Баштанка.НЕТ

Пт, 22.11.2024, 02:55

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники України
Українські військові-захисники російсько-української війни
Політика в Україні
Економіка України
Українське суспільство, культура, освіта, наука
Історія України. Патріотам.
Видатні постаті України
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • жіночі кросовки оптом
  • Проекти каркасних будинків
  • магазин меблів
  • Інформаційно-аналітичне інтернет-видання КиївВлада
  • Крем для обличчя
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    _-52:

    Виставка робіт Олександра Бондаренка:

    З 8 березня!:

    Фотографія 7:

     

    Головна » Статті » Україна » Видатні постаті України

    Володимир Кличко - біографія та спортивна кар'єра

    Володи́мир Володи́мирович Кличко́ (* 25 березня 1976, Семипалатинськ, Казахська РСР) — український професійний боксер. Олімпійський чемпіон з боксу у надважкій ваговій категорії (1996 рік). Чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO (2000-2003 роки, з 2008 року дотепер), IBF (з 2006 року дотепер), IBO (з 2006 року дотепер), The Ring (з 2009 року дотепер), WBA (з 2011 року дотепер). Молодший брат чемпіона світу за версією WBC Віталія Кличка.

    Молоді роки

    Володимир Кличко народився 25 березня 1976 року в місті Семипалатинську Казахської РСР у родині військовослужбовця Володимира Кличка. У 1985 році родина переїхала до України.

    Освіта:

    • Училище олімпійського резерву в місті Бровари (1992 рік);
    • Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1996 рік).$CUT$

    Спортивна кар'єра

     Займатися боксом почав в 13 років. У 1994 році завоював титул чемпіона Європи з боксу серед юніорів. В 1995 р. здобув золоту медаль на I Всесвітніх іграх військовослужбовців в Італії, а у 1996 р. — срібну медаль чемпіонату Європи. Цього ж року досягає найвищого результату у своїй любительській кар'єрі, здобуваючи золоту медаль на XXVI Літніх Олімпійських іграх в Атланті. Володимир п'ять разів завойовував титул чемпіона України з боксу.

    Професійну кар'єру почав після перемоги на Олімпіаді-96, приєднавшись разом з старшим братом до німецького клубу «Universum Box-Promotion». Тренувався під керівництвом Фріца Здунека.

    Перший титул чемпіона світу здобув 14 жовтня 2000 року в бою проти переможця Віталія Кличка — Кріса Берда.

    1 грудня 2005 р. Володимир і Віталій Клички одержали найпрестижнішу медіа-премію Німеччини — Бамбі (Bambi).

    10 березня 2007 в Мангаймі Володимир Кличко провів захист титулу чемпіона світу у важкій вазі за версією IBF. У другому раунді він технічним нокаутом переміг американського боксера Рея Остіна. Нокаут Остіну став 43-м в статистиці Кличка і 48 перемогою в його професійній кар'єрі.

    8 липня 2007 року Володимир Кличко захистив титул чемпіона світу з боксу у важкій ваговій категорії за версією IBF, здобувши перемогу над Леймоном Брюстером. Бій проводився в Кельні.

    23 лютого 2008 року у Нью-Йорку на відомій арені Медісон Сквер Гарден у першому з 1999 року об'єднавчому бою чемпіонів світу у суперважкій вазі Володимир Кличко переміг у дванадцяти раундах росіянина Султана Ібрагімова за рішенням суддів. Кличко, таким чином, об'єднав чемпіонські титули за версіями організацій IBF, WBO та другорядної IBO[4].

    13 грудня 2008 року в Мангаймі, Німеччина, захистив свої титули у бою з Хасимом Рахманом, отримавши перемогу технічним нокаутом у сьомому раунді[5].

    20 червня 2009 року на арені футбольного стадіону «Veltins-Arena», що розташований у німецькому місті Гельзенкірхен, відбувся поєдинок між Володимиром Кличком та непереможним Русланом Чагаєвим з Узбекистану за титули по версіях IBF (7 захист титулу Кличком), WBO (3 захист титулу Кличком), IBO (7 захист титулу Кличком) та вакантного титулу американського журналу The Ring. Поєдинок закінчився перемогою українця через відмову продовження поєдинку кутом суперника після закінчення 9 раунду.

