Блоги жителів міста Баштанка та Баштанського району Блог Ірини Пшиченко
 
Головне меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  ФОРУМ
  БАШТАНКА TV

  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації

Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Баштанський відділ ДРАЦС
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- ДНЗ «Баштанський професійний ліцей»
- Управління соціального захисту населення Баштанської РДА
- Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
- Центральна районна бібліотека
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби
- Баштанський РТЦК та СП
- КУ «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради»


Переглядають сайт: 1
Незареєстровані: 1
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google

вхід на сайт

Персональний блог
Віктора Коваленка [297]
Василя Гонти [31]
Юлії Дубогрій [4]
Оксани Смоли [9]
Олега Требуха [1]
Ірини Пшиченко [72]
Петра Войцехова [42]
Михайла Данилюка [3]
Олександра Басенка [13]
Валентина Гриценка [27]
Олександра Процака [7]
Антоніни Заворотнюк [23]
Олександра Дорошенка [3]
Оновлені теми на форумі

  • відкрити дебетову картку
  • Ресторан Art of Rest
  • Игровой автомат Sweet Bonanza
  • Игровой Sweet Bonanza
  • Азартний ігровий заклад

  • » Усі блоги " » блог Ірини Пшиченко [ Додати запис до власного блогу ]

    Як підтримати тих, хто побував в зоні АТО.


    Як підтримати тих, хто побував у зоні АТО.
    (Постравматичний синдром)
      Як не прикро, проте  іноді ,приходиться вести розмови на теми, які краще б взагалі не виникали. На жаль, багато є людей, яких торкнулося якимсь чином ситуація, яка відбувається на Сході України. Звичайно, ніхто не відміняв матеріальної допомоги, але не будемо забувати і про моральну підтримку тих, хто приймав  участь в АТО, або знаходився на тій території.
     То ж в в першу  чергу, хотілося б звернутися до тих, хто пройшов дороги АТО, і не важливо в якій ролі, а також до членів їх родин, з таким поняттями, як гострий травматичний  і посттравматичний розлади. Люди, які пережили тяжкі ситуації: війну, повень, смерть близької людини, - мають психічні травми. Але в них є  внутрішні ресурсу,  і вони можуть справитися з тим, що  бачили  нові,  тяжкі і неприємні ситуаціі.
       А ті люди, які не змогли справитися з психологічними травмами, залишаються травмованими. В перші години травми з людиною потрібно розмовляти, як кажуть виговоритися. Якщо цього не відбулося, то цей стан переходить в довгострокову пам’ять, і тоді – це вже буде посттравматичнтй синдром. Який перейде у «кошмарні» сни, думки з негативним минулим. Нема психолога, можна піти до священнослужителя , і поговорити про свої страхи. Проговорюючи все наболіле,-  можна вийти зі стану  психологічної травми. Ніхто не зобов’язує ходити до психологів часто. Людина сама знає скільки їй потрібно часу і хто зараз може допомогти. Якщо постраждалий сам справляється із психологічною травмою, то не треба до неї  нав’язуватися і заставляти . Значить його ресурсів вистачає для того, щоб справитися з самим собою.
       Та, родичам треба бути уважним ,на предмет, чи є постравматичні розлади. Той, у кого є постравматичний синдром, може не спати вночі, кричати, розмовляти у ві сні, або зовсім  перестати розмовляти… Не треба людині говорити , що з ним щось не те, а  сказати у розмовній формі: раніше ти пив горілку менше, говорив більше, з тобою стало трішки важко, бо ти кричиш. І тут  треба розуміти, якщо хоче розмоляти постраждалий, нехай говорить . Ви ж слухайте і говоріть: мені страшно, я злюсь на тих, хто створив ту чи іншу ситуацію. Можна покласти руку на плече, або обійняти рідну людину, при цьому промовляти , що ви ніколи не думали , що ти такий хоробрий і що тепер став мужній і співчутливий.
     Людина не хоче забувати, вона хоче менше страждати. Забути кусок життя неможливо, бо це - досвід. Не можна говорити: Чого ти «ноєш». Хочеться плакати  - плачте- це варто того. Якщо людина не говорить, а замикається в собі, то можна включити своє тіло, а не тільки психіку: піти в похід, копати город, їздити на велосипеді. Краще робити те , що ніколи не робили, або те, що колись приносило радість : співати, вирізати по дереву.  Домогти  можна і самому собі - включати  внутрішні ресурси. Подобається гуляти з собакою - будь ласка, лежати у траві, те ж добре…. Погані сни сняться, - придумайте гарну історію з щасливим кінцем, яку б ви хотіли побачити у ві сні , напишіть свої переживання на листку, намалюйте, і це може спрацювати позитивно для людини, бо стає легше – віддаляються   страхи і переживання.
        У людини є право розпоряджатися своїм життям. Тобто, лікуватися, чи не лікуватися. Та, ні в якому разі, не треба відчувати себе винним у тім, що сталося з вашою рідною людиною.  Не путати себе і його. У горя є свої етапи злості, непримирення, печалі.  Сперечайся, не сперечайся - це  відбулося. І наступає момент: «Так, все що було – позаду.» Але життя продовжується, і весною цвітуть дерева, а восени жовтіє листя…..
     
    Магістр з фізичної реабілітації
    Ірина Пшиченко.


    ПОПЕРЕДНІЙ - записи у блозі - НАСТУПНИЙ

    Опубліковано: 29.04.2015
    Розкажіть друзям про дану публікацію у блозі Ірини Пшиченко у соціальних мережах:

    Всього коментарів: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО БЛОГІВ, НОВИН, СТАТЕЙ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           
     

    Copyright MyCorp © 2006
    Хостинг від uCoz