Блоги жителів міста Баштанка та Баштанського району Баштанка, блог Антоніни Заворотнюк
 
Головне меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  БАШТАНКА TV
  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації
адмін | відгуки | обмін
Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- КП «Міськводоканал»
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби

Баштанка та район є тут:
Баштанка на facebook  Баштанка на vkontakte Instagram Баштанка Баштанка в Однокласниках  Новини Баштанки та району в Твіттері

- сайт до 2007 року -


Переглядають сайт: 2
Незареєстровані: 2
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google

Зверніть увагу!
Тут може бути
Ваша реклама!

вхід на сайт

Персональний блог
Юлії Дубогрій [4]
Василя Гонти [30]
Оксани Смоли [9]
Олега Требуха [1]
Ірини Пшиченко [72]
Петра Войцехова [42]
Віктора Коваленка [244]
Михайла Данилюка [3]
Олександра Басенка [13]
Валентина Гриценка [27]
Олександра Процака [7]
Антоніни Заворотнюк [23]
Олександра Дорошенка [3]
 
Баштанка рекламна
 

» Усі блоги " » блог Антоніни Заворотнюк [ Додати запис до власного блогу ]

Конфлікти і сварки в родині. Як їх припинити?

      Одна з найпоширеніших проблем у моїй практиці - це конфлікти. Відбуваються вони з різних причин, але в їх основі завжди одна й та ж загальна проблема - ми відчайдушно намагаємося донести до людини те, що нас турбує, спричиняє дискомфорт. Заглиблюючись в свої переживання, ми навіть не замислюємося про те, що з нашим опонентом відбувається теж саме. Він так само намагається нам щось сказати - а ми цього не чуємо. Саме в цьому місці і відбувається конфлікт - коли кожен з його учасників поглинений думкою про те, щоб його почули, а не спробами почути співрозмовника. І тоді вже не важливо, які доводи Ви будете приводити, спокійно або зі скандалом, раціонально чи емоційно - ця сварка приречена на провал. Максимум, що може трапитися - це тимчасове заспокоєння від того, що люди виговоряться або від того, що хтось просто поступиться, щоб не продовжувати сварку, хоча не бажає цього. Це про Вас? Тоді Вам буде корисна одна з вправ, яку я зазвичай використовую в роботі у таких випадках.
 
"Лист відвертості"
    Візьміть аркуш паперу і напишіть на ньому, кому адресовано Ваш лист. Після цього заповніть лист, висвітлюючи наступні теми:
Я дуже давно хотів (а) сказати тобі це. Мене було прикро, коли ти
і що ти
Я злюся на тебе за те, що
Мені сумно, коли я думаю
Я боюся того, що
Я шкодую про те, що
І тепер, коли я нарешті поділився (ась) з тобою своїми переживаннями, я можу сказати, що люблю тебе за
Наприкінці обов'язково напишіть: "Спасибі, за те, що вислухав (а) мене і за твоє розуміння, для мене дійсно дуже важлива твоя підтримка!"
І поставте дату.
 
      Ця методика не тільки дає можливість поділитися з партнером своїми переживаннями, але і дозволяє виплеснути негативні емоції (навіть якщо лист не буде показано партнеру), і навчає основам ефективного спілкування - дозволяє вести діалог від своєї особи і про свої почуття, а не у формі звинувачень , як це зазвичай робиться в конфлікті.
 
        Ідеальний психологічний клімат у родині – це коли ти поруч зі своїм чоловіком або дружиною почуваєшся так само комфортно, як насамоті. 

5 ОЗНАК ЩАСЛИВОЇ СІМ'Ї
(з сайту olympica.com.ua, з якими я, як психолог, повністю погоджуюсь)

Для одних погода в домі залежить від фінансового стану, для інших - від настрою, для третіх - від підтримки рідних. Але за великим рахунком на психологічну атмосферу в домі впливають 5 простих факторів, від яких і залежить сімейне щастя.
1. Уміння слухати.
Здатність не тільки виговоритися, а й вислухати один одного - завдання не з простих. Особливо під час чергової сімейної дискусії. Найчастіше в такі моменти ми хочемо "виплеснути" весь негатив на "опонента". І що ж виходить у результаті? Непорозуміння, конфлікти, образи... Тому візьміть за правило спокійно сприймати будь-які ідеї та пропозиції своєї половинки, не перебиваючи на півслові - навчіться слухати один одного. Вислухайте, проаналізуйте і робіть спільні висновки! Тоді атмосферу у вашій родині можна буде сміливо назвати здоровою, а сімейне життя - щасливим.
 
