Баштанка.НЕТ

Сб, 18.05.2024, 06:44

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники України
Українські військові-захисники російсько-української війни
Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство, культура, освіта, наука
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Працівники Укртелекому:

    Урочисті заходи до 97-річчя визволення району:

    Відкриття футбольного турніру:

    -20:

     

    Головна » Статті » Україна » Захисники України

    Дмитро Плис: «безпорадність через відсутність ракет лякає більше, ніж небезпечні завдання під бахмутом…»

    У січні 23-го молодий випускник ХНУПСу «приземлив» вісім російських літаків та два вертольоти, десятки ворожих БпЛА

    Донеччина. Бахмутський напрямок. Занадто близько до лінії зіткнення – менше десятка кілометрів. Кожен звук потенційно несе небезпеку. Сховати від ворожих очей громіздкий зенітний ракетний комплекс вкрай важко, в той час, коли літаки окупанта мають змогу втікати з поля зору РЛС, використовуючи рельєф місцевості на гранично малих висотах.

    В таких умовах Дмитро Плис чатує на чергову ціль у бойовому складі зенітної ракетної бригади імені гетьмана Пилипа Орлика. Він щойно став старшим лейтенантом, зрештою й диплом отримав лише два роки тому. Та «бекґраунд» уже солідний – збиті Су-25, Мі-8, Ка-52, уже не кажучи про десятки безпілотників різних типів.
    Зброя молодого зенітника – «доросліший» років на десять радянський комплекс С-300П. Він проводить у ньому по 12 годин на добу, а то і більше… Якщо все піде за тактичним задумом – чергова російська «сушка» більше не літатиме. Ключове — «якщо»… Адже зенітники – бажана ціль для ворога.
    – Нас завжди вчили, що найважливіше в роботі зенітних розрахунків – добре замаскуватись. Чи була можливість замаскуватись на Бахмутському напрямку? Дуже умовно. Адже від лісів та густих посадок практично нічого не залишилось… Та і побачити «трьохсотку» з неба – не велика проблема. Десятки ворожих розвідувальних БпЛА ширяють по всій лінії фронту, до того ж, ворожі літаки швидко реагують на випромінювання радара… Тож полювання на літаки нагадувало, швидше, снайперську дуель. Або ти – або тебе! Вмикаєшся, захоплюєш ціль, пуск ракети… Вимикаєшся та змінюєш позицію. Нерідко прилітало поруч. Та, як бачите, я везунчик. Хоча все ж дотримуюсь думки, що щастить  хитрим та розумним.
    До речі, після повномасштабного вторгнення саме Дмитро здійснив перше бойове застосування по реальній ворожій цілі з цього С-300П. Раніше даний комплекс стріляв лише на полігонах.

     



    – У березні 22-го в районі Курахового я відкрив свій власний рахунок – ворожий безпілотник «Форпост». На той момент я лиш кілька днів як достроково випустився з ХНУПСу. Командири допомогли «освоїтись», хоча по великому рахунку вони теж до цього стріляли лише по навчальних цілях.
    І все б нічого… Скаржитись Дмитро не звик. Як і більшість українських воїнів дотримується гасла – «Роби те, що можеш – із тим, що маєш»… Проте потреба «пересісти» на сучаснішу західну зброю давно переросла у критичну необхідність. Працювати на комплексі С-300П дедалі складніше – техніка та ракети російського (радянського) виробництва. Тому іншого шляху, як поступове переозброєння немає.
    – Зрозуміло, що всі мої успіхи – це спільна заслуга нашого бойового колективу. Протиповітряна оборона – це завжди колективна робота, робота на результат! Я із побратимами готовий і надалі збивати ворожі літаки, ракети та дрони, готовий ризикувати, не спати ночами, робити усе можливе, аби захистити своїх рідних, друзів – всю Україну від російських атак. І усвідомлювати свою безпорадність через відсутність ракет лякає мене значно більше за небезпечні завдання під Бахмутом… А ще, хочу повторити подвиг колег і «покласти» на свій рахунок щось цікавіше за штурмовики чи вертольоти. Можливо, Су-57, А-50, Іл-22 чи Ту-22. Але для цього моєї «трьохсотки» замало.
    Я готовий максимально швидко перенавчитись на будь-який сучасний зенітний ракетний комплекс! Англійську вже вивчив! Головне – аби ракет достатньо було. Роботи ще багато…

     
    Анастасія Олехнович
    Командування Повітряних Сил ЗСУ

     
    Запрошуємо до перегляду:
    Категорія: Захисники України | Опублікував: bashtanka (01.05.2024) | Автор: Анастасія Олехнович

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): зенітник, С-300П, БПЛА, ракет, Дмитро Плис, історія життя
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz