Блоги жителів міста Баштанка та Баштанського району Баштанка, блог Антоніни Заворотнюк
 
Головне меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  ФОРУМ
  БАШТАНКА TV

  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації

Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Баштанський відділ ДРАЦС
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- ДНЗ «Баштанський професійний ліцей»
- Управління соціального захисту населення Баштанської РДА
- Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
- Центральна районна бібліотека
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби
- Баштанський РТЦК та СП
- КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»


Переглядають сайт: 1
Незареєстровані: 1
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google

вхід на сайт
E-mail:
Пароль:

Персональний блог
Віктора Коваленка [297]
Василя Гонти [31]
Юлії Дубогрій [4]
Оксани Смоли [9]
Олега Требуха [1]
Ірини Пшиченко [72]
Петра Войцехова [42]
Михайла Данилюка [3]
Олександра Басенка [13]
Валентина Гриценка [27]
Олександра Процака [7]
Антоніни Заворотнюк [23]
Олександра Дорошенка [3]
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar

  • » Усі блоги " » блог Антоніни Заворотнюк [ Додати запис до власного блогу ]

    Конфлікти і сварки в родині. Як їх припинити?


          Одна з найпоширеніших проблем у моїй практиці - це конфлікти. Відбуваються вони з різних причин, але в їх основі завжди одна й та ж загальна проблема - ми відчайдушно намагаємося донести до людини те, що нас турбує, спричиняє дискомфорт. Заглиблюючись в свої переживання, ми навіть не замислюємося про те, що з нашим опонентом відбувається теж саме. Він так само намагається нам щось сказати - а ми цього не чуємо. Саме в цьому місці і відбувається конфлікт - коли кожен з його учасників поглинений думкою про те, щоб його почули, а не спробами почути співрозмовника. І тоді вже не важливо, які доводи Ви будете приводити, спокійно або зі скандалом, раціонально чи емоційно - ця сварка приречена на провал. Максимум, що може трапитися - це тимчасове заспокоєння від того, що люди виговоряться або від того, що хтось просто поступиться, щоб не продовжувати сварку, хоча не бажає цього. Це про Вас? Тоді Вам буде корисна одна з вправ, яку я зазвичай використовую в роботі у таких випадках.
     
    "Лист відвертості"
        Візьміть аркуш паперу і напишіть на ньому, кому адресовано Ваш лист. Після цього заповніть лист, висвітлюючи наступні теми:
    Я дуже давно хотів (а) сказати тобі це. Мене було прикро, коли ти
    і що ти
    Я злюся на тебе за те, що
    Мені сумно, коли я думаю
    Я боюся того, що
    Я шкодую про те, що
    І тепер, коли я нарешті поділився (ась) з тобою своїми переживаннями, я можу сказати, що люблю тебе за
    Наприкінці обов'язково напишіть: "Спасибі, за те, що вислухав (а) мене і за твоє розуміння, для мене дійсно дуже важлива твоя підтримка!"
    І поставте дату.
     
          Ця методика не тільки дає можливість поділитися з партнером своїми переживаннями, але і дозволяє виплеснути негативні емоції (навіть якщо лист не буде показано партнеру), і навчає основам ефективного спілкування - дозволяє вести діалог від своєї особи і про свої почуття, а не у формі звинувачень , як це зазвичай робиться в конфлікті.
     
            Ідеальний психологічний клімат у родині – це коли ти поруч зі своїм чоловіком або дружиною почуваєшся так само комфортно, як насамоті. 

    5 ОЗНАК ЩАСЛИВОЇ СІМ'Ї
    (з сайту olympica.com.ua, з якими я, як психолог, повністю погоджуюсь)

    Для одних погода в домі залежить від фінансового стану, для інших - від настрою, для третіх - від підтримки рідних. Але за великим рахунком на психологічну атмосферу в домі впливають 5 простих факторів, від яких і залежить сімейне щастя.
    1. Уміння слухати.
    Здатність не тільки виговоритися, а й вислухати один одного - завдання не з простих. Особливо під час чергової сімейної дискусії. Найчастіше в такі моменти ми хочемо "виплеснути" весь негатив на "опонента". І що ж виходить у результаті? Непорозуміння, конфлікти, образи... Тому візьміть за правило спокійно сприймати будь-які ідеї та пропозиції своєї половинки, не перебиваючи на півслові - навчіться слухати один одного. Вислухайте, проаналізуйте і робіть спільні висновки! Тоді атмосферу у вашій родині можна буде сміливо назвати здоровою, а сімейне життя - щасливим.
     
    2. Уміння розподілити обов'язки.
    У будь-якій психологічно здоровій сім'ї справи по дому повинні розподілятися між подружжям. Це внесе справедливість у відносини і позитивно вплине на атмосферу в сім'ї.
     
    3. Спільне дозвілля.
    Повсякденні клопоти заберають дуже багато сил. Іноді нам просто не вистачає часу, щоб сісти і спокійно повечеряти разом. Тому один, а краще два рази в тиждень влаштовувати тихі сімейні вечері і все-таки знаходити час для спілкування один з одним, насолоджуючись гарною їжею і приємною атмосферою за сімейним столом. А ще зберіться на прогулянку всією сім’єю за місто. Такі вилазки зроблять вашу сім'ю більш згуртованою, а атмосферу в будинку - життєрадісною.
     
    4. Уміння знаходити компроміси.
    Цей фактор дуже схожий з умінням слухати один одного, оскільки від цього залежить і здатність знаходити компроміси в спірних ситуаціях. Спільне життя за принципом взаємних поступок внесе теплоту і відвертість в ваші відносини, і ви не будете боятися, що чергова пропозиція або прохання закінчиться скандалом і образою.
     
    5. Спільний бюджет.
    Цей пункт стоїть в багатьох сім'ях на першому місці. У кого повинні бути зосереджені гроші в сім'ї, якщо обоє з подружжя їх заробляють: у того, хто більше заробляє або у того, хто краще вміє ними розпоряджатися? Питання, швидше за все, риторичне. Відверта розмова про планування сімейного бюджету - це найоптимальніший вихід, щоб розставити всі крапки над «i». Тільки пам'ятайте, що сімейна бесіда не повинна перетворитися в з'ясування стосунків. Намагайтеся почути один одного, зважити дві точки зору і прийти до спільного рішення.
     
    P.S. Любіть себе і своїх близьких!

    Ваш особистий психолог
    Антоніна Заворотнюк


    ПОПЕРЕДНІЙ - записи у блозі - НАСТУПНИЙ

    Опубліковано: 31.03.2016
    Розкажіть друзям про дану публікацію у блозі Антоніни Заворотнюк у соціальних мережах:

    Всього коментарів: 7
    avatar
    2
    1
    Справді корисна інформація. Найкраще на мою думку: "Ідеальний психологічний клімат у родині – це коли ти поруч зі своїм чоловіком або дружиною почуваєшся так само комфортно, як насамоті" respect
    avatar
    3
    2
    Мені теж це подобається, адже як сказала Ліна Костенко "нерівня душ ще гірше, ніж майна". Благополуччя в шлюбі залежить від обох членів подружжя і тільки спільні зусилля допоможуть зміцнити взаємини і бути щасливими.
    avatar
    0
    3
    Вашу статтю планується опублікувати у "Голосі Баштанщини" на цьому, або наступному тижні.
    avatar
    1
    4
    Дякую. Буду рада, якщо комусь пригодиться smile
    avatar
    -2
    5
    Нащо Ви підписуєтесь своїм прізвищем під статтею? Це ж не Ваші слова .... Треба вказувати джерело....У газеті теж треба вказати джерело,а редактор повинен вибачитися перед читачами і вказати звідки взята інформація, - все з Інтернету. Це - плагіат.
    avatar
    0
    6
    Бачу вам мій блог став поперек горла. Шукати недоліки в усьому приносить вам насолоду, тому сперечатися з вами не збираюся. А тому повідомляю «5 ознак щасливої сім’ї» справді знайшла в Інтернеті та ні посилання на автора, ні першоджерело не знайшла. Вам як «психологу» слід розуміти, що всі твори науки і мистецтва в тій чи іншій мірі засновані на раніше створених творах. А говорити, що вся стаття не моя це вже особиста образа.
    avatar
    -2
    7
    Шановна Антоніна , не маю про Вас жодних суб'єктивних думок , і те що Ваш "блог став поперек горла" , це також не так.
    Якщо моя порада зазначати автора в статті яку взято з інтернету для Вас є особистою образою , то приношу вибачення. Але ж сутністю і сенсом ведення блогу - є публікація власних , унікальних статтей. Дуже цікаво , те що мої коментарі розцінюють як спробу образити когось , на справді це не так! На жаль таку просту істину не розуміють користувачі, які так ненависно відповідають і реагують на такі мої коментарі, тому вважаю що немає ніякого змісту взагалі коментувати тут. Складується враження , що нема для кого.

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)
    ComForm">
    avatar
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО БЛОГІВ, НОВИН, СТАТЕЙ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           
     

    Copyright MyCorp © 2006
    Хостинг від uCoz