Із метою підвищення рівня професійної компетентності працівників психологічної служби Миколаївської області 20 грудня 2017 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася психологічна майстерня "Психологічна підтримка учасників освітнього процесу щодо вирішення проблемних ситуацій у навчанні та житті".
1 листопада відбувся І Фестиваль психологічних практик "СТОЖАРИ", який організував Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського. Цікаво те, що учасниками цього фестивалю були не тільки психологи-практики, студенти-психологи а й старшокласники, які хочуть обрати професію психолога, або просто спробувати себе в цьому напрямку. Дуже радісно, що серед моїх гімназистів-старшокласників є учениця, яка мріє стати психологом - Юрчук Діана. Тож разом ми вирушили на цей чудовий Фестиваль!
21-22 жовтня. Київ. Інститут психології розвитку "МАКсимум". Чарівний простір Міжнародного фестивалю метафор, метафоричних карт і психологічних практик, де відбулися несподівані зустрічі, просто дивовижні знайомства, безцінне навчання у найкращих професіоналів своєї справи, приголомшливий досвід, величезні професійні та особистісні ресурси і звичайно, МАКсимум задоволення і натхнення для подальшої роботи.
Сьогодні, 2 жовтня, вeсь світ відзначає Міжнародний дeнь соціального пeдагога.
Соціальний педагог – ключова фігура в навчальному закладі, яка об'єднує зусилля родини, школи, громадськості, щоб допомогти дитині знайти себе в навколишньому світі, друзів та однодумців, компенсувати соціальні нeгаразди цікавою справою.
28.04.2017 у місті Миколаєві на базі науково-методичного центру відбувся фестиваль інноваційних технологій у діяльності практичних психологів та соціальних педагогів «Барви життя». Значима подія для мене - адже це чудова нагода обговорити актуальні питання у широкому колі колег, обмінятися досвідом і особистими напрацюваннями, можливість взяти участь у майстер-класах провідних психотерапевтів та аналітичних психологів за різними напрямками, підвищити свою професійну компетентність.
Кожен із батьків, безумовно, прагне, щоб його дитина виросла не тільки успішною, а й здоровою фізично та психічно. У шкільному житті дітям доводиться адаптуватись до різних ситуацій: до однолітків, вчителів, нового режиму дня.Адаптація - це процес пристосування до нових умов чи вимог середовища, що є показником компетентності індивіда.
- Так, синку, ми тебе розпестили… Напевно, доведеться тебе карати!
- Як це, ви розпестили, а мене карати?
Знайома ситуація? На сьогодні інформації про виховання дітей настільки багато, що інколи не знаєш, кого слухати і важко збагнути, а що ж найважливіше. Зараз діти на канікулах і у дорослих більше часу на спілкування зі своїми чадами, але й частіше виникають труднощі. Тут важливі вміння батьків знаходити конструктивні способи виходу з різноманітних ситуацій. Як же правильно організувати відпочинок дитини, направити її енергію в потрібне, а головне, в корисне русло?
Комп’ютерна експрес-діагностика психологічного стану + безкоштовна консультація психолога!
Комп’ютерна експрес-діагностика дозволяє виміряти психофізіологічний стан людини, визначити настрій, найбільш стійкі риси особистості, її стійкість до стресів, а також допомагає знайти причини психологічного стресу.
Недавно прочитала таку фразу: «Неважливо скільки днів у твоєму житті, а важливо скільки життя у твоїх днях». Частенько люди не задумуються над тим, як саме вони живуть, чи зробив щось корисного, чи прожив день дарма. А є такі, які все життя несуть на собі тягар своїх минулих проблем і не можуть повноцінно жити далі. Я хочу сказати, що жити потрібно теперішнім! Подякуйте минулому за науку і вперед – до щасливого майбутнього. Не варто зациклюватись на своїх невдачах і постійно плакати, що все погано. Людина собі сама творить долю, а все, що її оточує – її творіння. Так що аналізуємо, панове!
Кажуть, які наші думки – таке й наше життя. Та хіба ми думали про війну, втрату близьких, постійну боротьбу за виживання? Хіба ми хотіли відчувати страх завтрашнього дня? Де взяти сили, щоб жити далі і хоча б сподіватися на покращення ситуації в цілому в країні та в житті кожного з нас? Гіперстресова ситуація сьогодення безумовно впливає на наше фізичне на психічне здоров’я. Зазвичай погане запам’ятовується на довше, ніж хороше, тому щоб не відчувати себе психологічно самотніми життєво необхідні розуміння та взаємопідтримка оточуючих.