2. Уміння розподілити обов'язки.
У будь-якій психологічно здоровій сім'ї справи по дому повинні розподілятися між подружжям. Це внесе справедливість у відносини і позитивно вплине на атмосферу в сім'ї.
 
3. Спільне дозвілля.
Повсякденні клопоти заберають дуже багато сил. Іноді нам просто не вистачає часу, щоб сісти і спокійно повечеряти разом. Тому один, а краще два рази в тиждень влаштовувати тихі сімейні вечері і все-таки знаходити час для спілкування один з одним, насолоджуючись гарною їжею і приємною атмосферою за сімейним столом. А ще зберіться на прогулянку всією сім’єю за місто. Такі вилазки зроблять вашу сім'ю більш згуртованою, а атмосферу в будинку - життєрадісною.
 
4. Уміння знаходити компроміси.
Цей фактор дуже схожий з умінням слухати один одного, оскільки від цього залежить і здатність знаходити компроміси в спірних ситуаціях. Спільне життя за принципом взаємних поступок внесе теплоту і відвертість в ваші відносини, і ви не будете боятися, що чергова пропозиція або прохання закінчиться скандалом і образою.
 
5. Спільний бюджет.
Цей пункт стоїть в багатьох сім'ях на першому місці. У кого повинні бути зосереджені гроші в сім'ї, якщо обоє з подружжя їх заробляють: у того, хто більше заробляє або у того, хто краще вміє ними розпоряджатися? Питання, швидше за все, риторичне. Відверта розмова про планування сімейного бюджету - це найоптимальніший вихід, щоб розставити всі крапки над «i». Тільки пам'ятайте, що сімейна бесіда не повинна перетворитися в з'ясування стосунків. Намагайтеся почути один одного, зважити дві точки зору і прийти до спільного рішення.
 
P.S. Любіть себе і своїх близьких!

Ваш особистий психолог
Антоніна Заворотнюк


ПОПЕРЕДНІЙ - записи у блозі - НАСТУПНИЙ

Опубліковано: 31.03.2016
Розкажіть друзям про дану публікацію у блозі Антоніни Заворотнюк у соціальних мережах:

Всього коментарів: 7
avatar
2
1
Справді корисна інформація. Найкраще на мою думку: "Ідеальний психологічний клімат у родині – це коли ти поруч зі своїм чоловіком або дружиною почуваєшся так само комфортно, як насамоті" respect
avatar
3
2
Мені теж це подобається, адже як сказала Ліна Костенко "нерівня душ ще гірше, ніж майна". Благополуччя в шлюбі залежить від обох членів подружжя і тільки спільні зусилля допоможуть зміцнити взаємини і бути щасливими.
avatar
0
3
Вашу статтю планується опублікувати у "Голосі Баштанщини" на цьому, або наступному тижні.
avatar
1
4
Дякую. Буду рада, якщо комусь пригодиться smile
avatar
-2
5
Нащо Ви підписуєтесь своїм прізвищем під статтею? Це ж не Ваші слова .... Треба вказувати джерело....У газеті теж треба вказати джерело,а редактор повинен вибачитися перед читачами і вказати звідки взята інформація, - все з Інтернету. Це - плагіат.
avatar
0
6
Бачу вам мій блог став поперек горла. Шукати недоліки в усьому приносить вам насолоду, тому сперечатися з вами не збираюся. А тому повідомляю «5 ознак щасливої сім’ї» справді знайшла в Інтернеті та ні посилання на автора, ні першоджерело не знайшла. Вам як «психологу» слід розуміти, що всі твори науки і мистецтва в тій чи іншій мірі засновані на раніше створених творах. А говорити, що вся стаття не моя це вже особиста образа.
avatar
-2
7
Шановна Антоніна , не маю про Вас жодних суб'єктивних думок , і те що Ваш "блог став поперек горла" , це також не так.
Якщо моя порада зазначати автора в статті яку взято з інтернету для Вас є особистою образою , то приношу вибачення. Але ж сутністю і сенсом ведення блогу - є публікація власних , унікальних статтей. Дуже цікаво , те що мої коментарі розцінюють як спробу образити когось , на справді це не так! На жаль таку просту істину не розуміють користувачі, які так ненависно відповідають і реагують на такі мої коментарі, тому вважаю що немає ніякого змісту взагалі коментувати тут. Складується враження , що нема для кого.

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)
avatar
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО БЛОГІВ, НОВИН, СТАТЕЙ...

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         
 

Copyright MyCorp © 2006
Хостинг від uCoz