Світлої пам'яті Леоніда Мусійовича Кльосова (поновлено 18.12.15)
Дядя Льоня. Мусійович. Леронід Мусійович Кльосов.
Дванадцять років як не стало цього воістину світлого і мудрого чоловіка. І це, на моє глибоке переконання, велика була втрата для нашого міста та району!
Політрепресований, в’язень коммуністичних таборів, людина складної, трагічної долі, але не зломлений і не озлоблений, він, як говориться «з нуля» створив Баштанський краєзнавчий музей, самотужки збираючи по всьому нашому району та й області для нього експонати. Леонід Мусійович вів листування та особисто їздив в московський, ленінградський (теперішній Санкт-Петербург) та інші державні архіви тодішнього Радянського Союзу, де відшукував документальні свідчення про заселення та розвиток нашого краю та міста. Зокрема з Санкт-Петербургу привіз офіційно завірені копії документів, які засвідчували той факт, що наша Баштанка заснована приблизно на сорок років раніше ніж місто Миколаїв!
Отака, то, була Людина!
Тож згадаємо і не забуваймо справжнього патріота України, плоть від плоті Сина Українського народу, нашого земляка – Леоніда Мусійовича Кльосова!
04.12.15р. 21:00
Леонід Мусійович Кльосов
Редакція Віктора Коваленка
ШАНУЙМО, ДІТИ, ВОЛЮ УКРАЇНИ
Від роду прадідівського й донині,
У всім прадавнім корені Землі,
Шануймо, друзі, Волю України –
Її ми діти зболені й малі...
Розвіються хай хмари нелюбові,
Прилине в душі Мудрість доброти
І сам ДАЖДЬБОГ* почується у Слові,
І зросить квіти, де були хрести.
Вкраїно-ненько, мила моя казко!
Здійми до неба руки своїх віт
Гаїв зелених і полів квітчастих –
Всевишній зніме болі твої вмить!
В ім’я любові до Святого Сина,
Ім’ям усього тяжкого життя,
Шануймо діти Волю України,
Щоб їй воскресли Доля. І Буття!
* -- ДАЖДЬБОГ (в давн. укр. написанні) – Бог Тарх Перунович, Бог-Хранитель
древньої Великої Мудрості. Був назв. ДАЖДЬБОГОМ (даючим Богом) за те, що
дав людям Великої Раси і потомкам Рода Небесного Дев’ять Сантій (Книг).
(Слав’яно-Арійські Веди; ч.2, переклад з давньословенськго. Вид. «АРКОР»;
м.Омск. 2000р)
Скрін поминання, опублікованого в районній газеті "Голос Баштанщини"
від 3 грудня 2015 року №108
Після відгуків читачів у блозі (18.12.2015):
До всіх, хто прочитав на моєму блозі інформацію про Л.М.Кльсосова!
Прошу вибачення за те, що не додав зсилки: «Зі слів Леоніда Мусійовича».
А тепер по суті справи...
Дуже жалкую,що відносно мало спілкувався з ним. Що не записував його розповіді про довоєнні та післявоєнні події, які відбувалися (в данному випадку) на баштанській землі.
Бо ж Леонід Мусійович мав унікальну пам’ять і був чудовим оповідачем! Але обіцяю вам – про все, що згадаю, буду розповідати й вам, шановні земляки. І щиро прошу його друзів та знайомих поділитися спогадами про нього!
Отже, щодо віку нашого міста. Приїхавши з Санкт-Петербугу, Кльосов (з його ж таки слів) одразу ж (в ті часи це було обов’язково) пішов з вищезгаданими архівними виписками до тодішнього першого секретаря райкому компартії Баштанського району і залишив їх там для подальшого розгляду. Потім ці документи були відвезені в Миколаївський обком партії, де їх прочитали і сказали, що «не може бути обласний центр заснованим пізніше від якогось там райцентру»!
А далі ці папери («чомусь») просто не повернули назад. В Баштанку.
От так те все й було!
P.S.
Доречі, дякую за відгуки!
Особливо від «trebuh». Але на мою думку, про людину, яка створила наш краєзнавчий музей, в першу чергу мали б пам’ятати і вшановувати ту пам’ять ті, хто користується плодами його праці – мають робочі місця в музеї, хоч і невелику, але стабільну заробітну плату і тепленьке чиновницьке крісло. Не говорячи вже про те, що в двохтомнику «Баштанському роду – нема переводу» не знайшлось місця навіть для двох-трьох строчок в пам’ять про Л.М.Кльосова!
І те, що завдяки моїй ініциативі та підтримці В. М. Гонти, в «Голосі Баштанщини» з’явилась згадка про Л.М.Кльосова, означає лише одне – час замовчування і забуття справжніх патріотів і подвижників своєї справи минув і скінчився. Назавжди! А тому – Слава Україні!!!
"..з Санкт-Петербургу привіз офіційно завірені копії документів, які засвідчували той факт, що наша Баштанка заснована приблизно на сорок років раніше ніж місто Миколаїв!" - Баштанському районному краєзнавчому музею не відомо про наявність таких документів. І на сьогодні не виявлено документальних підтвержень, згадки Полтавки-Баштанки раніше 1806 року.
Додано коментар В. Коваленка, проте не у відповідній формі, а у основній формі публікації блогу. Пояснюється, чому відсутнє підтвердження віку нашої Баштанки.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.