    Захист титулів чемпіона світу за версіями WBA, IBF і WBO у надважкій вазі провів 3 березня 2012 року 35-річний Володимир Кличко. Його суперником був колишній чемпіон світу в першій важкій вазі француз 39-річний Жан-Марк Мормек. Для Кличка-молодшого — ювілейний 20-й чемпіонський бій у професіональній кар'єрі. Для Мормека — дев'ятий. Усі попередні чемпіонські поєдинки він провів у першій важкій вазі. Кличко й Мормек мали зустрітися 10 грудня 2011 р. Однак бій не відбувся через раптову хворобу українця. Володимира госпіталізували 3 грудня з болями в животі й зробили операцію з видалення каменів у нирках.[6]

    Пізніше, 3 березня 2012 року Кличко все таки зустрівся з колишнім чемпіоном світу Жан-Марком Мормеком. З самого початку бою українець впевнено вів. Француз тримався 4 раунди, але наприкінці четвертого ранду Володимир пробив вдалу «двійку» і після того, як Мормек почав «плинути», Кличко пробив ще два удари французькому боксеру, який вже почав падати. На десятій секунді відліку Мормек встав, але не міг впевнено стояти на ногах. Рефері зупинив бій. Кличко впевнено переміг.[7]

    у липні 2012 року відбувся другий бій Володимира Кличка з обов'зковим претендентом за версією IBF, Тоні Томпсоном. Кличко відправив Томпсона в нокаут в 6 раунді. [8]

    [9]

    У листопаді 2012 року Володимир зустрівся з непереможеним польським боксером, Маріушем Вахом. Бій був дуже важким, але, не зважаючи на відсутність нокдаунів, перемогу було присуджено Володимиру.[10]

    У квітні 2015 року Володимир Кличко, чемпіон світу за версіями IBF, WBA, WBО, IBO і журналу «The Ring Magazine», у важкому бою з американцем Брайантом Дженнінгсом (64-й бій В. Кличка на професійному рингу) одержав перемогу і відстояв свої пояси[11]

    Особисте життя

    Сімейний стан: неодружений[2].

    Захоплення: мистецтво, музика, іноземні мови[1]. В 2009 р. Володимир Кличко виступив куратором українського павільйону на Венеціанському бієнале.[12]

    27 березня 2013 року американський часопис «US Weekly», з посиланням на сімейні кола, повідомив про заручення Володимира з його подругою американською акторкою Гейден Панеттьєр

    [13]. Інший бульварний часопис Gala доповнив цю інформацію фото поцілунку пари після майже дворічного розлучення[14].

    9 грудня 2014 року у Гейден та Володимира народилась донька Кая Євдокія. Вага немовля — 3.5 кг, зріст — 50 см. Своє друге ім'я дівчинка отримала на честь бабусі братів Кличків[15].

    Благодійність

    У серпні 2014 року передав на спеціальний аукціон свої боксерські рукавички з автографом, виручені кошти підуть на потреби української армії[16].

    Нагороди

    • Відзнака Президента України — хрест «За мужність» (7 серпня 1996) — за видатні спортивні перемоги на XXVI літніх Олімпійських іграх в Атланті, особистий внесок у піднесення авторитету і престижу України в світі[17]
    • Орден «За мужність» I ст. (21 листопада 2006) — за мужність, самовідданість і волю до перемоги, виявлені у поєдинку за чемпіонський титул у суперважкій категорії престижної версії професійного боксу Міжнародної боксерської федерації (IBF), піднесення міжнародного спортивного авторитету України[18]
    • Чемпіон спорту ЮНЕСКО (4.12.2006)[19]

    Цікаві факти

    • 2007 року в Андрушівській астрономічній обсерваторії було відкрито астероїд, який згодом було названо на честь братів Кличків — 212723 Кличко.
    • На старті професійної кар'єри брати Клички не захотіли змінити імена на німецький лад.[20]
    • Перемоги за раундом

      Нижче подано процентне співвідношення перемог у раундах (дійсне тільки до 55 перемоги включно):

    • 1 раунді — 20%;
    • 2 раунді — 22%;
    • 3 раунді — 11%;
    • 4 раунді — 5%;
    • 5 раунді — 5%;
    • 6 раунді — 8%;
    • 7 раунді — 4%;
    • 8 раунді — 11%;
    • 9 раунді — 2%;
    • 10 раунді — 4%;
    • 11 раунді — 2%;
    • 12 раунді — 7%.

