Арсеній Яценюк та інші члени «Фронту змін» припинили членство в партії, щоб взяти участь в парламентських виборах за списком «Батьківщини» як безпартійні[31]. Ще в квітні Яценюк підкреслював, що «„Фронт змін“ існував і буде існувати»[32], але також заявляв, що об'єднання опозиції може закласти основу для створення єдиної партії[33].

    За підсумками жовтневих парламентських виборів «Об'єднана опозиція» отримала 62 місця (25,54% голосів) за партійним списком і ще 39, вигравши в 39 мажоритарних округах — в загальній складності отримавши 101 місце в парламенті[34]. 11 грудня 2012 Яценюк був обраний головою фракції ВО «Батьківщина», раду «Об'єднаної опозиції» замість нього очолив Олександр Турчинов.

    4 червня 2013 з'їзд партії «Фронт Змін» одностайно ухвалив рішення про об'єднання з ВО «Батьківщина» шляхом ліквідації та вступу членів «Фронту Змін» до «Батьківщини». 15 червня 2013 на урочистому з'їзді Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк отримав партійний квиток «Батьківщини» та був обраний головою Політичної ради «Батьківщина».

    Член Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

    Акція «Вставай, Україно!»

    Докладніше: Вставай, Україно!

    Основні опозиційні партії 14 березня розпочали всеукраїнську акцію «Вставай, Україно!». Акції пройдуть під гаслами про відставку президента Віктора Януковича і дострокові президентські вибори, а також за соціальні та економічні права. Очолили акцію Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та Віталій Кличко[36]

    18 квітня у Києві пройшла заключна акція в рамках кампанії «Вставай, Україно!». Прибічники опозиційних політичних сил зібралися на Європейській площі, рушивши дещо згодом на Софійську площу. Лідери опозиції Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Віталій Кличко підписали спільну декларацію[37] про координацію дій, у якій було зафіксовано рішення підтримати єдиного кандидата від опозиції у другому турі на наступних президентських виборах.[38]

    «Народний фронт»

    10 вересня 2014 року з'їзд партії «Народний фронт» обрав прем'єр-міністра Арсенія Яценюка головою своєї політичної ради.[39].

    На позачергових Парламентських виборах 2014 року за Народний Фронт віддали голоси 22,14% виборців (3 487 649 голосів), що дозволило партії отримати 64 місця за пропорційною системою. Ще 18 осіб відібралось за одномандатними округами.

    Нагороди

    Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (7 лютого 2008) — за значний особистий внесок у забезпечення інтеграції України до Світової організації торгівлі[40]
    Медаль «На славу Чернівців» (2008)[41]

    Випадки з життя

    Арсеній Яценюк за власні гроші збудував та встановив в Чернівцях пам'ятник імператору Австро-Угорщини Францу Йосифу Першому, який було урочисто відкрито 4 жовтня 2009.
    11 квітня 2011 Арсеній Яценюк повідомив у своєму мікроблозі у Фейсбуці про те, що вперше за 10 років заплатив штраф за порушення Правил дорожнього руху.

    Мультимедіа

    Арсеній Яценюк став прототипом персонажа Кролика Сені в українському мультсеріалі Казкова Русь.

    Джерело: Вікіпедія


    Біографія А. Яценюка з сайту Політрада:

    Родился 22 мая 1974 года в Черновцах. С серебряной медалью окончил среднюю школу. Родители Арсения - преподаватели Черновецкого государственного университета. Отец в детстве цитировал мне Степана Руданского: Вчися, мій сину, вчися багато, бо ти дурнем зостанешся, а я твоїм татом. Чем, собственно, я и занимался, - вспоминает Арсений Петрович (Галицкие контракты, апрель, 2003 г.). Семья Яценюк была дружна в Черновцах с семьей Назария Яремчука.

