Одна з найпоширеніших проблем у моїй практиці - це конфлікти. Відбуваються вони з різних причин, але в їх основі завжди одна й та ж загальна проблема - ми відчайдушно намагаємося донести до людини те, що нас турбує, спричиняє дискомфорт. Заглиблюючись в свої переживання, ми навіть не замислюємося про те, що з нашим опонентом відбувається теж саме. Він так само намагається нам щось сказати - а ми цього не чуємо. Саме в цьому місці і відбувається конфлікт - коли кожен з його учасників поглинений думкою про те, щоб його почули, а не спробами почути співрозмовника. І тоді вже не важливо, які доводи Ви будете приводити, спокійно або зі скандалом, раціонально чи емоційно - ця сварка приречена на провал. Максимум, що може трапитися - це тимчасове заспокоєння від того, що люди виговоряться або від того, що хтось просто поступиться, щоб не продовжувати сварку, хоча не бажає цього. Це про Вас? Тоді Вам буде корисна одна з вправ, яку я зазвичай використовую в роботі у таких випадках.
"Лист відвертості"
Візьміть аркуш паперу і напишіть на ньому, кому адресовано Ваш лист. Після цього заповніть лист, висвітлюючи наступні теми:
Я дуже давно хотів (а) сказати тобі це. Мене було прикро, коли ти
і що ти
Я злюся на тебе за те, що
Мені сумно, коли я думаю
Я боюся того, що
Я шкодую про те, що
І тепер, коли я нарешті поділився (ась) з тобою своїми переживаннями, я можу сказати, що люблю тебе за
Наприкінці обов'язково напишіть: "Спасибі, за те, що вислухав (а) мене і за твоє розуміння, для мене дійсно дуже важлива твоя підтримка!"
І поставте дату.
Ця методика не тільки дає можливість поділитися з партнером своїми переживаннями, але і дозволяє виплеснути негативні емоції (навіть якщо лист не буде показано партнеру), і навчає основам ефективного спілкування - дозволяє вести діалог від своєї особи і про свої почуття, а не у формі звинувачень , як це зазвичай робиться в конфлікті.
Ідеальний психологічний клімат у родині – це коли ти поруч зі своїм чоловіком або дружиною почуваєшся так само комфортно, як насамоті.
5 ОЗНАК ЩАСЛИВОЇ СІМ'Ї
(з сайту olympica.com.ua, з якими я, як психолог, повністю погоджуюсь)
Для одних погода в домі залежить від фінансового стану, для інших - від настрою, для третіх - від підтримки рідних. Але за великим рахунком на психологічну атмосферу в домі впливають 5 простих факторів, від яких і залежить сімейне щастя. 1. Уміння слухати.
Здатність не тільки виговоритися, а й вислухати один одного - завдання не з простих. Особливо під час чергової сімейної дискусії. Найчастіше в такі моменти ми хочемо "виплеснути" весь негатив на "опонента". І що ж виходить у результаті? Непорозуміння, конфлікти, образи... Тому візьміть за правило спокійно сприймати будь-які ідеї та пропозиції своєї половинки, не перебиваючи на півслові - навчіться слухати один одного. Вислухайте, проаналізуйте і робіть спільні висновки! Тоді атмосферу у вашій родині можна буде сміливо назвати здоровою, а сімейне життя - щасливим.
2. Уміння розподілити обов'язки.
У будь-якій психологічно здоровій сім'ї справи по дому повинні розподілятися між подружжям. Це внесе справедливість у відносини і позитивно вплине на атмосферу в сім'ї.
3. Спільне дозвілля.
Повсякденні клопоти заберають дуже багато сил. Іноді нам просто не вистачає часу, щоб сісти і спокійно повечеряти разом. Тому один, а краще два рази в тиждень влаштовувати тихі сімейні вечері і все-таки знаходити час для спілкування один з одним, насолоджуючись гарною їжею і приємною атмосферою за сімейним столом. А ще зберіться на прогулянку всією сім’єю за місто. Такі вилазки зроблять вашу сім'ю більш згуртованою, а атмосферу в будинку - життєрадісною.
4. Уміння знаходити компроміси.
Цей фактор дуже схожий з умінням слухати один одного, оскільки від цього залежить і здатність знаходити компроміси в спірних ситуаціях. Спільне життя за принципом взаємних поступок внесе теплоту і відвертість в ваші відносини, і ви не будете боятися, що чергова пропозиція або прохання закінчиться скандалом і образою.
5. Спільний бюджет.
Цей пункт стоїть в багатьох сім'ях на першому місці. У кого повинні бути зосереджені гроші в сім'ї, якщо обоє з подружжя їх заробляють: у того, хто більше заробляє або у того, хто краще вміє ними розпоряджатися? Питання, швидше за все, риторичне. Відверта розмова про планування сімейного бюджету - це найоптимальніший вихід, щоб розставити всі крапки над «i». Тільки пам'ятайте, що сімейна бесіда не повинна перетворитися в з'ясування стосунків. Намагайтеся почути один одного, зважити дві точки зору і прийти до спільного рішення.
Справді корисна інформація. Найкраще на мою думку: "Ідеальний психологічний клімат у родині – це коли ти поруч зі своїм чоловіком або дружиною почуваєшся так само комфортно, як насамоті"
Мені теж це подобається, адже як сказала Ліна Костенко "нерівня душ ще гірше, ніж майна". Благополуччя в шлюбі залежить від обох членів подружжя і тільки спільні зусилля допоможуть зміцнити взаємини і бути щасливими.
Нащо Ви підписуєтесь своїм прізвищем під статтею? Це ж не Ваші слова .... Треба вказувати джерело....У газеті теж треба вказати джерело,а редактор повинен вибачитися перед читачами і вказати звідки взята інформація, - все з Інтернету. Це - плагіат.
Бачу вам мій блог став поперек горла. Шукати недоліки в усьому приносить вам насолоду, тому сперечатися з вами не збираюся. А тому повідомляю «5 ознак щасливої сім’ї» справді знайшла в Інтернеті та ні посилання на автора, ні першоджерело не знайшла. Вам як «психологу» слід розуміти, що всі твори науки і мистецтва в тій чи іншій мірі засновані на раніше створених творах. А говорити, що вся стаття не моя це вже особиста образа.
Шановна Антоніна , не маю про Вас жодних суб'єктивних думок , і те що Ваш "блог став поперек горла" , це також не так. Якщо моя порада зазначати автора в статті яку взято з інтернету для Вас є особистою образою , то приношу вибачення. Але ж сутністю і сенсом ведення блогу - є публікація власних , унікальних статтей. Дуже цікаво , те що мої коментарі розцінюють як спробу образити когось , на справді це не так! На жаль таку просту істину не розуміють користувачі, які так ненависно відповідають і реагують на такі мої коментарі, тому вважаю що немає ніякого змісту взагалі коментувати тут. Складується враження , що нема для кого.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.