    Перемог у останньому раунді — 11%.

    Джерело


    Запрошуємо переглянути біографічну інформацію про відомих людей України:

    Бірюков Юрій
    Квіт Сергій
    Петренко Павло
    Томенко Микола

    Запрошуємо переглянути інформацію як Віталій Кличко нокаутував болгарина Пулєва


    Кличко Владимир Владимирович

    Чемпион мира по боксу, Олимпийский чемпион

    Дата рождения: 25.03.1976

      Место рождения, образование. "Доктор Стальной Молот" (как называют его в мире профессионального бокса) родился в поселке Солнечное близ Семипалатинска (Казахстан). Отец - Владимир Родионович - полковник авиации. Мать - Надежда Ульяновна - служащая. Вместе с родителями в силу профессии отца Владимир и его старший брат Виталий Кличко объездили большую часть Советского Союза. В 1985 году переехали в Украину. В 1992 году окончил Броварское училище олимпийского резерва. В 1996-м - Переяслав-Хмельницкий педагогический институт. Кандидат наук в области физического воспитания и спорта.

    Карьера любителя. Владимир начал заниматься боксом в 13 лет. За короткое время достиг значительных успехов: уже в 17 лет завоевал звание чемпиона Европы среди юниоров, пять раз становился чемпионом Украины, в 1995-м в Италии получил золотую медаль на I Всемирных играх военнослужащих, а в 1996 году стал серебряным призером чемпионата Европы. Наибольшее достижение В.Кличко на любительском ринге - золотая медаль Олимпийских игр в Атланте (1996 год). Эта победа на родине была отмечена орденом "За мужество".

    Карьера профи. Впрочем, по-настоящему мир узнал о Кличко-младшем после его перехода в профессиональный бокс. Благодаря победе Владимира на Олимпиаде-96 братья Кличко получили множество приглашений в разные боксерские клубы, в том числе и от американца Дона Кинга. Однако, взвесив все "за" и "против", отдали предпочтение немецкому клубу "UNIVERSUM BOX-PROMOTION", с которым подписали контракт осенью 1996-го. На протяжении ряда лет братьев тренировал немец Фриц Здунек. Потом тренировал чемпиона Эмануэль Стюард, ранее работавший с мега-звездой англичанином Ленноксом Льюисом.

    В.Кличко работает с промоутерской компанией "K2 Promotions", открытой напару с братом.

    Среди высших, завоеванных Владимиром на профессиональном ринге титулов в тяжелом весе:

    - интерконтинентальный чемпион по версии WBC (1998, 2000 гг.);
    - интерконтинентальный чемпион по версии WBА (1999-2000, 2003 гг.);
    - чемпион Европы (1999 год);
    - чемпион мира по версии WBО (2000-2003 гг.);
    - чемпион по версии NABF (2005-2006 г.);
    - чемпион мира по версии IBF/IBO (с апреля 2006 года).

    Завоевывать и отстаивать самые авторитетные в боксерском мире звания ему приходилось с такими именитыми и мощными бойцами как Крис Берд, Чарльз Шаффорд, Рей Мерсер, Джамиль Маклайн. Не обошлось в карьере чемпиона и без досадных поражений. Таковыми, в частности, были проигрыш Корри Сандерсу в марте 2003 года на ринге немецкого Ганновера и последовавшее за ним поражение от Леймона Брюстера в апреле 2004-го в американском Лас-Вегасе. После этих тяжелейших неудач скептики решили, что удачной спортивной карьере Владимира пришел конец. Однако за последние полтора года В.Кличко победами над Крисом Бердом, Сэмюэлом Питером, Келвином Броком и Реем Остином реабилитировал свое имя в глазах значительной части экспертов и широкой публики.

