Блоги жителів міста Баштанка та Баштанського району Блог Валентина Гриценка
 
Головне меню сайту
  НОВИНИ
  СТАТТІ
  БЛОГИ БАШТАНЧАН
  ФОТОАЛЬБОМ
  БАШТАНКА TV
  Пошук земляків
  Безкоштовні об'яви

  Проекти та важливі публікації
адмін | відгуки | обмін
Підприємства, установи:
- «Голос Баштанщини»: реклама та публікації
- Баштанський відділ поліції
- Університет «Україна» в м. Баштанка
- КП «Міськводоканал»
- Баштанське УЕГГ
- Управління статистики
- Фонд соцстрахування
- Баштанський РС ГУ ДСНС
- Відділ лабораторних досліждень
- Управління державного казначейства
- Управління Держпродспоживслужби

Баштанка та район є тут:
Баштанка на facebook  Баштанка на vkontakte Instagram Баштанка Баштанка в Однокласниках  Новини Баштанки та району в Твіттері

- сайт до 2007 року -


Переглядають сайт: 25
Незареєстровані: 25
Користувачі: 0

Пошук на сайті від Google

Тут може бути
Ваша реклама!

вхід на сайт

Персональний блог
Юлії Дубогрій [4]
Василя Гонти [30]
Оксани Смоли [9]
Олега Требуха [1]
Ірини Пшиченко [72]
Петра Войцехова [42]
Віктора Коваленка [239]
Михайла Данилюка [3]
Олександра Басенка [13]
Валентина Гриценка [27]
Олександра Процака [7]
Антоніни Заворотнюк [23]
Олександра Дорошенка [3]
 
Баштанка рекламна
 

» Усі блоги " » блог Валентина Гриценка [ Додати запис до власного блогу ]

Спогади невизнаного Героя

  Спогади Миколи Порфировича Ткаченка:
"Народився я у селі Константинівці Баштанського району у 1925 р.у селянській родині. Памятаю голодомор його страхіття. Ходив в школу с. Піски закінчив 7 кл. У 8 клас пішов учитися в с. Христофорівка. Виховання мали від учителів, в яких зберігся аркасівський дух українства. Почалася війна. Нам було по 15-17 років. Працювали у колгоспі який і тоді діяв, на дорожних роботах, на піщаному карєрі. У 1943 році на мене вийшов Олексій Сердега з с. Пісок. Переговоривши з ним-і я відазу дав згоду на участь в Організації. Після того зі мною кілька разів зустрічався районний провідник ОУН "Юрко". Він призначив мене станичним у с.Константинівці,доручив гуртувати молодь для подальшої боротьби за Незалежну Україну.
  Памятаю такий випадок. У1943 році запрацював піщаний карєр біля с. Ефінгарії, де раніш, за радянських часів, була прокладена залізна колія і звідти брали пісок. З початку війни карєр був покинутий, але з приходом німців його роботу відновили. З навколишніх сіл туди зганяли людей які вручну завантажували платформи піском по 60т. на людину. По рознарядкі з с. Константинівкі я, Микола Луценко, Віра Кардаш також були направлені туди на роботу. Ремонтуючи залізну дорогу ми непомітно абияк поклали стару шпалу. Дорога в напрямку карєра мала великий уклін протягом 8 км. Шпала не витримала ваги платформ і вони покотилися під уклін. Вони вдарилися в порожні вагони, що стояли і завантажувалися, й ті розлетілися в різні боки. Це на довгий час призупинило відправку піску на будівництво бетонних укріплень.
  Акти спротиву і саботажу ми проводили до 1944 року. В січні 1944 року мене заарештувало гестапо. Били до тих пір поки я знепритомлював! 8 березня мене відправили в Одеську тюрму. Коли нас колоною вели через місто, це було 28 березня, я з товаришем втік. Так і дістався додому. Після звільнення Баштанського району від німців пішов у військомат. Та воювати не вдалося - потрапив до навчального полку у Володимир - вчитися на командира танкової гармати.
  Провчився два місяці-викликають до особіста. "Так ось де ти ховаєшся, ОУНівець!" - мовив той. Тут вже не били, але цілодобово не давали спати. Присудили 10 років таборів. Термін увязнення в мене закінчився в 1954 році.
  Незалежність України зустрів з радістю і з болем за тих моїх побратимів, які загинули у боротьбі за неї проти фашистів і комуністів."


ПОПЕРЕДНІЙ - записи у блозі - НАСТУПНИЙ

Опубліковано: 06.12.2014
Розкажіть друзям про дану публікацію у блозі Валентина Гриценка у соціальних мережах:

Всього коментарів: 0

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)
avatar
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО БЛОГІВ, НОВИН, СТАТЕЙ...

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         
 

Copyright MyCorp © 2006
Хостинг від uCoz