Віднедавна здобутки Баштанського району порівнюють зі здобутками сусідів-новобужан. Це пов’язане перш за все з адміністративно-територіальною реформою в Україні, яка з об’єктивних причин вже кілька років поспіль не може стартувати1. Тож маємо поки здорову конкуренцію з нашим сусідом. Крім того, необхідно усі позитивні моменти суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку переймати один у одного. Погано, що в деяких ініціативах громада Нового Бугу на крок випереджає нас, зокрема щодо відношення до учасників АТО.
Скажіть, чи ви чули, щоб у Баштанському районі належним чином зустрічали наших воїнів – учасників АТО, які приходять з відпусток? Я не чув, а ви? Мабуть теж не чули. А наші сусіди зустрічали! Урочисто зустрічали! І не сьогодні, не вчора, а ще три місяці назад! Переконаний, що хлопці-новобужани, які прибули у відпустку високо оцінять дану зустріч і, можливо, у них не так буде щеміти серце, коли вони бачитимуть розмірений уклад життя у тилу та порівнюватимуть його з тими жахіттями, які довелося пережити на передовій.
«Проводити подібні зустрічі повинна влада» – чую у відповідь на своє запитання щодо організації подібних зустрічей. Задаю наступне питання: «А яка влада? На рівні міста, села, чи району?». Знову почитають «розтікатися мислію по древу»…
Щодо влади. Коли проводили районну естафету «Пам’ять», яка була направлена на активізацію патріотичного виховання, то з двадцяти територіальних громад лише Добренська (можливо ще одна чи дві) сілька рада запросила на ці заходи учасників АТО. Саме добренський захисник був і на заходах, які проводилися у м. Баштанка. Решта голів міськсільрад не виявили бажання запрошувати захисників. Крім того, сьогодні патріотичні заходи проходять практично без ветеранів – учасників бойових дій. Скільки ж років минуло з часів Великої Вітчизняної. Тому на заходах про війну слово має післявоєнне покоління. Проте вплив таких розмов на свідомість молоді, учнів мінімальна. Тож саме учасники АТО як ніхто можуть розповісти про жахіття війни.
Щодо громади. Цікаво, а яке місце у цих заходах громади? Думаю, що сьогодні саме громада повинна підказувати владі яким чином проводити заходи. Якщо влада не чує громаду (я не кажу про 1-2 чол., які можуть представляти лише власні інтереси), то треба взятися в показати владі приклад. Потім, якщо «не дійде», то ставити питання чи потрібна така влада. Якщо в районі не зуміли належно зустріти наших земляків, які поверталися з війни, то вина і моя, і ваша, шановний читач, і влади. Усіх разом.
Звичайно, щоб зустрічати наших захисників, треба знати, скільки наших хлопців відправлено на війну, скільки і коли повернулося у відпустку, скільки вже демобілізовано. Хто цим повинен займатися запрошую висловитися вас, шановні читачі, у коментарях до блогу. Можна висловлюватися як через сайт, так і через форми соціальних мереж «Вконтактє» та «Фейсбук». А поки запрошую переглянути відео зустрічі захисників-новобужан…
1 Реформа не буде проводитися і в найближчі роки, бо потребує значних фінансово-економічних ресурсів. За проектом у області замість кількості районів повинна була зменшитися у 4-5 разів. Тож на різних картах нового територіального устрою саме Баштанського на Новобузькому районам пророкували стати майбутнім центром на кілька районів.
До речі, у Новому Бузі налагоджена робота по доставці посилок у АТО, але не через волонтерів з інших міст. Вони доставляють усе у АТО власноруч. Тобто є підприємці, які самі возять усе солдатам у АТО!
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.