    В 1996 году окончил Черновецкий государственный университет им. Федьковича. По образованию - юрист. Как вспоминают преподаватели, со второго курса Арсений на парах практически не появлялся - занимался бизнесом. Диплом он хотел писать и защищать на английском языке. Но Яценюку было в этом отказано - потому что члены комиссии достаточно не владели этим языком. В 2001 году окончил Черновецкий торгово-экономический институт Киевского национального торгово-экономического университета. Специальность - учет и аудит.В начале девяностых годов, как говорит Арсений Петрович, он вместе с друзьями торговал машинами на рынке: И я совершенно этого не стесняюсь!.. Это большой жизненный опыт (Факты, 1 июня 2007 г.).

    В декабре 1992 года основал юридическую фирму ЮрЭк Лтд, которая занималась вопросами приватизации. Говорят, что свой бизнес он вел вместе с сыном тогдашнего губернатора Ивана Гнатишина. Организационное содействие в создании фирмы, утверждает Арсений Яценюк, ему оказала заведующая кафедрой финансового права Киевского госуниверситета Лидия Константиновна Воронова. Правда, среди тогдашних покровителей Яценюка называют нынешнего министра труда и социальной политики Михаила Папиева, Игоря Плужникова, Виктора Короля и Геннадия Москаля. Тогда же его представили председателю правления АКБ Аваль Федору Шпигу. Это сыграло в судьбе Арсения Яценюка решающую роль. В январе 1998 года он пришел работать в банк на должность консультанта и за три года сумел пройти путь от рядового сотрудника до заместителя председателя правления АКБ Аваль.

    В сентябре 2001 года Яценюк отправился в Крым, где он получил должность исполняющего обязанности министра экономики Совета министров Автономной Республики Крым. Первое голосование по кандидатуре Яценюка крымский парламент провалил. Как вспоминает сам Арсений Петрович, против него тогда выступил председатель Верховного Совета АРК Леонид Грач. Но через несколько месяцев парламент сменил свое отношение к Яценюку и дал добро на назначение его министром экономики. С января 2003 года - первый заместитель председателя Национального банка Украины. В 2004 году, когда Сергей Тигипко ушел работать в штаб Виктора Януковича, Арсений Яценюк руководил Национальным банком. Именно тогда он проявил свои таланты, не дав рухнуть национальной валюте и банковской системе страны. Я ночь просидел в интернете, пытаясь найти похожую ситуацию в мировой практике. Ничего подобного не было. На утро я издал распоряжение Национального банка Украины, которым было запрещено досрочной выдавать депозиты, - вспоминает Арсений Петрович (Страна.RU, 21 марта 2007 г.).

    В феврале 2005 года по инициативе нового главы НБУ Владимира Стельмаха Арсений Петрович подал в отставку. Причина - разность взглядов на дальнейшее развитие украинской банковской. Тогда Яценюк вынужден был отправиться в Одессу, где получил должность первого заместителя председателя областной государственной администрации Василия Цушко. По словам социалиста Ивана Бокия, в то время Арсений Петрович с Цушко были как два крыла одного тела. В сентябре 2005 года после назначения премьер-министром Юрия Еханурова Яценюк получил должность министра экономики Украины. Через год он - первый заместитель главы президентского Секретариата, представитель президента в правительстве. В это время Яценюк курировал Службу безопасности Украины. В 2006 году в Топ-100 самых влиятельных людей Украины, которых ежегодно определяет журнал Корреспондент, Арсений Яценюк занял 28-ю позицию. В конце 2006 года Арсения Петровича прочили на место главы партии Народный Союз Наша Украина. Впрочем, Яценюк ограничился лишь вхождением в НУ-НС. В марте 2007 года, когда кандидатура Владимира Огрызко трижды была провалена в Верховной Раде, Арсений Яценюк был назначен министром иностранных дел.

