Ніна Олексіївна Борова - член Пісківського підпілля ОУН
Ніні Олексіївна Борова член Пісківського підпілля ОУН в роки Другої Світової війни.Яка вона була молодою? Щоб уявити ось деякі документи з її слідчої справи. (Выписка из заседания ЦК МВД, МГБ и Прокуратури СССР от 28 июня 1948 г. Сов.секретно:» Заключенная Боровая Н. А. как особоопасный преступник подлежит содержанию в особом лагере МВД. Просим выслать наряд для этапирования в ссылку Боровую Н.А. 1925 г.р. Арестована 24.08.44г.)»
Згадує Ніна Борова:
"Війна застала нас у с. Піски .Батько пішов на фронт, а ми з мамою залишилися у селі. Спілкувалася з молоддю, тому незабаром увійшла в організацію українських націоналістів ОУН".
Згадує ОУНівець Борис Аліман:
"26 листопада 1943 року в Миколаєві розпочалися арешти оунівців. «Роман» (провідник СБ) посилає мене в с.Піски разом Григорієм Чухлібом, Олександром Яковлєвим, "Богданом", "Хвилею". В селі 30 листопада ми зібралися у Ніни Борової. Через деякий час туда зайшов староста і поліцай Яковлєв Василь. Поліцайдав наказ «Всім руки вгору!» Староста почав робити обшук. Коли дійшло до «Богдана» той схопив гвинтівку в поліцая, а «Хвиля» стрілив йому в голову, після чого ми всі пішли в Миколаїв. В Миколаєві Н. Борова виконує доручення проводу- розвідка, зв’язки, отримання продуктів у німецьких магазинах по фальшивих документах. У січні 1944 року Н.Борова прийшла на конспіративну квартиру по Вул. Рибній, 75. Але там була засідка і її схопили жандарми. Повезли у гестапо на В.Морську, 30. ЇЇ били, але вона вперто говорила, що нікого на тій квартирі не знає, вона тільки туди приносила молоко.
Згадує Н.Борова:
«Я була маленького росту, худенька, та щей видавала себе за дурненьку. Через декілька днів мене перевели у кримінальну поліцію на Потьомківській, 30. Доручили мити підлогу. Мила до тих пір, поки не дійшла до порогу-і потихеньку , далі, далі….. Так і втекла».
Після втечі Н.Борова виконує окремі доручення Проводу, виїзджає в села на зв’язки, веде розвідку.Після звільнення від окупації повертається в с.Піски де незабаром була заарештована НКВД за причетність до ОУН. Отримала 10 років таборів.Відбувала в північних таборах на важких роботах. Ніна Олексіївна одна із 200 членів ОУН Баштанщини які боролися за Незалежну Україну.
Хто зацікавився цією темою - Баштанським підпіллям ОУН, пропоную переглянути ще одну публікацію Валентина Гриценка. Ось уривок статті: "Організацією ОУН в Баштанському районі займався Григорій Кононов псевдо «Юрко» уродженець Нижньо-Дніпровська В грудні 1942 року він прибув в с.Піски і через Курасу Тетяну зустрівся з Леонідом Сердегою. ( Сердега Леонід, вчився в Христофорівській школі. В 1943р.заарештований гестапо за анти німецьку агітацію. Відправлений в Бухенвальд. Після визволення у 1946 році засуджений радянською владою на 10 років, помер в таборі в 1954році.) «Юрко» дав почитати Сердегі листівку , в якій йшлося про знущання німців над українським народом, про розтріли українців. Також дав брошуру «Шлях народу». Так сільський юнак Леонід Сердега стає на шлях боротьби з німцями за незалежність України. В організацію ОУН Сердега залучив своїх товаришів Яковлєва Олександра, Чухліб Олександра.,Чухліб Григорія, Шаповалова Михайла.Шаповалову Софію,Шутєєва Василя, Халабуду Василя.,Чимбіря Володимира,Сердегу Андрія, Сердегу Євдокима, Сердюка Івана, Сердюка Андрія, Сердюка Віталія , Романенко Івана, Петренко Павла, Петренко Михайла, Мініна Івана. З с.Новогорожене Богашова Вячеслава..."
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.