В серпні цього року мешканці мікрорайону Агропромтехніки стали свідками «санітарної очистки» парку в якому вони постійно відпочивали, здійснювали прогулянки з дітьми. Після спилювання дерев залишилась купа сміття та мілкого гілля, «санітари» взяли лише деревину, яку можна було продати. Тому до даного процесу виникло багато питань. Вони й були озвучені на сесії міської ради у вересні поточного року. Відповідь отримано таку «санітарна очистка здійснена на підставі рішення виконкому силами КП «Добробут», а дрова повинні були завезти малозабезпеченим верствам населення та на міське кладовище».
Безмежно вдячний мешканцям мікрорайону, які не залишились байдужими й організували прибирання залишків парку від наслідків роботи «санітарів». Згодом жителі мікрорайону висадили нові дерева. Але міська влада спостерігала за цим процесом осторонь. Тому був вимушений офіційно звернутися до міськвиконкому з проханням надати копії документів на підставі яких працювали «санітари».
Отримавши документи - подиву не було меж. Мені надали два рішення виконкому: № 56 від 26.08.2014 «Про надання дозволу на спилювання дерев» та № 73 від 24.09.2013 року «Про надання дозволу на спилювання та обрізку дерев». В першому документі говориться про дозвіл на спилювання 57 дерев в районі ставу «Маточний», в другому - про парк мікрорайону Агропромтехніки, центральної районної лікарні, об'їзної дороги в районі автовокзалу. Зокрема повідомлялось, що в проекті міського бюджету на 2015 рік буде враховано витрати на відновлення парку. Дивує дата рішення виконкому «24.09.2013» на підставі якого доручено «виконати санітарну обрізку зелених насаджень та провести спилювання сухих аварійних дерев з дотриманням вимог чинного законодавства»(формулювання взято без змін з рішення виконкому №73 від 24.09.2013 року). Спилювання сухих дерев доручено було здійснити КП «Добробут». Але лист КП «Добробут» від 03.12.2014 №179 шокував ще більше «в районі парку Баштанської центральної районної лікарні, району об'їзної дороги та парку в районі «Агропромтехніки» робітниками підприємства вирубка дерев не проводилася».
Постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 року № 1045 чітко встановлює процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах. Початку робіт передує обстеження насаджень із складанням акта в якому вказується: кількість дерев, що визнанні аварійними і які підлягають видаленню, причини набуття такого стану, їх відновна вартість. Потім готується рішення виконкому і видається ордер на видалення.
З вищевказаного переліку було отримано лише акт обстеження зелених насаджень від 23.09.2013 року без підписів представника територіального органу Держекоінспекції та районного архітектора і з пустими графами щодо відновлювальної вартості аварійних зелених насаджень.
Тож намагаючись отримати відповіді на зазначені факти з'явилося ще більше питань. Якщо спилювання здійснювалось не КП «Добробут» то ким? Чому тоді в бюджет не заплачено відновлювальну вартість видалених дерев? Малозабезпеченим мешканцям міста не потрібні дрова? Чому в акті обстеження відсутні підписи двох членів комісії? Чому після «санітарів», які я впевнений продали дрова, мешканці міста прибирали і зараз займаються відновленням парку? І чому бюджет повинен платити за відновлення парку?
На найближчий сесії думаю отримати всі відповіді.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.