    В 2007 году в Топ-100 самых влиятельных людей Украины, которых ежегодно определяет журнал Корреспондент, Яценюк занял 12-ю позицию. На парламентских выборах 2007 года избран в Верховную Раду по списку блока Наша Украина - Народная самооборона (№3). Во время избирательной кампании Арсений Яценюк входил в семерку спикеров, которые были уполномочены выступать от имени блока НУНС. В ноябре 2007 года компания ФОМ-Украина провела опрос, чтобы выяснить, кого они хотели бы видеть спикером парламента. В поддержку Арсения Яценюка выступило всего лишь 0,7% респондентов. 4 декабря 2007 года избран председателем Верховной Рады Украины. Тогда Виктор Ющенко заявил, что надеется на то, что Арсений Яценюк сумеет объединить парламент. В 2007 году в рейтинге журнала Фокус 200 самых влиятельных украинцев Арсений Яценюк занял 8-е место.

    В мае 2008 года имя Яценюка фигурировало среди возможных кандидатов на пост председателя партии Единый центр, на что Арсений Петрович ответил: Я не собираюсь возглавлять никакой политический проект.А если и придется когда-то возглавить, то лишь тот, который создам лично. В 2008 году в Топ-100 самых влиятельных украинцев, которых определил журнал Корреспондент, Яценюк занял 8-е место. 17 сентября 2008 года в связи с развалом оранжевой коалиции подал в отставку с должности спикера парламента. В то же время Яценюк заявил о намерении создать свой политический проект.


    Джерело: Політрада

    Біографія А. Яценюка з сайту Хто є хто:
     

    Дата рождения: 22 мая 1974 года

    Место рождения: город Черновцы, СССР.

    Национальность: еврей.

    Сам Яценюк утверждает, что он украинец в третьем поколении.

    Издание DailyUa пишет:
    «Зачем еврей Яценюк просто отчаянно настаивает на том, что он украинец в третьем поколении, если уже ближайшее к нему родительское колено явно еврейской национальности. Более того, мама Яценюка, чья девичья фамилия Бакай, принадлежит к древнему иудейскому роду, который известен миру благодаря авторитетнейшему толкователю Талмуда – раввина Бакаи

    Как известно, национальность у евреев определяется по матери.

    Супруга Яценюка Тереза (в девичестве Гур, на иврите — Гер) тоже еврейского происхождения. Ее предки принадлежали к династии хасидских цаддиков из города Гура-Кальварья (расположен в 30 км к юго-востоку от Варшавы; известен также под названием Новый Ерузалем), в котором около половины населения к концу 19 в. составляли евреи.

    Как известно чистокровные евреи женятся на «своих».

    Прозвище: Писяй, Кролик, Сеня. «Кролик» придумала газета «Комсомольская правда в Украине». Политический «киндер-сюрприз»

    журналист Леонид Титов для портала «Вслух» привёл немало интересного о школьных и студенческих годах Яценюка.
    «Писяй имел увлечение. Он… вел досье на всех одноклассников, для чего завел журнал, куда вклеил фото учеников, разрезав виньетку для третьего класса. Причем, класс был рассортирован на две категории: на подчиненных Писяя и на его врагов.» 

    Образование:

    1996 г. — Черновицкий государственный университет, юрист.

    2001 г. — Черновицкий торгово-экономический институт Киевского торгово-экономического университета, «учет и аудит».

    Учёная степень: Кандидат экономических наук.

    Род занятий:  украинский политический и государственный деятель

    Увлечения: Яценюк  любит водить машину, любит заниматься в тренажерном зале. Увлекается огнестрельным оружием и даже имеет несколько пистолетов и ружей в своей коллекции.

    Также известно, что в детстве Яценюк увлекался коллекционированием марок и спичечных этикеток. В настоящее время к этим увлечениям добавилась еще и нумизматика.

    Блоги, личные страницы:

    http://yatsenyuk.org.ua/

    http://openukraine.org/ua (сайт фонда)

    http://frontzmin.ua/ru.html  (сайт партии)

    СЕМЬЯ

    Отец: Петр Иванович Яценюк. Родился 12 июля 1941 года в селе Костирживки, Буковина. По специальности преподаватель истории. Специализируется на истории России, Германии и стран Латинской Америки. До 2002 года работал заместителем декана исторического факультета Черновицкого университета.

    Мать: Мария Григорьевна Яценюк. Родилась 21 ноября 1943 года в селе Княждвир  Ивано-Франковской области. Девичья фамилия матери Яценюка – Бакай. Работала преподавателем французского языка в университете.

    Сестра: Алина Петровна Стил (она же – Джонс). Родилась 30 сентября 1967 года. С 1999 года по настоящее время проживает в США (г. Санта-Барбара), работает менеджером. Имеет дочь Ульяну, которая приходится Арсению Петровичу племянницей). Ульяна учится в Калифорнийском университете.

    Жена: Терезия Викторовна Яценюк (девичья фамилия Гур). Родилась в 1970 году. В настоящее время не работает (по другим данным находится в декретном отпуске). Последняя занимаемая должность – референт в банке Аваль (в настоящее время «Райффайзен Банк Аваль»).

    Дети:

    Дочь Кристина, родилась в 1999 году.
    Дочь София, родилась в 2004 году.

    ИМУЩЕСТВО, МАТЕРИАЛЬНОЕ СОСТОЯНИЕ

    2005 г. - Арсений Яценюк официально задекларировал доход в 3 млн. грн. В тот год он продал свои акции в банке «Аваль».

    2006 г. - согласно декларации,  он заработал 730 тыс. 529 грн. Из них проценты от вкладов составили 534 тыс. 845 грн., авторское вознаграждение (гонорар) и доходы от преподавательской деятельности — 3 тыс. 514 грн.

    Яценюк владеет:

    - земельным участком площадью 3012 кв. м,
    — жилым домом (298,3 кв. м),
    — квартирой (118 кв. м),
    — дачным домом (114,5 кв. м),
    — гаражом (45,2 кв.м).
    — в собственности — автомобили Skoda и Mercedes.

    На счетах в банках у Яценюка 3 млн. 735 тыс. 721 грн., в уставные фонды предприятий он внес 28 тыс. 232 грн.

    Яценюк с семьей с 2003 года живёт под Киевом (в селе Новые Петровцы), которые находятся по соседству с резиденцией Виктора Януковича.

    БЛАГОТВОРИТЕЛЬНОСТЬ

    Арсений Яценюк возглавляет благотворительный Фонд «Open Ukraine». Фонд основан в 2007 году.
    Председателем наблюдательного совета Фонда является жена Арсения Яценюка – Терезия.
    По данным декларации Арсения Яценюка за 2011 год он потратил на благотворительность 596 тысяч гривен .

    КАРЬЕРА
    ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ

    Сразу после 11 класса Яценюк с друзьями продавал машины на авторынке.

    Декабрь 1992 г. - будучи студентом второго курса, основал юридическую фирму «ЮрЭк лтд», которая занималась вопросами приватизации. По данным СМИ, бизнес он вел совместно с сыном тогдашнего губернатора Черновицкой области Ивана Гнатишина.

    Сентябрь 1997 г. - Яценюк стал временно безработным. Параллельно с этим он переехал в столицу Украины – Киев. Уже в январе 1998 года был нанят на должность консультанта в кредитный департамент Акционерного почтово-пенсионного банка «Аваль». Менее, чем за год от рядового консультанта Арсений Петрович продвинулся до советника председателя правления данного банка. Последний месяц работы в данном финучреждении Яценюк провел в статусе заместителя председателя.

    ПОЛИТИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ

    Следующий этапом карьеры стала должность Министра экономики АРК. По слухам, в министерское кресло Яценюка лично приглашал тогдашний председатель Совета министров Крыма Валерий Горбатов.

    29 апреля 2002 г. - вместе со всем советом министров подал в отставку. Однако Яценюк нашел общий язык с новым председателем совета Сергеем Куницыным и сохранил министерское кресло. Уже 15 мая 2002 года он во второй раз полноценно возглавил крымское министерство экономики.

    Январь 2003 г. — Председатель Национального банка Украины Сергей Тигипко пригласил Яценюка в НБУ на должность первого заместителя.

    2004 г. — (с июля) Яценюк, благодаря тому, что Тигипко руководил избирательным штабом кандидата в президенты Украины Виктора Януковича, стал исполняющим обязанности главы НацБанка. Но Янукович проиграл выборы и Тигипко был уволен с должности главы НБУ. Яценюк подал в отставку в феврале 2005 года.

    Яценюк переехал в Одессу, где местный губернатор Цушко 9 марта 2005 года назначил его своим первым замом. В Одессе Яценюк пробыл не долго, уже 27 сентября того же года он был назначен Министром экономики в правительстве Юрия Еханурова.

     Но вскоре вместе со всем правительством был отправлен в отставку новоизбранной Верховной Радой Украины. Правда, не смотря на отставку, которая официально была 25 мая 2006 года, Яценюк, как и другие члены КабМина, прибывал в должности с приставкой «и. о.» еще до августа.

     20 сентября 2006 года президент Украины Виктор Ющенко назначил Арсения Яценюка первым заместителем главы Секретариата президента Украины — представителем президента Украины в Кабинете Министров Украины.

     с 25 сентября 2006 года Яценюк являлся членом совета НБУ, а также членом наблюдательных советов ОАО «Государственный экспортно-импортный банк Украины» и ОАО «Государственный сберегательный банк Украины». От исполнения последних двух должностей он был освобождён 13 марта 2007 года.

     21 марта 2007 года Арсений Яценюк был утверждён в должности министра иностранных дел Украины и прекратил свою деятельность в секретариате.

    В день своего назначения на пост министра Арсений Яценюк был включён в состав СНБО Украины.

     18 декабря 2007 года Верховная рада Украины отправила его в отставку.

     23 ноября 2007 года Арсений Яценюк принял присягу депутата Верховной рады Украины, а уже 4 декабря 2007 года по итогам тайного голосования стал восьмым председателем украинского парламента. За его кандидатуру отдали свои голоса 227 депутатов.

     21 декабря 2007 года президент Украины вывел Арсения Яценюка из состава Совета национальной безопасности и обороны Украины, так как по должности глава парламента в отличие от главы МИД не должен быть членом данного органа власти. Однако в тот же день Арсений Яценюк опять был введён в состав СНБО.

     17 сентября 2008 года Арсений Яценюк подал в отставку в связи с прекращением существования правящей коалиции.

     21 ноября президент Украины вывел Арсения Яценюка из состава СНБОУ.

     16 декабря 2008 года Яценюк объявил о планах создания политической партии на основе общественной инициативы «Фронт Змін».

      В 2009 году Яценюк активно начал президентскую кампанию, и эксперты прогнозировали ему третье место. Однако ближе к дате выборов активность экс-спикера снизилась, и по итогам голосования он занял четвертое место.

     С декабря 2012 года — народный депутат VII созыва от Батькивщины (№2 в списке объединенной оппозиции). В парламенте возглавил фракцию Всеукраинского объединения Батькивщина. Член комитета ВРУ по делам пенсионеров, ветеранов и инвалидов.

     26 февраля 2014 года Яценюк был назначен Премьер-министром Украины. На следующий день Яценюк заявил, что складывает свой депутатский мандат и отказывается от дальнейшего участия в президентской гонке.

    УБЕЖДЕНИЯ, ЦИТАТЫ

     Арсений Яценюк за:
     - повышение цен на транзит российского газа по территории Украины;
     - долгосрочный газовый контракт Украины с Россией;
     - создание миротворческого контингента ГУАМ;
     - участие Украины в экономических проектах ЕЭП;
     - принятие ООН экологической конституции Земли.
     
     Арсений Яценюк против:
     - скрытой приватизации украинской ГТС;
     - того, чтобы политические силы на парламентских выборах спекулировали на теме русского языка и НАТО;
     - таможенного союза в рамках ЕЭП;
     - службы украинских военных в Афганистане.


    Джерело: Хто є хто РЕЛИГИЯ - БЛИЗКИЕ СВЯЗИ - КОМПРОМАТ (тільки на сайті, що за відповідним лінком)


     
    Категорія: Видатні постаті України | Опублікував: vagonta (27.06.2015)

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): Арсеній Яценюк, біографія Арсенія Яценюка, Яценюк
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz