Завершилися новорічно-різдвяні свята і настав час розповісти про... передноворічний Київ. Київ початку грудня 2015-го року. Усе не було часу після поїздки до столиці нашої країни поділитися з вами, читачами блогу на сайті «Баштанка та Баштанський район», з приємними миттєвостями перебування у Києві.
Подяка колегам
Потрапив до Києва завдяки проведенню семінару для редакторів комунальних ЗМІ з питання їх роздержавлення. Та зараз мова не про семінар (трохи про семінар у попередньому записі блогу), а про Київ. Щиро дякую колезі й свого роду гіду по Києву – колишньому редактору Новобузької районної газети «Вперед» Любові Зубовій. Вона сьогодні працює у редакції, займаючись питаннями місцевого видавництва. Уміло вела по київським вуличкам та метро не лише мене, а й чинного редактора «Вперед», Євгена Логінова.
У Києві!
Прибули ми в одному потязі «Миколаїв – Київ» на початку 6-ї ранку. Після цього направилися до метро. Семінар розпочинався до 10-й, реєстрація з 9.30, тож вирішили побувати на уславленому Хрещатику. Часу вдосталь.
Красиво у Київському метрополітені. Красиво і комфортно (якщо не їхати у час пік) - влітку прохолодно, а взимку тепло.
Хрещатик.
Стела Незалежності. Переглядаємо місця, де були раніше встановлені намети ІІ-го Майдану. У повітрі, незважаючи на значний час, що минув, і досі відчувається запах гарі. Це з Будинку Профспілок. Ще навіть не світало, тому по-особливому сприймали побачене. А у час Майдану стовпчик термометра спускався до мінус 10 й нижче! Переконаний, хто приїздить вдень, і не взимку, не так піддаватиметься навіюванню, споглядаючи на ці місця і згадуючи ті буремні події.
Намети від Ляшка
Потім переглянули місцину біля Київської міської ради. Там підприємці, за підтримкою партії О. Ляшка, облаштували наметове містечко. Усе, аби новий-старий мер В. Кличко не ліквідовував МАФи та кіоски, яких вдосталь на вулицях Києва. Ці споруди додають особливого колориту столиці, і, звісно, забезпечують киян (здебільшого гостей) додатковими робочими місцями.
Про жителів столиці
Коли ми, баштанчани і новобужани, запитували вночі перехожих як знайти відомі об’єкти з 20-30 чоловік правильний шлях вказували одиниці. Більшість зазначали, що місцеві, але підказати нічого не могли. Здається, так звані «місцеві» це ті, хто кілька років тому приїхав підкорювати столицю. Вночі, або як у нашому випадку, з самого ранку, вони потихеньку йдуть на роботу (а дехто і повертається, як наприклад охоронці). Вони знають лише один шлях – від дому, до роботи, і від роботи – додому. Часу на відвідування міста у них немає. Тому й не відповідали нам на прості, здавалося, запитання.
Новорічна ялинка
Віднедавна новорічну ялинку урочисто запалюють (відкривають) на Святого Миколая, 19 грудня. Тож ми застали прикрашення головної Київської ялинки, яка була розміщена між двох храмів – Софії Київської та Михайлівського Золотоверхого собору (саме про це місце ви запитували як пройти у киян).
Ранковий Майдан Незалежності
Потім, коли вже світало, вулицями міста повернулися на Майдан Незалежності та зробили кілька фото Будинку Профспілок і ранкового Хрещатику.
НСК «Олімпійський»
Знову метро. Потім – до місця проведення семінару – НСК «Олімпійський». Велична споруда. Більшість приміщень у міжматчевий футбольний час використовується для проведення різного роду заходів, що здебільшого не мають відношення до спорту. Наприклад семінар комунальних ЗМІ. Дякую організаторам заходу за гарне місце проведення – спорткомплекс та приміщення для обговорення проблемних питань, що як раз біля президентського ложа – місця для перегляду футбольних матчів українськими олігархами-алігаторами. Гарні там місця, якщо дивитися футбольні матчі. Туди так просто не потрапити. Тільки твій статус має значення. Статус і гаманець. А можна просто гаманець і кримінальне минуле, про яке ніхто не згадує, а ймовірно і не знає.
Лавра та пам’ятка Віктора Ющенка
Після семінару, що завершився о ближче до 17-ї години, у нас був час для нового походу містом. Вирішили відвідали Києво-Печерську Лавру.
На шляху до Лаври переглянули монументальний комплекс, присвячений Голодомору 1932-1933 років. Кияни кажуть, що це чи не єдина позитивна пам’ятка, ініціатором якої був колишній президент Віктор Ющенко.
Хочу зазначити, що даний комплекс і справді вражає. І трагічними образами, як наприклад свіча пам’яті, дитина-очевидець тих трагічних подій, і своїми масштабами. Крім того ілюмінація у вечірній час якнайкраще передавала задум авторів цього комплексу.
А потім побували у Києво-Печерській лаврі. Завдяки щиросердній молитві монахів там відчувається присутність благодаті Божої. Допоки подвижники звершують молитви, доти буде благословенна наша країна.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.