    В феврале 2007-го, незадолго до боя с Р.Остином, промоутер последнего Дон Кинг бравировал: "Мы выбьем его сердце, а от ударов Рэя его подбородок улетит на Украину. Мы его растопчем и смешаем с грязью". Увы, подопечный Кинга не оправдал надежд босса, растоптанным оказался отнюдь не Владимир.

    На профессиональном ринге провел 59 поединков: 56 побед (49 нокаутом), 3 поражения.

    Кличко VS Ибрагимов. 23 февраля 2008-го в Нью-Йорке на уже знакомой ему арене "Madison Square Garden" Владимир провел знаковый в его карьере поединок - за звание абсолютного чемпиона мира. Противником был чемпион по версии WBO россиянин Султан Ибрагимов (на 12 см ниже, на 9 кг легче, но довольно техничный и, как считалось, неудобный - левша).

    После 12 раундов победителем из ринга и обладателем сразу трех чемпионских поясов (по версиям WBО, IBF и IBO) вышел В.Кличко. В последний раз аналогичный объединительный супер-поединок состоялся почти 10 лет назад.

    Вопреки мнению, разделяемому многими поклонниками бокса, менеджер Ибрагимова Борис Гринберг незадолго до боя не согласился с тем, что главная слабость В.Кличко - его "хрустальный" подбородок. "Нет, не согласен, - заявил он. - Владимир наглядно показал это в поединке против Питера, когда, трижды оказавшись в нокдауне, в итоге смог победить".

    Защита титула. 13 декабря 2008 года защитил свои титулы в поединке с американцем Хасимом Рахманом. Бой состоялся в немецком Маннгейме. В шестом раунде американец оказался в нокдауне после мощного удара Кличко, но все же продолжил поединок. Однако, в седьмом раунде рефери остановил бой, превратившийся в избиение Рахмана.

    20 июня 2009 года В.Кличко вновь защитил свои титулы в поединке с "чемпионом в отпуске" по версии WBA Русланом Чагаевым из Узбекистана. Поединок состоялся в Гельзенкирхене (Германия) на 60-тысячном стадионе "Veltins Arena". Украинец одержал победу техническим нокаутом в девятом раунде, а для Р.Чагаева это поражение стало первым на профессиональном ринге.

    20 марта 2010 г. В.Кличко защитил свои титулы в бою с американцем Эдди Чемберсом. Бой состоялся в Дюссельдорфе (Германия) на 51-тысячном стадионе "Esprit Arena". Поединок прошел при полном доминировании украинца и за 12 секунд до окончания последнего раунда Кличко левым боковым отправил Чемберса в нокаут.

    11 сентября 2010 года В.Кличко защитил свои титулы в поединке против нигерийца Сэмюэла Питера по прозвищу "Нигерийский кошмар". Поединок состоялся во Франкфурте-на-Майне на стадионе "Commerzbank-Arena". Украинский тяжеловес доминировал во время всего боя. В десятом раунде длительная атака В.Кличко на соперника дала желаемый результат. После серии ударов Питер оказался в нокауте.

    В декабре 2010 года В.Кличко должен был выйти на ринг против британца Дерека Чисоры, но за два дня до боя украинец получил травму на тренировке и поединок был отложен до 30 апреля 2011 года.

    Хобби. Среди увлечений чемпиона - искусство, иностранные языки, музыка, новые технологии. Несмотря на то, что В.Кличко может себе позволить самые экзотические путешествия, любимым местом отдыха он называет Труханов остров в Киеве.

    Не так давно В.Кличко снялся в голливудском кинофильме "11 друзей Оушена". Режиссером ленты выступил "оскароносный" Стивен Содерберг. По сценарию фильма Владимир должен был играть самого себя, проводя поединок за чемпионский титул с Ленноксом Льюисом. Вместе с братом он стал автором книги-бестселлера о здоровом образе жизни "Наш фитнес". Кстати, именно Виталия, также чемпиона по боксу с мировым именем, Владимир считает своим самым близким другом.

    Вместе с братом немалые деньги тратит на благотворительность.

    28.07.2011
    Источник

     

     

     
    Категорія: Видатні постаті України | Опублікував: vagonta (12.05.2015)

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): Володимир Кличко, біографія Володимира Кличка, боксер Володимир Кличко
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz